Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение intersum » 27 ноя 2017, 18:23

ребята. а если серьёзно если бы не вчерашняя ФАНТАСТИКА и гол Профессора на последних СЕКУНДАХ.то что мы бы сегодня писали?
Да кунцам обидно . но что делать ?
просто я хочу напомнить об одном важном моменте .а именно . что будущий чемпион РОЖДАЕТСЯ в ПЕРВЫХ турах чемпионата РБ . а не в последнем .да так получилось
но есть в регламенте термин ЛИЧНЫЕ ВСТРЕЧИ .который никто не отменял.так вот по нему ФК БАТЭ и есть НАСТОЯЩИЙ ЧЕМПИОН :!:
Да мы объективно сильнее Динамо Мн и Шахтёр
ВСЁ ТОЧКА
МЫ ЧЕМПИОНЫ :!: :!: :!:
intersum
Почетный спамер форума

Сообщение Демьяныч » 27 ноя 2017, 19:06

Прочитал я полностью сегодняшнее интервью Гуренко. Похоже ФК будет до последнего биться за "дело Веремко". Судя по всему готовят жалобу в УЕФА или еще куда то. Нашим нужно быть начеку.
Демьяныч

Сообщение seregak_borisov » 27 ноя 2017, 19:23

Демьяныч писал(а):Прочитал я полностью сегодняшнее интервью Гуренко. Похоже ФК будет до последнего биться за "дело Веремко". Судя по всему готовят жалобу в УЕФА или еще куда то. Нашим нужно быть начеку.

Эти дурни в ФИФА собрались писать, а не в УЕФА)
seregak_borisov

Сообщение SomeKindOfMonster » 27 ноя 2017, 19:26

Начеку быть это их почту взломать и не дать отправить кляузу? Как по мне, тут уже делать особо нечего. Чемпионат мы выиграли на поле. БФФ на прошлой неделе показала, что играть в игры чижика не намерена. Можно, конечно, предполагать, что бывший косец еще что-то имеет из нефутбольных рычагов, но тут я больше полагаюсь на вполне адекватную личность Румаса, он тоже не последнего звена человек.
SomeKindOfMonster

Сообщение seregak_borisov » 27 ноя 2017, 19:33

На чеку быть необходимо и потиху готовить документы. Но я бы еще и встречные иски подготовил, на то, что игроков дискв с нарушением регламента, что ДК состоит из заинтересованных Куклачевых, что этот же ДК закрывает глаза на непозволительные действия игроков динамы, а заодно и в прокуратуру на судейский корпус. Почему на решающий матч динамы ставят того судью, которые уже несколько раз в этом сезоне подарил победу динамиков.
Как говориться, с волками жить - по волчье выть. Хотели нас в д2 отправить, так сами туда могут отправится и символично было бы это в этом году, как раз у них герб это похоронный венок с годами жизни
seregak_borisov

Сообщение SomeKindOfMonster » 27 ноя 2017, 20:20

Ну, дай бог народу в клубе хватает. И кому юридические редуты строить, и кому чествование организовать, и кому о команде в новом сезоне подумать. Уже понеслись трансферы : Бушма, Климович. А кем мы заменим почти весь основной состав, вот проблема. Да и кто у руля..Короче, переломное межсезонье.
SomeKindOfMonster

Сообщение Vals » 27 ноя 2017, 20:29

Черт с ним с ДК. Почему бы на самого многоуважаемого Гуренко иск не состряпать за клевету? Неужто Колонтай не потянет?
Vals

Сообщение intersum » 27 ноя 2017, 20:32

Честно .если бы не стали ЧЕМПИОНАМИ . то чистка была бы КОНКРЕТНОЙ .а так ПОСМОТРИМ
Смотрим на БТ5 в 21.20 ВРЕМЯ ФУТБОЛА . думаю там заруба БУДЕТ
intersum
Почетный спамер форума

Сообщение kolex » 27 ноя 2017, 21:08

Ёсць адзін удар ніжэй за іх кунцоўскі пояс. Трэба ім афіцыйна забараніць выкарыстоўваць назву ўсім нам вядомага "Дынама" з Мінску. Я спадзяюся тут нікому не патрэбна тлумачыць, што тое Дынама (Мінск), якое ўсе мы памятаем, ведаем ці проста чулі пра яго існаванне, удзел і поспехі ў чэмпіянаце СССР - знікла разам з распадам той краіны ў ліхалецці 90-х? А зараз у іх кунцаўшчыне існуе нейкае ЗАО, якое вельмі хоча прысвоіць сабе гісторыю вядомага нам савецкага Дынама, таму нават назву прыдумала сабе вельмі сугучную і падобную на Дынама (Мінск). Але не Дынама, бо не маюць на гэтую назву правоў.
Звярніце ўвагу на іх сайт. Як стыдліва яны хаваюць гэты маленьні, яле вельмі значны дэфіс! То не паставяць яго, а то і наогул скрадуць савецкую назву і мелкімі літарамі напішуць Дынама (Мінск). Правільная назва іх кунцоўскага ЗАО - толькі ў "Кантактах" ды "Рэквізітах". Ва ўкладцы "Гісторыя" дэфісная назназва цудоўным чынам толькі ў адным месцы - 1999, а далей нібыта зноў Дынама. Але, мы ж ведаем!
Ну так вось трэба каб яны не проста дэфісы паставілі ўсюды на свае месцы, а зрабіць гэта паказальна, на вачах усёй нашай футбольнай супольнасці, каб заўважылі ўсе. Жорстка ткнуць кожную іх кунцоўскую пысу ў тое, што гісторыя іх ЗАО і 20 гадоў яшчэ не мае. А ў 2019 павіншуем іх ЗАО з 20-годзем))
kolex

Сообщение intersum » 27 ноя 2017, 21:19

ну это пусть Юрий Колантай проработает этот вопрос .Ведь и ФК БАТЭ это отнюдь не завод БАТЭ
нам тоже надо быть ЧЕСТНЫМИ
intersum
Почетный спамер форума

Сообщение Валерьевич Александр » 27 ноя 2017, 22:45

Кунцы платят БФСО "Динамо" бабло за использование их названия. Ничего общего это, кунцевское динамо, к тому Динамо, не имеет.
Валерьевич Александр

Сообщение ran9om » 27 ноя 2017, 22:59

Все круче. Капский и гуренко купил, столько гадости - это он их к Арсеналу мотивирует: "Они как «Трибуну» прочитают, то им даже тренер не нужен. Сколько гадости"))
ran9om

Сообщение vtl » 27 ноя 2017, 23:24

SomeKindOfMonster писал(а):Начеку быть это их почту взломать и не дать отправить кляузу? Как по мне, тут уже делать особо нечего. Чемпионат мы выиграли на поле. БФФ на прошлой неделе показала, что играть в игры чижика не намерена. Можно, конечно, предполагать, что бывший косец еще что-то имеет из нефутбольных рычагов, но тут я больше полагаюсь на вполне адекватную личность Румаса, он тоже не последнего звена человек.

Гурэнка, як умее б'ецца за сваіх, і гэта яго права і нават абавязак. Але ён увесь час шукае вінаватых (дакладней аднаго) звонку. Я таксама думаю, што нічога далей не будзе, спішуць на яго эмоцыі. Заўважце, што пакуль ён не пачаў на кожным рагу ляпаць пра "руку КАА", досыць лаяльна да яго тут ставіліся. І можа нават з некаторай павагай, бо, як ні круці, пры ім кунцы змаглі саставіць нам рэальную канкурэнцыю. Па спартыўным прынцыпе, за які ён так выступае, мы выйгралі. А ўсё астатняе - гаўно, і кунцы самі туды першыя ўлезлі.
Последний раз редактировалось vtl 28 ноя 2017, 07:14, всего редактировалось 2 раз(а).
vtl

Сообщение vtl » 28 ноя 2017, 00:04

І наогул, футбол даўно ўжо не толькі спорт, але і сур'ёзны бізнэс з яго воўчымі законамі. Мне гэта не падабаецца, але ж як ёсць. Раней мяне раздражняла, калі КАА пры любым выпадку гаварыў пра ледзь не сусветную змову супраць БАТЭ. "Вакол нашага сасуда адны ўрагі" і без яго ўжо дастала. Але тут атрымліваецца, што ён быў правы. І як аказалася, асноўная прычына, якая рухае нашых канкурэнтаў - не спартыўная злосць, не "гегемонія" БАТЭ, а вялікія па нашых мерках грошы ЛЧ.

Таму брыдка слухаць лямант Гурэнкі. Хай яшчэ скажа, што гульцы "Гарадзеі", якім на вынік апошняга тура было наср.ць, ўчора ў прамым сэнсе біліся як зверы толькі ад вялікай любові да сваіх гледачоў, ці вялікай нелюбові да БАТЭ. Нешта вельмі матываваныя былі. Бачна было, што гарадзейцы былі вельмі расчараваныя нічыёй, якая па "спартыўным прынцыпе" для іх вельмі добры вынік. (Нейкая паскуда з іх нават запуліла мячом у бок нашага сектару пасля свістка.)
vtl

Сообщение SomeKindOfMonster » 28 ноя 2017, 11:31

vtl писал(а): Заўважце, што пакуль ён не пачаў на кожным рагу ляпаць пра "руку КАА", досыць лаяльна да яго тут ставіліся. І можа нават з некаторай павагай, бо, як ні круці, пры ім кунцы змаглі саставіць нам рэальную канкурэнцыю.

Прям, с какой павагай к нему относится можно после его 7-летней истории истерик и наездов на БАТЭ? Надо иметь очень короткую память, чтобы думать, что его первый заскок. Но на этот раз надо отдать должное лишь в том, что пытается душить чуть ли не из каждого утюга - пб, еврорадио, сб и прочие. Чиж сам в такое не полезет, мало ли, придется к границе 220 ехать. А этот неадекват лает надрывно.
SomeKindOfMonster

Сообщение Verlor Bel » 28 ноя 2017, 12:08

Тут галоўнае захоўваць спакой і не ўвязвацца ў спрэчкі. Сабакі брэшуць...

Хоць бы толькі Юры Саныч яго не звольніў (я скрыжаваў пальцы). ФК ім. Севасцьяніка і трэнер-клоўн - яны створаны адзін для аднаго.
Verlor Bel

Сообщение vtl » 28 ноя 2017, 12:13

Я меу на увазе толькi "спартовую частку". А што да яго вечных лаянак i ляманту - так гэта для яго як норма, трэба проста не звяртаць увагi.
vtl

Сообщение ship_by » 28 ноя 2017, 12:41

kolex писал(а):Ёсць адзін удар ніжэй за іх кунцоўскі пояс. Трэба ім афіцыйна забараніць выкарыстоўваць назву ўсім нам вядомага "Дынама" з Мінску. Я спадзяюся тут нікому не патрэбна тлумачыць, што тое Дынама (Мінск), якое ўсе мы памятаем, ведаем ці проста чулі пра яго існаванне, удзел і поспехі ў чэмпіянаце СССР - знікла разам з распадам той краіны ў ліхалецці 90-х? А зараз у іх кунцаўшчыне існуе нейкае ЗАО, якое вельмі хоча прысвоіць сабе гісторыю вядомага нам савецкага Дынама, таму нават назву прыдумала сабе вельмі сугучную і падобную на Дынама (Мінск). Але не Дынама, бо не маюць на гэтую назву правоў.
Звярніце ўвагу на іх сайт. Як стыдліва яны хаваюць гэты маленьні, яле вельмі значны дэфіс! То не паставяць яго, а то і наогул скрадуць савецкую назву і мелкімі літарамі напішуць Дынама (Мінск). Правільная назва іх кунцоўскага ЗАО - толькі ў "Кантактах" ды "Рэквізітах". Ва ўкладцы "Гісторыя" дэфісная назназва цудоўным чынам толькі ў адным месцы - 1999, а далей нібыта зноў Дынама. Але, мы ж ведаем!
Ну так вось трэба каб яны не проста дэфісы паставілі ўсюды на свае месцы, а зрабіць гэта паказальна, на вачах усёй нашай футбольнай супольнасці, каб заўважылі ўсе. Жорстка ткнуць кожную іх кунцоўскую пысу ў тое, што гісторыя іх ЗАО і 20 гадоў яшчэ не мае. А ў 2019 павіншуем іх ЗАО з 20-годзем))

Злой вы ) Аж с 1999-го... Добрее надо быть - Динамо-93 я их с недавних пор называю, жаль не ту команду расформировали... )
ship_by

Сообщение babangida » 28 ноя 2017, 14:51

vtl писал(а):Я меу на увазе толькi "спартовую частку". А што да яго вечных лаянак i ляманту - так гэта для яго як норма, трэба проста не звяртаць увагi.

як па мне, паважаць нейкае лайно, не звяртаючы ўвагі на смурод, што яно пастаянна распаўсюджвае на мой любімы клуб толькі з-за таго, што лайно калісьці даволі паспяхова гуляла ў футбол, гэта неяк залішне. Гурэнка - гнілы і кончаны чалавек. Ён не варты нармальнага да яго стаўлення.
babangida

Сообщение vtl » 28 ноя 2017, 15:28

Ну, я занадта добра думаю пра людзей. Але тут пагаджуся, што быў не правы.
vtl

Сообщение Демьяныч » 28 ноя 2017, 16:32

Почитал интервью Ермаковича. Блин, какой контраст в комментариях Ермаковича по этому сезону по сравнению с высказываниями Гуренко. Все сказано по делу, без оскорблений, без всяких непонятных намеков, что кто то там под кого то ложится и т.д. Гуренко со своими высказываниями выглядит как некий пещерный человек, этакий неандерталец.
Демьяныч

Сообщение Verlor Bel » 28 ноя 2017, 17:06

vtl писал(а):Таму брыдка слухаць лямант Гурэнкі. Хай яшчэ скажа, што гульцы "Гарадзеі", якім на вынік апошняга тура было наср.ць, ўчора ў прамым сэнсе біліся як зверы толькі ад вялікай любові да сваіх гледачоў, ці вялікай нелюбові да БАТЭ. Нешта вельмі матываваныя былі. Бачна было, што гарадзейцы былі вельмі расчараваныя нічыёй, якая па "спартыўным прынцыпе" для іх вельмі добры вынік. (Нейкая паскуда з іх нават запуліла мячом у бок нашага сектару пасля свістка.)

Гарадзея білася, нібыта ад гэтай гульні залежала іх жыццё. Брамнік ледзь нагу не зламаў, і браму таксама, пасля пеналя. А абаронцу гэтага, які пеналь прывёз, ледзь свае на пабілі проста там, на полі. Ну і пасля гола Радзіка было бачна - гарадзейцы ўсё аддалі, што мелі, усе сілы і жаданне. Ой, не абышлося тут без шчодрых адпускных)) Але, хай так - я не супраць.

Паглядзеў відэаагляд, ужо можа чацвёрты ці пяты раз)), павінен сказаць, што нашы хлопцы выцягнулі матч проста неверагодным чынам. У Лёхі Рыаса мяркуючы па ўсім сілы скончыліся яшчэ ў першым тайме, пасля гола на 95+ ён проста лёг тварам уніз, Шчарбіцкі яго ледзь не затаптаў. За Іваніча страшна робіцца - ён бегаў па штрафной як шалёны і трос рукамі. Спадзяюся з ім парадак, дапамога не спатрэбілася)) Ну і ў мяне эмоцыі да гэтага часу не сціхаюць, як я выжыў у нядзелю - невядома. Які сезон, якая развязка!
Verlor Bel

Сообщение vtl » 28 ноя 2017, 18:31

Не, ніхто з нашых гульцоў не звар’яцеў). У мяне машына стаяла побач з клубным аўтобусам. Пасля гульні бачыў амаль ўсіх, акрамя Радзівонава. Усе былі знешне нармальнымі, давалі аўтографы і фатаграфаваліся з дзецьмі.
А што да сіл, так іх не было ўжо ў Кёльне. У Гарадзеі амаль адразу было бачна, што не могуць бегчы як трэба. Выключэнне - Стасевіч. Паглядзеў учора запіс па БТ5. Лётаў па ўсяму полю, як сяміжыльны. І трэці гол быў пасля яго праходу па краі. Вось ужо сапраўды "В бой идут одни старики" (дай Бог ім здароўя).
vtl

Сообщение vtl » 28 ноя 2017, 18:47

Дарэчы, быў яшчэ цікавы момант пасля матчу на выхадзе са стадыёну. Групка мужычкоў павіншавала КАА з перамогай і хтосьці ці то жартам, ці то ўсур’ёз сказаў, што не грэх і "абмыць" такую справу. На што той адказаў "Не вопрос, есть в багажнике, пошли.". Не буду тут пісаць, піў хто ці не ў "грамадскім месцы", але я вельмі пашкадаваў, што быў за рулём)
vtl

Сообщение Verlor Bel » 28 ноя 2017, 22:29

Зайшоў на Пресбол, а там галасаванне за лепшага трэнера сезона. Ну я прыкладна разумеў, што там убачу, але вырашыў пераканацца і зараз у мяне праблема. На дадзены момант, калі вынесці за дужкі ВМГ, расклад выглядае такім чынам:
1. Гурэнка - 14%
2. Журавель - 9,5%
3. Кубараў - 4,8%
4. Ермаковіч - 3,7%
Дай, думаю, знайду заканамернасць, логіку якую-небудзь. Вось што атрымліваецца:
1. Гурэнка, дасягненні: кубак 16/17 - прасраў, еўракубкі - прасраў, кубак 17/18 - прасраў, чэмпіянат - прасраў.
2. Журавель, дасягненні: кубак 16/17 - done, еўракубкі - прасраў, кубак 17/18 - in progress, чэмпіянат - прасраў.
3. Кубараў, дасягненні: кубак 16/17 - прасраў, еўракубкі - прасраў, кубак 17/18 - прасраў, чэмпіянат - тут не ведаю што і напісаць, з аднаго боку нічога такога, каб уаў, але Шахту пазбавіў чэмпіёнства - таму залік.
4. Ермаковіч, дасягненні: суперкубак - done, кубак 16/17 - прасраў, еўракубкі - done, кубак 17/18 - in progress, чэмпіянат - done.
На першы погляд заканамернасць відавочна - чым больш прасраў, тым больш гэта падабаецца чытачам Прэсбола. Але праблема вось якая: чаму Журавель вышэй за Кубарава? Усё ж такі кубак - гэта значнае дасягненне і Кубараў больш прасраў за Жураўля, таму павінен быць на другім месцы.
У каго якія думкі, дапамажыце.
Verlor Bel

Пред.След.

Вернуться в Все о ФК БАТЭ