Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение Vic_McFrost » 23 май 2018, 22:39

Прямо бальзам на душу - полегчало и значительно. Спасибо, Команда! всех с победой!
-crown- писал(а):Но вопрос другой, а что там с Гордейчуком? А то мол этотнащи внутриклубные дела... Как-то странно звучит...

Вроде читал где-то, что у него есть какие-то проблемы с мышцами живота.
Vic_McFrost

Сообщение komiks » 23 май 2018, 23:12

Vic_McFrost писал(а):Вроде читал где-то, что у него есть какие-то проблемы с мышцами живота.

Так и есть. Травма крайне неприятная, долго заживает. Миша мог играть на обезболивающих и с Брестом, и сегодня. Но все-таки совместно с игроком приняли решение не рисковать: травму можно усугубить. Он нам понадобится в других играх!

А сейчас Миша на реабилитации в Германии. И к концу недели уже должен вернуться. Так что не ищите подтекста в словах Дулуба)

Всех с победой - эмоции через край!
komiks

Сообщение kolex » 23 май 2018, 23:44

Віншую, спадарства!) Калі б давялося рабіць выбар між перамогамі над Дынама-Брэст і кунцоўскім ЗАО (таксама неяк там праз дэфіс пішацца), выбраў бы другое. Такім чынам, жадаю прыемна правесці астатак вечара за кубачкам гарбаты на мяце, назіраючы як недзе ў далёкім кутку кунцаўшчыны ўбірае ў сябе салёныя слёзы пажаўцелая бялізна Роткавіча
kolex

Сообщение viktar » 23 май 2018, 23:45

Verlor Bel писал(а):Ну і не магу не адзначыць, што проста асалоду атрымліваю ад бездапаможных, вартых жалю, спроб асобных псеўда-фанатаў, якія да матча пагаджаюцца на нічыю, зрабіць выгляд, што ўсё так і было задумана)

Партбілет на стол! :D
viktar

Сообщение viktar » 24 май 2018, 00:46

Ну і яшчэ пару словаў па персаналіях.
Мірка - наша ўсё. Кропка.
Бага - адкрыццё сезона. Наколькі я не вітаў яго вяртанне ў клуб (не толькі яго, я ў прынцыпе не люблю гэтыя вяртанні), настолькі зараз цешуся яго гульнёй. Па-сапраўднаму класнай і я б нават сказаў саліднай гульнёй. За знешняй незаўважнасцю хаваецца велізарны аб'ём выкананай працы. Брава, няхай далей усё будзе яшчэ лепш.
viktar

Сообщение seregak_borisov » 24 май 2018, 02:25

Мирко в очередной раз вытаскивает) это радует и если уйдет в летнюю паузу, то очень в еврокубках будет не хватать. Надеюсь, что ещё останется до конца сезона)
И радует, что опять сыграли на ноль. Несмотря на травмы защитников, ворота практически в неприкосновенности. Только наш белорусских Салах из Слуцка смог огорчить)
По поводу Баги тоже согласен, что в этом сезоне очень хорошо смотрится. Но на трибунах мало кто это ценит. Бага может весь матч отлично отыграть, одна ошибка и сразу начинают поносить и кричать "меняй Брагу". Хотел предложить пресс службе сделать нарезку с удачных моментов)
seregak_borisov

Сообщение Belissa » 24 май 2018, 10:23

Не надо ничего нарезать. Все заметили улучшение игры. С хорошей улыбкой оцениваем удачную игру. Да и ошибки воспринимаются не так остро. Почему-то кажется помощь тренера. Да и место в основе говорит за себя. Отдача стала больше. Иногда выпадает, возможно из-за функционалки. А так не плохо. Будем дальше посмотреть.
Belissa

Сообщение Verlor Bel » 24 май 2018, 10:54

viktar писал(а):Бага - адкрыццё сезона. Наколькі я не вітаў яго вяртанне ў клуб (не толькі яго, я ў прынцыпе не люблю гэтыя вяртанні), настолькі зараз цешуся яго гульнёй. Па-сапраўднаму класнай і я б нават сказаў саліднай гульнёй. За знешняй незаўважнасцю хаваецца велізарны аб'ём выкананай працы. Брава, няхай далей усё будзе яшчэ лепш.

Згодзен амаль цалкам. І гэты прыклад лішні раз нам указвае, як важна думаць сваёй галавой, а не весціся на розны хайп і цкаванне.

Ну што, чвэрць сезона ўжо ўсё, нейкія першыя вынікі можна падводзіць, ці як?
Verlor Bel

Сообщение cybula » 24 май 2018, 11:25

Может, кто знает, что там с Василевичем? Он после замены чуть козырек над скамейкой не сломал. Что-то серьезное?
cybula

Сообщение disorder » 24 май 2018, 12:11

cybula писал(а):Может, кто знает, что там с Василевичем? Он после замены чуть козырек над скамейкой не сломал. Что-то серьезное?

тоже обратил на это внимание....явно расстроило его это

Но похоже, что если в первом случае у него была травма сустава, то сча походу надорвал мышцу...но это все равно минимум пару недель и опять набор формы
disorder

Сообщение SomeKindOfMonster » 24 май 2018, 12:17

Епрст, за всем процессом отмечания так и не успел донести до вас свои мудрые и очень ценные мысли по матчу. Все уже написали до меня товарищи по борьбе. Но добавлю, что, во-первых, паникера Verlor Bel надо забанить профилактически, и, во-вторых, кого-то надо наказать и за ситуацию с Василевичем. Ну в простом моменте игрок берет и опять ломается. Он что, не готов функционально после недель работы в общей группе? Не разминается должным образом перед игрой? Его не так готовит тренерский штаб? Его не так лечат врачи? "Недопонимание" врачей и тренера? Лето уже на носу, а лазарет не пустеет, а растет наоборот.
SomeKindOfMonster

Сообщение Verlor Bel » 24 май 2018, 12:41

Адзін то пасведчанне сектанта адбірае, то партбілет, другі баніць збіраецца. Вось пайду ад вас у чацік вайбера і застанецеся тут самі з сабой весці гутаркі.

Наконт траўм меня больш за ўсё нярвуе адсутнасць інфармацыі. Ну вось што замінае напісаць на сайце тое, што напісаў комікс? Ці напісаць што адбываецца з Мілунам і калі ён прыкладна з'явіцца. Самае цікавае, што гэтая адсутнасць інфы псуе настрой толькі заўзятарам БАТЭ, бо ўсім астатнім насраць. Мне не зразумелы такі падыход.
Verlor Bel

Сообщение AZ1991 » 24 май 2018, 12:51

komiks писал(а):Так что не ищите подтекста в словах Дулуба

Так вы ж сами даете повод искать подтекст. Тренер не хочет отвечать на этот вопрос, мотивируя "внутренней кухней", а в то же время на форуме Вы эту инфу вполне спокойно даете.

Verlor Bel писал(а):Адзін то пасведчанне сектанта адбірае, то партбілет, другі баніць збіраецца.

Я еще предложу отобрать у Verlor Bel мягкое кресло и поставить пластиковое с пупырышками :D
AZ1991

Сообщение Zhenik » 24 май 2018, 13:13

Verlor Bel писал(а):Наконт траўм меня больш за ўсё нярвуе адсутнасць інфармацыі. Ну вось што замінае напісаць на сайце тое, што напісаў комікс? Ці напісаць што адбываецца з Мілунам і калі ён прыкладна з'явіцца. Самае цікавае, што гэтая адсутнасць інфы псуе настрой толькі заўзятарам БАТЭ, бо ўсім астатнім насраць. Мне не зразумелы такі падыход.

Цалкам згодны. Одна надежда на komiks'а. Сергей, будь так добр, поведай как там наш Неманья)
Одно успокаивает - таблица и, в частности, графа "пропущенные мячи".
Zhenik

Сообщение Verlor Bel » 24 май 2018, 14:09

AZ1991, і ты, Брут...
Verlor Bel

Сообщение vtl » 24 май 2018, 14:20

Па гульні. Перамаглі "на класе". Можа і не вельмі відовішна было, але вынікова і вельмі станоўча па эмоцыях. Спадабалася, як ўсе спакойна выконвалі сваю работу.
У першым тайме было трошкі трывожна, калі ўбачыў, што супраць нас зноў пачалі гуляць з высокім прэсінгам, не даўшы нічога зрабіць наперадзе. Нават падумалася, што ўжо і жук і жаба навучыліся гэтаму, і што Дулубу трэба нешта з гэтым рабіць. Але цяпер думаю, што гэта такі план: спачатку аддаць мяч і выматаць суперніка фізічна, а потым, калі той падсядзе, пачаць прыдушваць. За гэта гаворыць тое, што ў такіх вязкіх матчах Валадзько і Філіпавіч не бягуць наперад без аглядкі. Думаю, што такі самы план быў і на фінал кубка, але там ўсе паддаліся ўсеагульнаму азарту і "расслабону". Як бы то ні было, але пры усіх праблемах з лаўкай, зноў згулялі на нуль, значыць гэта працуе.
Наконт Багі таксама згодны. Думаю, што спад некалькі год таму быў па дзвюх прычынах. Па-першае, гэта псіхалагічная яма, калі малады гулец пераходзіць са стану "духа" у стан "слана", г. зн. ужо не салага, але, калі што, то "черпаки" и "деды" выцягнуць. А калі ўжо сам "черпак", і "дедов" амаль не засталося, то дзецца няма куды. Па другое, вымушаная гульня на няпрофільнай пазіцыі правага абаронцы нікому з апорнікаў не ўдалася: ні Валадзько-старэйшаму, ні Аляхновічу.
Последний раз редактировалось vtl 24 май 2018, 20:44, всего редактировалось 2 раз(а).
vtl

Сообщение Грязный Гарри » 24 май 2018, 14:41

Я б з глабальнымі высновамі наконт Багі крыху пачакаў, хаця б яшчэ месяц. У яго раней ужо не раз былі ўсплёскі, але потым кудысьці ўсё знікала. Вельмі не хочацца насурочыць.
Яшчэ трэба адзначыць Бярозкіна. Учора ён паказаў, што ў БАТЭ ён можа быць не толькі "на перспектыву", але рэальна ўзмацняць гульню. Так трымаць, Яўген!
Грязный Гарри

Сообщение vtl » 24 май 2018, 15:02

Ну то не глабальныя высновы, а канстатацыя цяперашняга стану. Пра Бярозкіна пагаджуся - ўчора ён згуляў як мае быць.
vtl

Сообщение seregak_borisov » 24 май 2018, 16:47

Бага и Волков вызваны в сбродную.

Я конечно рад за мужиков, но учитывая в каком состоянии наши игроки возвращаются, то хз хз...а ведь только игру показывать начали
seregak_borisov

Сообщение viktar » 24 май 2018, 18:40

Прабачце за афтоп, але наколькі ж прыемна бачыць такую беларусізацыю нашага форума :)
Так трымаць
viktar

Сообщение komiks » 24 май 2018, 19:20

Информация по травмам - это не та информация, которую надо придавать широкой огласке. Здесь, на форуме, среди своих, можно пролить свет на некоторые моменты, но не более того.

А Милун восстанавливается. Ему еще нужно время. Ждем.
komiks

Сообщение AZ1991 » 24 май 2018, 19:49

Про травмы нельзя, про зарплаты нельзя, трибуне бан, бутылки с крышками нельзя.
AZ1991

Сообщение Belissa » 24 май 2018, 20:08

А пиво, пиво можно? :)
Belissa

Сообщение vtl » 24 май 2018, 20:38

Пиво - только членам профсоюза (с)
vtl

Сообщение Verlor Bel » 25 май 2018, 15:37

Игорь Криушенко: Брессан, Баланович и Нехайчик попросили, по возможности, не использовать их в июньских матчах сборной
Ну, калі так можна, то я лічу проста грэх не скарыстацца такой магчымасцю. Трэба толькі папрасіць.
Если помните, то перед чемпионатом Паша порядка месяца пропустил из-за микротравм. И после этого провел достаточно плотный игровой график, начиная с Суперкубка. Его тоже личная просьба. Подустал он. Нет эмоционального фона. Попросил его на данный момент не вызывать.

Ну вось - усталіна (с).
Сигневич? За Колей следим. Коля играет. В общем-то, его возможности знаем. Поэтому решили в этой ситуации вызвать других нападающих

Ну а магчымасці Стасевіча і Драгуна - яны нікому невядомыя, трэба паглядзець на хлопцаў, цікава, што яны з сябе ўяўляюць. Лагічна.
Verlor Bel

Пред.След.

Вернуться в Все о ФК БАТЭ