Tournaments > Belarusian Championship > Match Matrix


  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. Dnepr-Transmash 1:0
0:1
1:1
1:0
1:0
2:0
3:0
2:1
3:1
1:1
1:0
0:0
1:2
3:1
0:2
2:0
3:0
1:0
4:0
3:1
1:0
2:2
2:0
1:0
5:0
2:1
5:0
4:0
4:0
21 4 3 55-14 67
2. BATE Borisov 0:1
1:0
1:0
0:4
1:3
0:0
1:1
0:0
2:2
2:0
0:1
1:0
0:2
3:0
6:0
3:0
3:0
2:1
5:3
2:0
1:3
4:1
2:1
1:0
2:1
3:0
3:1
1:0
1:1
18 4 6 50-25 58
3. FC Belshina Bobruisk 1:1
0:1
0:1
4:0
1:0
0:1
0:1
2:0
0:1
4:4
1:1
1:0
4:2
0:0
2:0
3:0
0:0
2:0
1:0
2:1
2:0
2:1
6:0
1:0
1:0
1:0
5:1
1:1
0:0
17 6 5 47-17 57
4. Locomotiv-96 0:1
0:2
3:1
0:0
0:1
1:0
0:3
2:1
3:0
1:2
1:0
1:0
1:0
1:1
0:1
1:0
0:0
3:0
1:1
1:2
1:1
3:0
1:1
2:1
2:1
1:2
2:0
3:2
14 6 8 35-24 48
5. Gomel 0:3
1:2
1:1
0:0
1:0
0:2
3:0
1:2
1:1
0:0
1:3
2:1
2:2
4:3
1:0
1:2
2:0
1:1
2:1
2:1
0:0
2:2
2:0
0:2
1:0
0:0
3:0
2:1
1:2
12 9 7 36-30 45
6. Slaviya 1:3
1:1
2:2
0:2
1:0
4:4
0:3
2:1
1:1
0:0
0:2
0:0
0:0
1:3
2:1
1:2
1:1
3:2
4:1
2:2
3:0
2:1
1:0
3:2
1:0
1:2
2:0
2:0
0:4
12 9 7 41-36 45
7. Torpedo Minsk 0:1
0:0
1:0
0:1
1:1
0:1
0:1
0:1
3:1
1:2
2:0
0:0
0:0
3:4
5:0
0:4
3:1
0:0
3:0
4:0
2:2
1:0
2:0
5:1
1:1
1:0
0:0
6:0
0:0
12 8 8 44-22 44
8. Dinamo Minsk 2:1
1:3
2:0
0:3
2:4
0:0
0:1
1:1
2:2
3:4
0:0
3:1
0:0
4:3
1:0
0:5
1:2
4:1
1:2
1:0
0:1
2:1
2:0
1:2
3:0
0:0
3:0
0:1
1:5
11 6 11 39-38 39
9. Dinamo Brest 2:0
0:2
0:6
0:3
0:2
0:3
1:0
0:1
0:1
2:1
1:2
2:1
0:5
4:0
0:1
5:0
1:2
1:2
5:0
3:1
0:1
1:1
3:1
1:0
2:0
6:3
0:0
0:1
3:1
12 2 14 40-40 38
10. Neman Grodno 0:3
0:1
0:3
1:2
0:0
0:2
0:0
0:3
0:2
1:1
1:1
2:3
1:3
0:0
2:1
1:4
2:1
2:1
0:0
2:3
1:3
0:0
1:0
2:5
2:0
2:1
2:1
2:0
0:0
8 7 13 27-44 31
11. Shakhtyor Soligorsk 0:4
1:3
3:5
0:2
0:1
1:2
1:1
2:1
1:2
1:2
1:4
2:2
0:3
0:4
2:1
0:1
0:5
1:3
0:0
3:2
1:1
3:1
2:0
4:4
1:0
1:0
0:0
2:0
1:3
8 6 14 33-54 30
12. Torpedo Kadino 0:1
2:2
3:1
1:4
0:2
1:2
1:1
0:3
0:0
2:2
0:3
1:2
2:2
0:1
1:0
1:2
1:0
1:1
3:1
0:0
1:1
1:3
1:3
0:1
2:1
0:1
3:0
2:0
3:1
7 8 13 30-40 29
13. Naftan-Devon 0:2
0:1
1:2
0:1
0:6
0:1
1:1
1:2
0:2
2:0
0:1
2:3
0:2
1:5
0:2
2:1
1:3
0:1
0:1
5:2
0:2
4:4
3:1
1:0
5:1
0:0
0:0
4:0
4:0
7 4 17 33-47 25
14. Molodechno 0:5
1:2
1:2
0:3
0:1
0:1
1:2
2:1
0:1
0:0
0:1
2:1
1:1
0:1
0:3
0:0
0:2
3:6
0:2
1:2
0:1
0:1
1:2
1:0
1:5
0:0
5:2
1:3
1:1
4 4 20 21-51 16
15. Kommunalnik Svetlogorsk 0:5
0:4
1:3
0:1
1:5
1:1
0:2
2:3
0:3
1:2
0:2
0:2
0:0
0:6
0:3
1:0
0:0
1:0
1:2
0:2
0:0
0:2
0:3
0:2
0:0
0:4
2:5
3:1
1:1
3 5 20 14-63 14
16. Dinamo-93 0 0 0 0-0 0

Enlarge

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. Dnepr-Transmash 1:0
0:1
1:1
1:0
1:0
2:0
3:0
2:1
3:1
1:1
1:0
0:0
1:2
3:1
0:2
2:0
3:0
1:0
4:0
3:1
1:0
2:2
2:0
1:0
5:0
2:1
5:0
4:0
4:0
21 4 3 55-14 67
2. BATE Borisov 0:1
1:0
1:0
0:4
1:3
0:0
1:1
0:0
2:2
2:0
0:1
1:0
0:2
3:0
6:0
3:0
3:0
2:1
5:3
2:0
1:3
4:1
2:1
1:0
2:1
3:0
3:1
1:0
1:1
18 4 6 50-25 58
3. FC Belshina Bobruisk 1:1
0:1
0:1
4:0
1:0
0:1
0:1
2:0
0:1
4:4
1:1
1:0
4:2
0:0
2:0
3:0
0:0
2:0
1:0
2:1
2:0
2:1
6:0
1:0
1:0
1:0
5:1
1:1
0:0
17 6 5 47-17 57
4. Locomotiv-96 0:1
0:2
3:1
0:0
0:1
1:0
0:3
2:1
3:0
1:2
1:0
1:0
1:0
1:1
0:1
1:0
0:0
3:0
1:1
1:2
1:1
3:0
1:1
2:1
2:1
1:2
2:0
3:2
14 6 8 35-24 48
5. Gomel 0:3
1:2
1:1
0:0
1:0
0:2
3:0
1:2
1:1
0:0
1:3
2:1
2:2
4:3
1:0
1:2
2:0
1:1
2:1
2:1
0:0
2:2
2:0
0:2
1:0
0:0
3:0
2:1
1:2
12 9 7 36-30 45
6. Slaviya 1:3
1:1
2:2
0:2
1:0
4:4
0:3
2:1
1:1
0:0
0:2
0:0
0:0
1:3
2:1
1:2
1:1
3:2
4:1
2:2
3:0
2:1
1:0
3:2
1:0
1:2
2:0
2:0
0:4
12 9 7 41-36 45
7. Torpedo Minsk 0:1
0:0
1:0
0:1
1:1
0:1
0:1
0:1
3:1
1:2
2:0
0:0
0:0
3:4
5:0
0:4
3:1
0:0
3:0
4:0
2:2
1:0
2:0
5:1
1:1
1:0
0:0
6:0
0:0
12 8 8 44-22 44
8. Dinamo Minsk 2:1
1:3
2:0
0:3
2:4
0:0
0:1
1:1
2:2
3:4
0:0
3:1
0:0
4:3
1:0
0:5
1:2
4:1
1:2
1:0
0:1
2:1
2:0
1:2
3:0
0:0
3:0
0:1
1:5
11 6 11 39-38 39
9. Dinamo Brest 2:0
0:2
0:6
0:3
0:2
0:3
1:0
0:1
0:1
2:1
1:2
2:1
0:5
4:0
0:1
5:0
1:2
1:2
5:0
3:1
0:1
1:1
3:1
1:0
2:0
6:3
0:0
0:1
3:1
12 2 14 40-40 38
10. Neman Grodno 0:3
0:1
0:3
1:2
0:0
0:2
0:0
0:3
0:2
1:1
1:1
2:3
1:3
0:0
2:1
1:4
2:1
2:1
0:0
2:3
1:3
0:0
1:0
2:5
2:0
2:1
2:1
2:0
0:0
8 7 13 27-44 31
11. Shakhtyor Soligorsk 0:4
1:3
3:5
0:2
0:1
1:2
1:1
2:1
1:2
1:2
1:4
2:2
0:3
0:4
2:1
0:1
0:5
1:3
0:0
3:2
1:1
3:1
2:0
4:4
1:0
1:0
0:0
2:0
1:3
8 6 14 33-54 30
12. Torpedo Kadino 0:1
2:2
3:1
1:4
0:2
1:2
1:1
0:3
0:0
2:2
0:3
1:2
2:2
0:1
1:0
1:2
1:0
1:1
3:1
0:0
1:1
1:3
1:3
0:1
2:1
0:1
3:0
2:0
3:1
7 8 13 30-40 29
13. Naftan-Devon 0:2
0:1
1:2
0:1
0:6
0:1
1:1
1:2
0:2
2:0
0:1
2:3
0:2
1:5
0:2
2:1
1:3
0:1
0:1
5:2
0:2
4:4
3:1
1:0
5:1
0:0
0:0
4:0
4:0
7 4 17 33-47 25
14. Molodechno 0:5
1:2
1:2
0:3
0:1
0:1
1:2
2:1
0:1
0:0
0:1
2:1
1:1
0:1
0:3
0:0
0:2
3:6
0:2
1:2
0:1
0:1
1:2
1:0
1:5
0:0
5:2
1:3
1:1
4 4 20 21-51 16
15. Kommunalnik Svetlogorsk 0:5
0:4
1:3
0:1
1:5
1:1
0:2
2:3
0:3
1:2
0:2
0:2
0:0
0:6
0:3
1:0
0:0
1:0
1:2
0:2
0:0
0:2
0:3
0:2
0:0
0:4
2:5
3:1
1:1
3 5 20 14-63 14
16. Dinamo-93 *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** 0 0 0 0-0 0
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table