Board of Directors

Baravitski Aliaksei

Deputy Head of General Director

Born 30 March 1976 in Borisov.

In 2008 graduated from the Minsk Private Institute of Management and Entrepreneurship with a degree in Management (qualification - "manager-economist"), in 2014 - from Moscow Financial and Industrial University "Synergy" (retraining according to the Sport Management program), in 2018 - from Academy of Governance of the President of the Republic of Belarus on the specialty "State and local government" (qualification - "Specialist in sphere of public administration").

In 1994-2003 - Worker at RUP "Borisovhlebprom", in 2003-09 - Individual Entrepreneur in the field of advertising and marketing, in 2009-10 - Specialist at ODO "Beladamant", in 2010-11 - Director of LLC "Beldisprom".

At LLC "FC BATE" since 2011.

No content found

No content found

No content found

No content found

Back to Top
  • LAST MATCH

    Belarusian Cup
    Final

    24 may 2020, 17:00
    Minsk. National Olympic Stadium "Dinamo"

    Referee: Kurgkheli A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:0 Dinamo Br
    Dinamo Br
    (Brest)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    31 may 2020, 18:00
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

    Дублеры

    BATE — Isloch

    1 : 2

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    07 june 2020, 16:00
    Central Sport Komplex (Vitebsk)

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    14 june 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 14

    21 june 2020, 16:00
    Spartak (Bobruisk)

    Belshina
    Belshina
    (Bobruisk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 BATE 10 22
2 Torpedo-BelAZ 11 21
3 Shakhtyor 11 21
4 Energetik-BGU 10 21
5 Slutsk 10 17
6 Isloch 10 15
7 Slaviya 11 15
8 Rukh 10 14
9 Neman 10 14
10 Dinamo Br 10 13
11 Dinamo Mn 11 13
12 Vitebsk 10 13
13 Gorodeya 11 12
14 Minsk 8 10
15 Smolevichi 10 4
16 Belshina 11 3
Full table