Tournaments > Belarusian Championship > Team stats


1. 3-1 5 16.7%
2. 2-1 4 13.3%
3. 4-0 3 10%
4. 1-1 3 10%
5. 2-0 2 6.7%
6. 1-0 2 6.7%
7. 3-0 2 6.7%
8. 0-1 1 3.3%
9. 0-0 1 3.3%
10. 4-1 1 3.3%
11. 4-2 1 3.3%
12. 7-1 1 3.3%
13. 5-0 1 3.3%
14. 2-2 1 3.3%
15. 5-1 1 3.3%
16. 3-2 1 3.3%
17.04.1999 A BCh Matchday 2 Molodechno — BATE Borisov 0:3
24.04.1999 H BCh Matchday 3 BATE Borisov — Naftan-Devon 7:1
03.05.1999 A BCh Matchday 4 Svisloch-Krovlya Osipovichi — BATE Borisov 0:5
15.05.1999 A BCh Matchday 6 Lida — BATE Borisov 0:4
21.05.1999 A BCh Matchday 7 Torpedo-Kadino — BATE Borisov 1:5
06.08.1999 A BCh Matchday 18 Naftan-Devon — BATE Borisov 0:4
31.08.1999 H BCh Matchday 22 BATE Borisov — Torpedo-Kadino 4:0
18.09.1999 A BCh Matchday 24 Belshina Bobruisk — BATE Borisov 0:3
13.10.1999 H BCh Matchday 28 BATE Borisov — Neman-Belkard Grodno 4:1

No content found

No content found

No content found

Goals scored

Goals conceded

Goalscorer Date Rival Minute Assists
1 Kutuzov V. 11.04.1999 Torpedo-MAZ Minsk 37 Niavinski U.
2 Lisovskiy A. 11.04.1999 Torpedo-MAZ Minsk 86 Kutuzov V.
3 Baranov A. 17.04.1999 Molodechno 17 Skrypchanka V.
4 Akulich D. 17.04.1999 Molodechno 53 Hancharenka V.
5 Goncharik A. 17.04.1999 Molodechno 71 Skrypchanka V.
6 Kutuzov V. 24.04.1999 Naftan-Devon 19 Skrypchanka V.
7 Arzamastsev A. 24.04.1999 Naftan-Devon 32
8 Doroshkevich Y. 24.04.1999 Naftan-Devon 38 Yermakovich A.
9 Kutuzov V. 24.04.1999 Naftan-Devon 47
10 Baranov A. 24.04.1999 Naftan-Devon 49 Loshankov Y.
11 Divakov A. 24.04.1999 Naftan-Devon 70 Rogozhkin V.
12 Kutuzov V. 24.04.1999 Naftan-Devon 83 Rogozhkin V.
13 Hleb A. 03.05.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 20 Loshankov Y.
14 Goncharik A. 03.05.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 27 Loshankov Y.
15 Loshankov Y. 03.05.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 35
16 Niavinski U. 03.05.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 42(p) Kutuzov V.
17 Goncharik A. 03.05.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 88 Divakov A.
18 Kutuzov V. 07.05.1999 Gomel 26
19 Niavinski U. 07.05.1999 Gomel 48
20 Kutuzov V. 15.05.1999 Lida 17 Loshankov Y.
21 Niavinski U. 15.05.1999 Lida 47
22 Goncharik A. 15.05.1999 Lida 66 Kutuzov V.
23 Goncharik A. 15.05.1999 Lida 85 Hleb A.
24 Lisovskiy A. 21.05.1999 Torpedo-Kadino 8
25 Lisovskiy A. 21.05.1999 Torpedo-Kadino 15 Loshankov Y.
26 Arzamastsev A. 21.05.1999 Torpedo-Kadino 17 Lisovskiy A.
27 Baranov A. 21.05.1999 Torpedo-Kadino 67 Niavinski U.
28 Akulich D. 21.05.1999 Torpedo-Kadino 87 Baranov A.
29 Lisovskiy A. 25.05.1999 Dinamo Brest 40
30 Tikhomirov Y. 25.05.1999 Dinamo Brest 56(p) Kutuzov V.
31 Arzamastsev A. 25.05.1999 Dinamo Brest 60
32 Goncharik A. 25.05.1999 Dinamo Brest 88 Loshankov Y.
33 Skrypchanka V. 09.06.1999 Slaviya Mozyr 11 Kutuzov V.
34 Tikhomirov Y. 09.06.1999 Slaviya Mozyr 39(p) Arzamastsev A.
35 Doroshkevich Y. 09.06.1999 Slaviya Mozyr 89 Rogozhkin V.
36 Kutuzov V. 13.06.1999 Locomotiv-96 10 Lisovskiy A.
37 Yermakovich A. 13.06.1999 Locomotiv-96 44 Rogozhkin V.
38 Loshankov Y. 13.06.1999 Locomotiv-96 69
39 Lisovskiy A. 17.06.1999 Shakhtyor Soligorsk 59 Hleb A.
40 Loshankov Y. 17.06.1999 Shakhtyor Soligorsk 64
41 Kutuzov V. 23.06.1999 Neman-Belkard Grodno 38(p) Rogozhkin V.
42 Baranov A. 23.06.1999 Neman-Belkard Grodno 47 Lisovskiy A.
43 Kutuzov V. 30.06.1999 Dnepr-Transmash Mogilev 39(p) Lisovskiy A.
44 Kutuzov V. 11.07.1999 Belshina Bobruisk 5
45 Lisovskiy A. 11.07.1999 Belshina Bobruisk 63
46 Yermakovich A. 11.07.1999 Belshina Bobruisk 65 Hleb A.
47 Ryndiuk N. 23.07.1999 Torpedo-MAZ Minsk 4 Kutuzov V.
48 Kutuzov V. 23.07.1999 Torpedo-MAZ Minsk 24 Arzamastsev A.
49 Yermakovich A. 23.07.1999 Torpedo-MAZ Minsk 36
50 Ryndiuk N. 31.07.1999 Molodechno 47
51 Arzamastsev A. 31.07.1999 Molodechno 56 Ryndiuk N.
52 Ryndiuk N. 06.08.1999 Naftan-Devon 25 Skrypchanka V.
53 Yermakovich A. 06.08.1999 Naftan-Devon 29 Loshankov Y.
54 Silantiev D. 06.08.1999 Naftan-Devon 83
55 Baranov A. 06.08.1999 Naftan-Devon 84 Ryndiuk N.
56 Ryndiuk N. 16.08.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 30
57 Ryndiuk N. 16.08.1999 Svisloch-Krovlya Osipovichi 82 Arzamastsev A.
58 Kutuzov V. 21.08.1999 Gomel 15 Ryndiuk N.
59 Ryndiuk N. 21.08.1999 Gomel 56 Skrypchanka V.
60 Doroshkevich Y. 21.08.1999 Gomel 87 Baranov A.
61 Goncharik A. 31.08.1999 Torpedo-Kadino 21 Niavinski U.
62 Skrypchanka V. 31.08.1999 Torpedo-Kadino 44 Goncharik A.
63 Niavinski U. 31.08.1999 Torpedo-Kadino 46 Skrypchanka V.
64 Yermakovich A. 31.08.1999 Torpedo-Kadino 89 Akulich D.
65 Goncharik A. 06.09.1999 Lida 4
66 Ryndiuk N. 11.09.1999 Dinamo Brest 11 Lisovskiy A.
67 Kutuzov V. 11.09.1999 Dinamo Brest 32 Skrypchanka V.
68 Skrypchanka V. 11.09.1999 Dinamo Brest 77 Yermakovich A.
69 Kutuzov V. 18.09.1999 Belshina Bobruisk 26 Lisovskiy A.
70 Kutuzov V. 18.09.1999 Belshina Bobruisk 29(p) Niavinski U.
71 Yermakovich A. 18.09.1999 Belshina Bobruisk 88 Akulich D.
72 Kutuzov V. 22.09.1999 Slaviya Mozyr 42(p) Loshankov Y.
73 Ryndiuk N. 25.09.1999 Locomotiv-96 19
74 Kutuzov V. 04.10.1999 Shakhtyor Soligorsk 60 Akulich D.
75 Kutuzov V. 13.10.1999 Neman-Belkard Grodno 12(p) Yermakovich A.
76 Ryndiuk N. 13.10.1999 Neman-Belkard Grodno 35 Arzamastsev A.
77 Yermakovich A. 13.10.1999 Neman-Belkard Grodno 51 Divakov A.
78 Yermakovich A. 13.10.1999 Neman-Belkard Grodno 67 Doroshkevich Y.
79 Baranov A. 30.10.1999 Dinamo Minsk 14 Lisovskiy A.
80 Kutuzov V. 30.10.1999 Dinamo Minsk 80(p) Hleb A.
Goalkeeper Date Rival Minute Goalscorer
1 Khomutovski V. 11.04.1999 Torpedo-MAZ Minsk 56 Golmack Vlad.
2 Fedarovich A. 24.04.1999 Naftan-Devon 23 Shupilov Vlad.
3 Khomutovski V. 07.05.1999 Gomel 25 Demenkovets E.
4 Khomutovski V. 07.05.1999 Gomel 68 Blizniuk H.
5 Khomutovski V. 21.05.1999 Torpedo-Kadino 78 Kuzhelev Vlad.
6 Khomutovski V. 25.05.1999 Dinamo Brest 78 Grib S.
7 Khomutovski V. 25.05.1999 Dinamo Brest 85 Vasiliuk R.
8 Fedarovich A. 09.06.1999 Slaviya Mozyr 62(p) Stripeikis V.
9 Fedarovich A. 13.06.1999 Locomotiv-96 31 Yeremeev S.
10 Fedarovich A. 13.06.1999 Locomotiv-96 88 Sigov V.
11 Khomutovski V. 17.06.1999 Shakhtyor Soligorsk 69 Novik A.
12 Khomutovski V. 23.06.1999 Neman-Belkard Grodno 59 Taraschik Vit.
13 Fedarovich A. 30.06.1999 Dnepr-Transmash Mogilev 90 Boltrushevich E.
14 Fedarovich A. 06.07.1999 Dinamo Minsk 56 Vyazhevich Alex.
15 Fedarovich A. 11.07.1999 Belshina Bobruisk 48 Shagoiko A.
16 Fedarovich A. 23.07.1999 Torpedo-MAZ Minsk 12 Zhuravski S.
17 Khomutovski V. 31.07.1999 Molodechno 85 Yevseenko P.
18 Fedarovich A. 21.08.1999 Gomel 27 Sysoev O.
19 Fedarovich A. 06.09.1999 Lida 77 Zhirun Yu.
20 Fedarovich A. 11.09.1999 Dinamo Brest 90 Razin A.
21 Fedarovich A. 22.09.1999 Slaviya Mozyr 67(p) Stripeikis V.
22 Khomutovski V. 13.10.1999 Neman-Belkard Grodno 60 Dolia D.
Player Date Minute Type Referee Rival
1 Lisovskiy A. 11.04.1999 25 Знайдинский К. Torpedo-MAZ Minsk
2 Hancharenka V. 11.04.1999 56 Знайдинский К. Torpedo-MAZ Minsk
3 Hancharenka V. 17.04.1999 13 Чикун О. Molodechno
4 Goncharik A. 17.04.1999 71 Чикун О. Molodechno
5 Hancharenka V. 24.04.1999 89 Жук В. Naftan-Devon
6 Hleb A. 03.05.1999 70 Летяго Ф. Svisloch-Krovlya Osipovichi
7 Loshankov Y. 07.05.1999 36 Дайлид К. Gomel
8 Hleb A. 07.05.1999 52 Дайлид К. Gomel
9 Loshankov Y. 07.05.1999 89 Дайлид К. Gomel
10 Hleb A. 15.05.1999 69 Жук В. Lida
11 Arzamastsev A. 25.05.1999 10 Матюшев В. Dinamo Brest
12 Lisovskiy A. 25.05.1999 12 Матюшев В. Dinamo Brest
13 Niavinski U. 25.05.1999 45 Матюшев В. Dinamo Brest
14 Kutuzov V. 25.05.1999 60 Матюшев В. Dinamo Brest
15 Yermakovich A. 09.06.1999 32 Метельский Н. Slaviya Mozyr
16 Kuznetsov S.V. 09.06.1999 51 Метельский Н. Slaviya Mozyr
17 Kutuzov V. 30.06.1999 29 Жук В. Dnepr-Transmash Mogilev
18 Hleb A. 30.06.1999 70 Жук В. Dnepr-Transmash Mogilev
19 Lisovskiy A. 30.06.1999 86 Жук В. Dnepr-Transmash Mogilev
20 Skrypchanka V. 06.07.1999 65 Чикун О. Dinamo Minsk
21 Hancharenka V. 06.07.1999 7 Чикун О. Dinamo Minsk
22 Yermakovich A. 06.07.1999 82 Чикун О. Dinamo Minsk
23 Petrauskas I. 11.07.1999 85 Ясинский Б. Belshina Bobruisk
24 Loshankov Y. 23.07.1999 40 Шмолик С. Torpedo-MAZ Minsk
25 Skrypchanka V. 06.08.1999 50 Якубовский Г. Naftan-Devon
26 Baranov A. 16.08.1999 57 Жуков А. Svisloch-Krovlya Osipovichi
27 Skrypchanka V. 21.08.1999 38 Дайлид К. Gomel
28 Ryndiuk N. 21.08.1999 44 Дайлид К. Gomel
29 Rogozhkin V. 21.08.1999 68 Дайлид К. Gomel
30 Divakov A. 31.08.1999 23 Ремин А. Torpedo-Kadino
31 Skrypchanka V. 31.08.1999 33 Ремин А. Torpedo-Kadino
32 Niavinski U. 31.08.1999 67 Ремин А. Torpedo-Kadino
33 Akulich D. 31.08.1999 87 Ремин А. Torpedo-Kadino
34 Rogozhkin V. 06.09.1999 32 Якубовский Г. Lida
35 Arzamastsev A. 11.09.1999 45 Чебыкин А. Dinamo Brest
36 Niavinski U. 18.09.1999 34 Метельский Н. Belshina Bobruisk
37 Yermakovich A. 18.09.1999 54 Метельский Н. Belshina Bobruisk
38 Hancharenka V. 22.09.1999 27 Ремин А. Slaviya Mozyr
39 Akulich D. 25.09.1999 72 Летяго Ф. Locomotiv-96
40 Akulich D. 23.10.1999 35 Летяго Ф. Dnepr-Transmash Mogilev
41 Baranov A. 30.10.1999 42 Суховаров В. Dinamo Minsk
42 Yermakovich A. 30.10.1999 61 Суховаров В. Dinamo Minsk
43 Kutuzov V. 30.10.1999 81 Суховаров В. Dinamo Minsk
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    BATE — Gomel

    4 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table