Tournaments > Belarusian Championship > Match Matrix


  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. Dynamo Br 1:0
1:1
0:0
1:2
2:1
4:1
5:1
4:0
3:1
1:0
0:0
4:2
2:1
3:0
3:1
6:1
1:0
1:1
6:2
3:1
1:0
3:0
1:0
3:0
19 4 1 59-16 61
2. BATE 0:1
1:1
3:1
2:1
4:1
0:0
0:1
2:1
3:0
2:1
4:0
1:0
2:3
3:0
3:0
1:0
1:0
4:0
4:1
2:0
2:0
1:0
3:0
18 2 3 48-12 56
3. Shakhtyor 0:0
1:3
3:0
1:1
1:0
3:0
1:0
1:0
0:0
0:1
4:0
1:0
3:2
1:0
5:0
3:0
6:0
3:4
2:1
3:1
1:0
3:1
1:0
17 3 3 47-14 54
4. Dinamo Mn 2:1
1:2
0:3
1:1
0:3
1:0
1:1
1:0
1:3
3:1
1:0
0:0
3:2
1:2
2:1
0:1
1:0
6:1
2:0
3:1
1:0
1:0
3:0
14 3 6 35-23 45
5. Torpedo-BelAZ 1:2
1:4
1:4
0:1
0:3
3:0
0:1
3:0
1:1
1:0
2:1
1:1
1:1
0:2
1:0
2:1
0:0
1:0
3:3
1:0
3:2
2:0
2:0
3:0
12 5 7 33-27 41
6. Isloch 1:5
0:0
0:1
0:1
0:1
1:1
1:0
2:0
2:1
3:0
0:2
2:1
3:3
3:1
0:1
1:0
1:1
2:1
2:1
0:3
3:1
2:2
0:1
3:0
11 5 8 32-28 38
7. Gorodeya 0:4
1:3
1:0
1:2
0:0
0:1
3:1
0:3
1:1
0:2
1:2
1:1
2:0
1:0
1:0
3:0
1:2
1:0
3:1
0:0
0:0
3:2
0:0
0:0
9 7 8 24-25 34
8. Vitebsk 0:1
0:3
1:0
0:4
1:3
0:1
0:3
2:0
1:1
0:2
1:0
0:0
1:1
2:2
0:3
0:1
0:0
3:0
0:2
2:1
2:1
1:2
1:1
3:0
7 6 11 21-32 27
9. Slaviya 0:0
2:4
1:2
0:4
0:1
0:1
1:2
1:1
1:2
0:1
0:1
0:1
4:3
0:1
1:1
1:0
2:1
2:2
2:1
1:0
2:2
2:0
3:0
7 5 11 26-31 26
10. Minsk 1:2
0:3
0:1
3:2
2:3
0:0
2:3
1:1
2:0
3:3
0:3
2:1
0:0
1:1
3:4
1:0
0:1
2:1
3:3
1:6
0:0
0:1
3:2
0:0
6 8 10 30-41 26
11. Slutsk 1:3
0:3
0:3
0:1
0:5
2:1
1:2
0:1
1:2
1:3
1:0
0:1
2:2
3:0
1:1
1:0
0:0
0:0
1:0
2:2
0:2
0:6
4:3
1:0
7 5 12 22-41 26
12. Neman 1:6
0:1
0:1
0:1
0:3
0:6
1:0
0:1
0:0
0:1
0:1
1:1
1:3
1:0
0:0
0:1
1:2
0:0
4:2
3:0
1:0
3:2
1:1
3:0
7 5 12 21-33 26
13. Energetik-BGU 1:1
2:6
0:4
1:4
4:3
1:2
1:6
3:3
1:2
1:2
0:0
0:3
2:0
1:2
2:2
3:3
6:1
0:0
0:1
2:4
4:3
0:3
1:1
2:1
5 7 12 38-57 22
14. Dnyapro 1:3
0:1
0:2
1:3
0:2
0:1
3:0
0:0
2:3
1:2
1:2
0:1
0:0
1:0
2:2
2:0
0:3
0:1
3:4
1:1
0:0
1:0
3:0
5 5 13 22-31 20
15. Gomel 0:3
0:2
0:1
1:3
1:3
0:1
2:3
0:2
1:3
2:2
0:0
1:2
2:1
2:2
2:3
6:0
3:4
2:3
1:1
3:0
1:1
1:1
0:0
2:1
4 7 13 33-42 19
16. Torpedo Mn 0:1
0:3
0:1
0:3
0:1
0:1
0:3
0:2
0:3
1:0
0:3
0:0
1:1
0:3
0:2
0:3
0:0
0:1
0:3
1:2
0:1
0:3
1:2
1 3 19 4-42 6

Enlarge

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. Dynamo Br 1:0
1:1
0:0
1:2
2:1
4:1
5:1
4:0
3:1
1:0
0:0
4:2
2:1
3:0
3:1
6:1
1:0
1:1
6:2
3:1
1:0
3:0
1:0
3:0
19 4 1 59-16 61
2. BATE 0:1
1:1
3:1
2:1
4:1
0:0
0:1
2:1
3:0
2:1
4:0
1:0
2:3
3:0
3:0
1:0
1:0
4:0
4:1
2:0
2:0
1:0
3:0
18 2 3 48-12 56
3. Shakhtyor 0:0
1:3
3:0
1:1
1:0
3:0
1:0
1:0
0:0
0:1
4:0
1:0
3:2
1:0
5:0
3:0
6:0
3:4
2:1
3:1
1:0
3:1
1:0
17 3 3 47-14 54
4. Dinamo Mn 2:1
1:2
0:3
1:1
0:3
1:0
1:1
1:0
1:3
3:1
1:0
0:0
3:2
1:2
2:1
0:1
1:0
6:1
2:0
3:1
1:0
1:0
3:0
14 3 6 35-23 45
5. Torpedo-BelAZ 1:2
1:4
1:4
0:1
0:3
3:0
0:1
3:0
1:1
1:0
2:1
1:1
1:1
0:2
1:0
2:1
0:0
1:0
3:3
1:0
3:2
2:0
2:0
3:0
12 5 7 33-27 41
6. Isloch 1:5
0:0
0:1
0:1
0:1
1:1
1:0
2:0
2:1
3:0
0:2
2:1
3:3
3:1
0:1
1:0
1:1
2:1
2:1
0:3
3:1
2:2
0:1
3:0
11 5 8 32-28 38
7. Gorodeya 0:4
1:3
1:0
1:2
0:0
0:1
3:1
0:3
1:1
0:2
1:2
1:1
2:0
1:0
1:0
3:0
1:2
1:0
3:1
0:0
0:0
3:2
0:0
0:0
9 7 8 24-25 34
8. Vitebsk 0:1
0:3
1:0
0:4
1:3
0:1
0:3
2:0
1:1
0:2
1:0
0:0
1:1
2:2
0:3
0:1
0:0
3:0
0:2
2:1
2:1
1:2
1:1
3:0
7 6 11 21-32 27
9. Slaviya 0:0
2:4
1:2
0:4
0:1
0:1
1:2
1:1
1:2
0:1
0:1
0:1
4:3
0:1
1:1
1:0
2:1
2:2
2:1
1:0
2:2
2:0
3:0
7 5 11 26-31 26
10. Minsk 1:2
0:3
0:1
3:2
2:3
0:0
2:3
1:1
2:0
3:3
0:3
2:1
0:0
1:1
3:4
1:0
0:1
2:1
3:3
1:6
0:0
0:1
3:2
0:0
6 8 10 30-41 26
11. Slutsk 1:3
0:3
0:3
0:1
0:5
2:1
1:2
0:1
1:2
1:3
1:0
0:1
2:2
3:0
1:1
1:0
0:0
0:0
1:0
2:2
0:2
0:6
4:3
1:0
7 5 12 22-41 26
12. Neman 1:6
0:1
0:1
0:1
0:3
0:6
1:0
0:1
0:0
0:1
0:1
1:1
1:3
1:0
0:0
0:1
1:2
0:0
4:2
3:0
1:0
3:2
1:1
3:0
7 5 12 21-33 26
13. Energetik-BGU 1:1
2:6
0:4
1:4
4:3
1:2
1:6
3:3
1:2
1:2
0:0
0:3
2:0
1:2
2:2
3:3
6:1
0:0
0:1
2:4
4:3
0:3
1:1
2:1
5 7 12 38-57 22
14. Dnyapro 1:3
0:1
0:2
1:3
0:2
0:1
3:0
0:0
2:3
1:2
1:2
0:1
0:0
1:0
2:2
2:0
0:3
0:1
3:4
1:1
0:0
1:0
3:0
5 5 13 22-31 20
15. Gomel 0:3
0:2
0:1
1:3
1:3
0:1
2:3
0:2
1:3
2:2
0:0
1:2
2:1
2:2
2:3
6:0
3:4
2:3
1:1
3:0
1:1
1:1
0:0
2:1
4 7 13 33-42 19
16. Torpedo Mn 0:1
0:3
0:1
0:3
0:1
0:1
0:3
0:2
0:3
1:0
0:3
0:0
1:1
0:3
0:2
0:3
0:0
0:1
0:3
1:2
0:1
0:3
1:2
1 3 19 4-42 6
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table