Tournaments > Belarusian Championship > Match Matrix


  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 W D L Pld Pts
1. BATE Borisov 0:0
2:0
1:2
0:0
1:2
2:1
1:0
1:3
4:0
1:0
4:1
2:0
2:0
1:0
3:1
2:0
1:1
1:0
3:0
2:0
3:2
0:0
4:0
6:1
0:0
5:0
1:1
1:0
1:0
1:1
6:0
1:1
1:1
21 9 3 64-18 72
2. Shakhtyor Soligorsk 0:0
0:2
2:1
2:0
1:0
2:1
2:4
1:0
3:0
1:1
2:0
1:1
0:1
1:1
3:1
2:0
0:0
0:1
0:0
2:0
3:2
1:1
3:1
2:1
0:0
4:1
0:1
1:1
4:1
1:0
1:0
2:0
4:0
19 9 5 51-23 66
3. Minsk 0:0
2:1
1:2
0:2
0:1
1:2
2:0
0:2
0:0
1:2
1:1
2:2
0:1
3:1
0:2
0:0
3:1
2:0
2:1
5:1
0:3
3:0
5:1
3:1
3:1
1:0
2:0
2:1
4:0
1:1
3:0
4:1
3:1
18 6 9 59-32 60
4. Dinamo Minsk 0:1
3:1
0:4
4:2
0:1
0:3
0:2
2:0
0:0
2:1
2:2
2:0
2:0
3:0
4:0
0:0
2:0
0:2
0:1
3:0
2:1
1:1
1:3
0:2
1:0
1:0
1:0
5:1
0:2
1:3
2:0
0:0
5:1
17 5 11 49-34 56
5. Dinamo Brest 0:1
1:4
0:2
1:1
0:2
1:1
2:1
1:1
2:2
1:2
2:2
0:2
0:1
1:1
2:0
0:0
1:3
0:1
1:2
2:3
1:1
5:2
1:0
2:0
0:0
4:0
2:1
3:2
1:0
3:1
3:0
1:1
4:0
12 10 11 48-40 46
6. Belshina Bobruisk 0:2
0:1
1:3
1:0
1:1
1:3
1:0
1:3
2:0
0:2
0:3
0:4
1:0
1:1
0:2
1:0
0:4
1:1
3:1
2:1
1:1
0:0
0:0
2:0
2:2
0:2
0:2
2:1
2:0
1:1
2:1
2:0
0:0
12 9 12 31-42 45
7. Naftan Novopolotsk 0:2
1:1
0:1
0:2
0:0
1:0
0:0
1:3
0:2
0:0
0:2
2:0
0:0
3:1
1:0
0:1
4:0
1:1
5:0
0:1
1:2
2:4
0:0
0:2
0:0
4:1
2:1
1:1
4:1
2:0
1:0
1:1
4:4
11 11 11 41-34 44
8. Dnepr Mogilev 0:3
0:2
2:3
0:0
0:2
2:3
1:2
1:5
3:0
1:0
0:3
1:2
2:1
3:2
1:1
1:3
1:2
1:1
0:5
1:0
2:1
1:1
0:0
1:1
0:0
2:1
1:0
3:2
3:1
0:1
3:0
0:1
3:4
11 7 15 40-53 40
9. Vitebsk 0:0
0:4
1:6
1:1
1:3
1:2
0:3
1:5
1:3
1:1
3:1
2:0
2:5
0:1
0:2
0:0
0:0
0:2
4:2
0:0
2:0
1:1
0:0
1:1
0:0
2:2
0:3
0:2
4:0
0:1
2:0
0:1
1:0
7 11 15 31-52 32
10. Neman Grodno 0:0
0:5
1:1
0:0
1:4
1:0
1:3
0:1
0:2
0:1
0:1
0:1
0:0
0:4
1:2
2:2
2:0
2:0
0:0
1:4
1:2
0:0
1:2
0:1
0:0
2:2
3:0
0:2
0:0
2:1
4:0
0:1
2:0
7 10 16 27-42 31
11. Torpedo Zhodino 0:1
0:1
1:1
1:1
1:4
0:1
1:2
0:4
1:1
1:5
2:0
3:1
2:3
0:1
1:3
1:2
0:2
1:1
1:1
1:4
0:2
2:3
1:3
1:0
2:0
0:4
1:0
2:0
0:0
1:2
2:2
3:2
0:1
7 7 19 33-58 28
12. Partizan Minsk 0:6
1:1
1:1
0:1
0:2
0:4
0:3
1:4
1:3
0:2
0:0
1:5
0:3
1:1
0:4
1:2
0:2
0:0
0:1
1:1
4:4
0:3
1:0
4:3
0:2
1:0
0:1
0:4
1:0
0:2
2:2
2:3
1:0
5 8 20 24-70 23

Enlarge

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 W D L Pld Pts
1. BATE Borisov 0:0
2:0
1:2
0:0
1:2
2:1
1:0
1:3
4:0
1:0
4:1
2:0
2:0
1:0
3:1
2:0
1:1
1:0
3:0
2:0
3:2
0:0
4:0
6:1
0:0
5:0
1:1
1:0
1:0
1:1
6:0
1:1
1:1
21 9 3 64-18 72
2. Shakhtyor Soligorsk 0:0
0:2
2:1
2:0
1:0
2:1
2:4
1:0
3:0
1:1
2:0
1:1
0:1
1:1
3:1
2:0
0:0
0:1
0:0
2:0
3:2
1:1
3:1
2:1
0:0
4:1
0:1
1:1
4:1
1:0
1:0
2:0
4:0
19 9 5 51-23 66
3. Minsk 0:0
2:1
1:2
0:2
0:1
1:2
2:0
0:2
0:0
1:2
1:1
2:2
0:1
3:1
0:2
0:0
3:1
2:0
2:1
5:1
0:3
3:0
5:1
3:1
3:1
1:0
2:0
2:1
4:0
1:1
3:0
4:1
3:1
18 6 9 59-32 60
4. Dinamo Minsk 0:1
3:1
0:4
4:2
0:1
0:3
0:2
2:0
0:0
2:1
2:2
2:0
2:0
3:0
4:0
0:0
2:0
0:2
0:1
3:0
2:1
1:1
1:3
0:2
1:0
1:0
1:0
5:1
0:2
1:3
2:0
0:0
5:1
17 5 11 49-34 56
5. Dinamo Brest 0:1
1:4
0:2
1:1
0:2
1:1
2:1
1:1
2:2
1:2
2:2
0:2
0:1
1:1
2:0
0:0
1:3
0:1
1:2
2:3
1:1
5:2
1:0
2:0
0:0
4:0
2:1
3:2
1:0
3:1
3:0
1:1
4:0
12 10 11 48-40 46
6. Belshina Bobruisk 0:2
0:1
1:3
1:0
1:1
1:3
1:0
1:3
2:0
0:2
0:3
0:4
1:0
1:1
0:2
1:0
0:4
1:1
3:1
2:1
1:1
0:0
0:0
2:0
2:2
0:2
0:2
2:1
2:0
1:1
2:1
2:0
0:0
12 9 12 31-42 45
7. Naftan Novopolotsk 0:2
1:1
0:1
0:2
0:0
1:0
0:0
1:3
0:2
0:0
0:2
2:0
0:0
3:1
1:0
0:1
4:0
1:1
5:0
0:1
1:2
2:4
0:0
0:2
0:0
4:1
2:1
1:1
4:1
2:0
1:0
1:1
4:4
11 11 11 41-34 44
8. Dnepr Mogilev 0:3
0:2
2:3
0:0
0:2
2:3
1:2
1:5
3:0
1:0
0:3
1:2
2:1
3:2
1:1
1:3
1:2
1:1
0:5
1:0
2:1
1:1
0:0
1:1
0:0
2:1
1:0
3:2
3:1
0:1
3:0
0:1
3:4
11 7 15 40-53 40
9. Vitebsk 0:0
0:4
1:6
1:1
1:3
1:2
0:3
1:5
1:3
1:1
3:1
2:0
2:5
0:1
0:2
0:0
0:0
0:2
4:2
0:0
2:0
1:1
0:0
1:1
0:0
2:2
0:3
0:2
4:0
0:1
2:0
0:1
1:0
7 11 15 31-52 32
10. Neman Grodno 0:0
0:5
1:1
0:0
1:4
1:0
1:3
0:1
0:2
0:1
0:1
0:1
0:0
0:4
1:2
2:2
2:0
2:0
0:0
1:4
1:2
0:0
1:2
0:1
0:0
2:2
3:0
0:2
0:0
2:1
4:0
0:1
2:0
7 10 16 27-42 31
11. Torpedo Zhodino 0:1
0:1
1:1
1:1
1:4
0:1
1:2
0:4
1:1
1:5
2:0
3:1
2:3
0:1
1:3
1:2
0:2
1:1
1:1
1:4
0:2
2:3
1:3
1:0
2:0
0:4
1:0
2:0
0:0
1:2
2:2
3:2
0:1
7 7 19 33-58 28
12. Partizan Minsk 0:6
1:1
1:1
0:1
0:2
0:4
0:3
1:4
1:3
0:2
0:0
1:5
0:3
1:1
0:4
1:2
0:2
0:0
0:1
1:1
4:4
0:3
1:0
4:3
0:2
1:0
0:1
0:4
1:0
0:2
2:2
2:3
1:0
5 8 20 24-70 23
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    04 july 2020, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Kurgkheli A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:1 Energetik-BGU
    Energetik-BGU
    (Minsk)
     

    Дублеры

    BATE — Energetik-BGU

    2 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 17

    11 july 2020, 18:30
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

    Дублеры

    10-07-2020, 13:30

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    18 july 2020, 20:30
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Rukh
    Rukh
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    26 july 2020, 18:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 16 30
2 BATE 16 30
3 Neman 15 29
4 Energetik-BGU 16 29
5 Dinamo Br 16 26
6 Torpedo-BelAZ 16 26
7 Dinamo Mn 16 23
8 Isloch 16 23
9 Vitebsk 16 22
10 Rukh 16 22
11 Slaviya 16 21
12 Slutsk 16 18
13 Gorodeya 16 16
14 Minsk 14 15
15 Smolevichi 15 11
16 Belshina 16 7
Full table