Players

Shmigero Pavel

Date of birth: 01.03.1982
Place of birth: Lida
Citizenship: Belarus
Position: Midfielder
Rank: Master of sports
Number: 17
Debut for BATE: 21.04.2002
First football school: Children and Youth Sports School (Lida)
First coach: Shihero Vitold
Height: 180
Weight: 74

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

No content found

Season by season statistics | All tournaments
Season Pld Min Capt. FM OFF ON B W D L G PS PNS Assists YC 2YC RC GC CS PAG PS
2001/02 5 210 - 1 2 2 - 3 1 1 1 - - - - - - - - - -
2002 23 1500 - 11 4 8 2 16 1 6 3 - - 3 3 - - - - - -
2002/03 8 277 - - 2 6 1 5 1 2 1 - - - 1 - - - - - -
2003 26 1840 - 15 7 4 4 18 5 3 5 - - 2 1 - - - - - -
2003/04 5 306 - 2 1 2 2 3 - 2 - - - 1 1 - - - - - -
2004 5 361 - 3 1 1 2 3 2 - - - - 2 1 - - - - - -
2005 24 1165 2 3 13 8 7 14 7 3 5 - - - 3 - - - - - -
2005/06 2 82 - - 1 1 3 1 - 1 - - - - - - - - - - -
Total 98 5741 2 35 31 32 21 63 17 18 15 - - 8 10 - - - - - -
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    04 july 2020, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Kurgkheli A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:1 Energetik-BGU
    Energetik-BGU
    (Minsk)
     

    Дублеры

    BATE — Energetik-BGU

    2 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 17

    11 july 2020, 18:30
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

    Дублеры

    10-07-2020, 13:30

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    18 july 2020, 20:30
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Rukh
    Rukh
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    26 july 2020, 18:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 16 30
2 BATE 16 30
3 Neman 15 29
4 Energetik-BGU 16 29
5 Dinamo Br 16 26
6 Torpedo-BelAZ 16 26
7 Dinamo Mn 16 23
8 Isloch 16 23
9 Vitebsk 16 22
10 Rukh 16 22
11 Slaviya 16 21
12 Slutsk 16 18
13 Gorodeya 16 16
14 Minsk 14 15
15 Smolevichi 15 11
16 Belshina 16 7
Full table