Чемпионат Беларуси

Обсуждение матчей команды, игроков, тренеров, руководства и т.д.

Re: Чемпионат Беларуси

Сообщение Verlor Bel » 07 окт 2018, 23:04

red писал(а):Откуда по Мише инфа? Может, из-за покрытия не вышел.

Прэсбол
https://www.pressball.by/news/football/307836
Verlor Bel

Сообщение red » 07 окт 2018, 23:07

Это звездец, конечно. Без Миши нападение это печаль.
red

Сообщение disorder » 07 окт 2018, 23:26

red писал(а):Это звездец, конечно. Без Миши нападение это печаль.

Ну вообще-то он совсем еще не успел форму набрать чтобы что-то решать в нападении в настоящий момент

Но вообще жаль...не хватает его прошлогоднего умения завершать моменты...мог бы к концовке разыграться
disorder

Сообщение Грязный Гарри » 08 окт 2018, 00:05

Такія гульні і вынікі ў нас заўсёды былі. Нават у сезоны, калі чэмпіёнства афармлялі ў кастрычніку. Тут важнае не факт няўдачы, а рэакцыя на гэта. Чакаем гульні з Гарадзеяй.
Грязный Гарри

Сообщение komiks » 08 окт 2018, 09:31

Грязный Гарри писал(а):Такія гульні і вынікі ў нас заўсёды былі. Нават у сезоны, калі чэмпіёнства афармлялі ў кастрычніку. Тут важнае не факт няўдачы, а рэакцыя на гэта. Чакаем гульні з Гарадзеяй.

Да, тоже вчера об этом подумал.

С другой стороны, очень обидно, что ротацию проводить нет возможности даже с Ислочью. Ни Березкин, ни Мукам в полной мере своим шансом не воспользовались. Хотя второй местами выглядил достаточно интересно, но как-то очень быстро наелся.
Перепечатка текста и фотографий на других ресурсах запрещена без разрешения пользователя.
komiks

Сообщение Verlor Bel » 08 окт 2018, 10:22

Я б яшчэ сказаў, што і Чычкан не скарыстаўся і Глеб. Ну з Глебам і Мукакам усё зразумела: адзін ужо дагульвае + заўжды чакаеш ад яго нейкі цуд, а другому можа трэба крыху больш часу. А вось Бярозкін і Чычкан расчаравалі. Доўга яны ўжо ў камандзе і магчымасцяў каб паказаць сябе было дастаткова, асабліва ў Бярозкіна, а штосьці не атрымліваецца. Можа ў арэнду, перазагрузіцца як Міша Гардзейчук у свой час?

Я вось паглядзеў як мы на гэтым этапе гулялі ў мінулым сезоне. Дык вось пасля 23 гульняў былі на 3 месцы і адрыў ад Шахты быў 2 ачкі. Увогуле ачкоў было на 6 менш, чым сёлета, пры гэтым забілі на 3 мяча больш, а прапусцілі на 4 менш! Усё не так кепска)
Verlor Bel

Сообщение SomeKindOfMonster » 08 окт 2018, 11:19

Уже с десяток матчей у каждого на памяти, где все было полностью не так. Когда реально все говно. Будем думать, что это просто случилось и вчера. Надеюсь, Бага и штаб найдут нужные методы, чтобы собрать команду на остаток сезона. Ни в коем случае не хочется думать, что пошел разлад и система начинает сыпаться.
SomeKindOfMonster

Сообщение viktar » 08 окт 2018, 11:47

komiks писал(а):Ни Березкин, ни Мукам в полной мере своим шансом не воспользовались. Хотя второй местами выглядил достаточно интересно, но как-то очень быстро наелся.

Шта..?
Дык можа выпускаць часцей? Бярозкін мінулы раз выходзіў у старце больш за 4 месяцы таму, згуляўшы за гэты адрэзак часу ажно цэлых 70 хвілін у суме.
А Мукан дык увогуле быў нашым цёмнаскурым светлым плямам на фоне агульнай паныласці!)
Але ж не, мы будзем давяраць правераным кадрам, хоць бы яны і не былі гатовыя ні фізічна, ні ўвогуле ў плане гульнявога тонуса. Гардзячук зрабіў 2 паскоранні ў матчы з ПАОКам - і ўжо ледзь дыхаў, павесіўшы язык на плечы. БАА кажа, што Міша гулец зборнай, што яму трэба набіраць, але давайце шчыра, з якога часу мы пачалі хвалявацца пра зборную? Дый увогуле, дзе сувязь паміж "Ты сильнее – ты играешь" і "Потому что он игрок сборной. И ему нужна игровая практика".
А што з Кізіта? Мы ў гульнях за зборную Ўганды будзем вырашаць, ці працягваць з ім супрацоўніцтва? )) Не за 3 капейкі ж бралі...

Аляксей Анатольевіч вельмі добра пачаў (і не толькі ў плане рэзультатаў). Няхай і надалей кіруе камандай смела і рашуча, балазе і ў Еўропе рэалістычны план выканалі, і ў чэмпе ніхто ў патыліцу не дыхае)

ps шчыра здзіўляюся, калі нехта перадрукоўвае меня на гэтыя вашыя Трыбуны - не той маштаб!) Вось і зараз напішу на ўселякі - не трэба мяне цытаваць! Мы тут самі, па-сямейнаму пабубнім - дый далей тапіць за родным клуб))
viktar

Сообщение Verlor Bel » 08 окт 2018, 12:19

viktar писал(а):
komiks писал(а):Ни Березкин, ни Мукам в полной мере своим шансом не воспользовались. Хотя второй местами выглядил достаточно интересно, но как-то очень быстро наелся.

Шта..?
Дык можа выпускаць часцей? Бярозкін мінулы раз выходзіў у старце больш за 4 месяцы таму, згуляўшы за гэты адрэзак часу ажно цэлых 70 хвілін у суме.

Дык ён на матчы з "Лучом" на трыбуне з траўмай сядзеў, а вярнуўся толькі перад гульнёй з Хікам, а гэта канец ліпеня. А з таго часу ён яшчэ за зборную згуляў некалькі разоў і па 90 хвілін. І бачыў я некаторыя з тых гульняў - нічым асаблівым Яўген не адзначыўся, толькі што пеналь не прывозіў.
Verlor Bel

Сообщение logan06 » 08 окт 2018, 12:40

Тоже по Мукаму не согласен. Играл с минимальным количеством брака, а его умения в верховых единоборствах просто удивляли. С таким то ростом ... И вот его замена, а не Скавыша, который уже наелся прилично в нападении, сильно уменьшили шансы на очки в этом матче
logan06

Сообщение red » 08 окт 2018, 12:43

Мукам нормально воспользовался шансом. Ему можно доверять место в старте 100%. Березкину нужны еще шансы, по одной игре на синтетике нельзя делать выводы. Но в целом его карьера в БАТЭ не задалась.
Гордейчук/Кизито - выбор на самом деле очень сложный. Миша наш лидер с лучшей статистикой в команде, это не только в интересах сборной, но и в интересах клуба прежде всего, чтобы он быстрее набирал кондиции. Но матч с Паоком это, наверное, не та игра, где он спокойно мог бы выйти и почувствовать тонус игры, слишком высокий уровень и градус матча. По Кизито сказать вообще пока ничего нельзя. Я бы в этом вопросе доверился Баге. Но, конечно, парню стоит дать шанс, может, уже с Городеей. Иначе само собой встает вопрос по селекции.
red

Сообщение viktar » 08 окт 2018, 12:59

Verlor Bel писал(а):
viktar писал(а):

Шта..?

Дык ён на матчы з "Лучом" на трыбуне з траўмай сядзеў, а вярнуўся толькі перад гульнёй з Хікам, а гэта канец ліпеня. А з таго часу ён яшчэ за зборную згуляў некалькі разоў і па 90 хвілін. І бачыў я некаторыя з тых гульняў - нічым асаблівым Яўген не адзначыўся, толькі што пеналь не прывозіў.

Я ў курсе, што траўма. Дык тым больш! Мілун адразу феерыць стаў? Можа Міша?
Што наконт пеналя, то хутчэй трэба ўспомніць, з чаго там усё пачалося... Ці ўспомніць, як рэалізаваў пеналь штатны выканаўца стандартаў.
Карацей, я цалкам не згодны з пасылам Сяргея.
viktar

Сообщение ship_by » 09 окт 2018, 13:33

В этом сезоне особо удивляет, что не имеющие игровой практики игроки по славной еще советской традиции не играют для тонуса за дубль. Как отвязать дубль и перевести молодежную команду во вторую лигу - так начинается: а где мы будем после травм и т.п. игроков наигрывать? Как люди сидят без игровой практики: мы наигрываем молодежь и Березкин с Кизито в дубле - это как-то неловко.
ship_by

Сообщение intersum » 10 окт 2018, 07:59

и дублю помогли бы .Верно Шип
intersum
Почетный спамер форума

Сообщение Verlor Bel » 17 окт 2018, 18:18

Зноў Мілуна няма. Тыдзень назад трэніраваўся з усімі, што ўжо здарылася на гэты раз?
Verlor Bel

Сообщение Verlor Bel » 20 окт 2018, 10:43

Ну што, брацця і сестры, там далей складаны графік і шмат розных варыянтаў, таму сёння патрэбна толькі перамога. І калі хто чакаў моманту каб пачаць верыць у каманду, дык вось ён надышоў.
Разам пераможам.
Verlor Bel

Сообщение red » 20 окт 2018, 21:10

С защитой беда, что делать то, страшно думать что в Лондоне будет, а потом 2 выезда сложных чемпионатных. Но и Городее отдал бы должное, неприятный соперник, а ещё на кубок с ними.
red

Сообщение SomeKindOfMonster » 20 окт 2018, 21:44

Я бы не сказал, что беда. По первому голу вопросы есть, второй я бы свел к удачному рикошету на Дубаича, который был ближе всех к воротам. Хотя, конечно, зевать игрока за спиной тоже не в плюс. Ну а так очень понравился наш "Майкл Эсьен" №94. Иванич играет более академично как-то, я бы сказал даже вяловато по сравнению с ним.
SomeKindOfMonster

Сообщение viktar » 20 окт 2018, 22:59

очень понравился наш "Майкл Эсьен" №94

Лепшы гулец БАТЭ у апошніх 2-х гульнях па суме эфектнасць+эфектыўнасць+жаданне.
Але, падаецца, з'ядуць яго сенатары...
viktar

Сообщение kuzbass-63 » 20 окт 2018, 23:44

viktar писал(а):
очень понравился наш "Майкл Эсьен" №94

Лепшы гулец БАТЭ у апошніх 2-х гульнях па суме эфектнасць+эфектыўнасць+жаданне.
Але, падаецца, з'ядуць яго сенатары...

Я бы его назвал Кеном Роксеном от футбола. Тем более этот немец и гоняет в мотокроссе под номером 94...
kuzbass-63

Сообщение kuzbass-63 » 21 окт 2018, 10:11

Опаньки, у Стасевича сегодня Днюха оказывается! Happy Boooooozday! Как и у меня, кстати. У него две тройки, а у меня две пятерки. :D
kuzbass-63

Сообщение intersum » 21 окт 2018, 11:05

Отличник с Днём рождения ;)
intersum
Почетный спамер форума

Сообщение komiks » 21 окт 2018, 13:03

kuzbass-63 писал(а):Опаньки, у Стасевича сегодня Днюха оказывается! Happy Boooooozday! Как и у меня, кстати. У него две тройки, а у меня две пятерки. :D

С Днем рождения, Кузбас!
Перепечатка текста и фотографий на других ресурсах запрещена без разрешения пользователя.
komiks

Сообщение Verlor Bel » 21 окт 2018, 13:29

SomeKindOfMonster писал(а):Я бы не сказал, что беда. По первому голу вопросы есть, второй я бы свел к удачному рикошету на Дубаича, который был ближе всех к воротам. Хотя, конечно, зевать игрока за спиной тоже не в плюс. Ну а так очень понравился наш "Майкл Эсьен" №94. Иванич играет более академично как-то, я бы сказал даже вяловато по сравнению с ним.

Вось у мяне тыя ж прыкладна думкі: праблемы ў абароне канешне ёсць, але 2 галы пасля 3 момантаў, адзін з каторых - рыкашэт, толькі праблемамі ў абароне не тлумачацца. Я бы хутчэй зрабіў акцэнт на дзеяннях Мікалая нашага Сігневіча. Пасля 3-0 ужо ніякія рыкашэты бы не дапамаглі. А Іваніч увогуле у апошні час гуляе на 33%, не ведаю чаму.
viktar писал(а):Але, падаецца, з'ядуць яго сенатары...

Я думаў праблема з сенатарамі ўжо вырашана.

Павінен адзначыць, што гульня ўчора нечакана для мяне вельмі неблагая выйшла ў сэнсе відовішча. Я думаў будзе нешта накшталт Іслачы.
А Мукам - малайчына, спадзяюся гэта толькі пачатак.
Verlor Bel

Сообщение vtl » 21 окт 2018, 14:01

Не было ўчора асаблiвых памылак у абароне. Проста кiнулi гуляць пры 2:0. А потым наш звычайны сцэнар: зрабiць сабе цяжкасцi, а потым гераiчна iх пераадольваць. Канцоўка спадабалася, як пачалi бегаць, так i вынiк амаль адразу.
На Колю я бы не гнаў, паглядзеў на паўторы - там галкiпер пiсьменна згуляў, скарацiўшы вугал.
vtl

Пред.След.

Вернуться в Все о ФК БАТЭ