Tournaments > Belarusian Championship > Team stats


1. 1-0 4 17.4%
2. 3-0 4 17.4%
3. 2-1 3 13%
4. 4-1 2 8.7%
5. 0-1 2 8.7%
6. 2-0 2 8.7%
7. 4-0 2 8.7%
8. 1-1 1 4.3%
9. 2-3 1 4.3%
10. 3-1 1 4.3%
11. 0-0 1 4.3%
06.04.2019 A BCh Matchday 2 Energetik-BGU — BATE 0:4
24.05.2019 H BCh Matchday 9 BATE — Slutsk 3:0
30.06.2019 H BCh Matchday 13 BATE — Vitebsk 3:0
13.07.2019 H BCh Matchday 15 BATE — Torpedo-BelAZ 4:1
11.08.2019 H BCh Matchday 17 BATE — Energetik-BGU 4:1
25.08.2019 H BCh Matchday 19 BATE — Slaviya 4:0
22.09.2019 A BCh Matchday 22 Torpedo Mn — BATE 0:3
05.10.2019 A BCh Matchday 24 Slutsk — BATE 0:3

No content found

20.04.2019 A BCh Matchday 4 Slaviya — BATE 1:2
14.09.2019 H BCh Matchday 21 BATE — Gorodeya 2:1

No content found

Goals scored

Goals conceded

Goalscorer Date Rival Minute Assists
1 Baha D. 30.03.2019 Dnyapro 28 Stasevich I.
2 Skavysh M. 30.03.2019 Dnyapro 61 Filipović A.
3 Stasevich I. 06.04.2019 Energetik-BGU 22 Baha D.
4 Saroka A. 06.04.2019 Energetik-BGU 43 Moukam H.
5 Saroka A. 06.04.2019 Energetik-BGU 70 Biarozkin Y.
6 Stasevich I. 06.04.2019 Energetik-BGU 73 Moukam H.
7 Drahun Stan. 20.04.2019 Slaviya 55
8 Skavysh M. 20.04.2019 Slaviya 58 Saroka A.
9 Biarozkin Y. 26.04.2019 Minsk 4
10 Dubajić B. 12.05.2019 Torpedo Mn 47+ Filipenka R.
11 Yablonski Y. 17.05.2019 Neman 34 Stasevich I.
12 Skavysh M. 24.05.2019 Slutsk 54 Jonassen E.
13 Dubajić B. 24.05.2019 Slutsk 67 Baha D.
14 Dubajić B. 24.05.2019 Slutsk 79 Moukam H.
15 Stasevich I. 01.06.2019 Gomel 46+ Skavysh M.
16 Skavysh M. 01.06.2019 Gomel 88 Stasevich I.
17 Drahun Stan. 16.06.2019 Shakhtyor 60 Stasevich I.
18 Drahun Stan. 16.06.2019 Shakhtyor 70
19 Skavysh M. 16.06.2019 Shakhtyor 76 Saroka A.
20 Stasevich I. 30.06.2019 Vitebsk 23 Baha D.
21 Drahun Stan. 30.06.2019 Vitebsk 28 Stasevich I.
22 Drahun Stan. 30.06.2019 Vitebsk 31 Stasevich I.
23 Stasevich I. 05.07.2019 Dinamo Mn 39 Moukam H.
24 Milić N. 05.07.2019 Dinamo Mn 82
25 Milić N. 13.07.2019 Torpedo-BelAZ 2 Drahun Stan.
26 Drahun Stan. 13.07.2019 Torpedo-BelAZ 11 Willumsson W.-T.
27 Stasevich I. 13.07.2019 Torpedo-BelAZ 79 Drahun Stan.
28 Skavysh M. 13.07.2019 Torpedo-BelAZ 94+ Stasevich I.
29 Swen E. 11.08.2019 Energetik-BGU 4(og) Yablonski Y.
30 Tuominen J. 11.08.2019 Energetik-BGU 19
31 Moukam H. 11.08.2019 Energetik-BGU 27
32 Drahun Stan. 11.08.2019 Energetik-BGU 29 Tuominen J.
33 Dubajić B. 25.08.2019 Slaviya 36 Stasevich I.
34 Dubajić B. 25.08.2019 Slaviya 49 Drahun Stan.
35 Dubajić B. 25.08.2019 Slaviya 54 Stasevich I.
36 Volkau Z. 25.08.2019 Slaviya 69 Drahun Stan.
37 Drahun Stan. 01.09.2019 Minsk 52 Moukam H.
38 Filipović A. 01.09.2019 Minsk 70 Kopitović B.
39 Skavysh M. 14.09.2019 Gorodeya 61 Drahun Stan.
40 Stasevich I. 14.09.2019 Gorodeya 81 Skavysh M.
41 Drahun Stan. 25.09.2019 Dynamo Br 53 Skavysh M.
42 Legchilin A. 28.09.2019 Neman 27(og) Stasevich I.
43 Skavysh M. 05.10.2019 Slutsk 10 Stasevich I.
44 Willumsson W.-T. 05.10.2019 Slutsk 67 Milić N.
45 Milić N. 05.10.2019 Slutsk 85 Biarozkin Y.
Goalkeeper Date Rival Minute Goalscorer
1 Shcharbitski D. 14.04.2019 Dynamo Br 48 Niakhaichyk P.
2 Shcharbitski D. 20.04.2019 Slaviya 3(p) Slyusar M.
3 Shcharbitski D. 06.05.2019 Gorodeya 49 Lebedev D.
4 Chychkan A. 16.06.2019 Shakhtyor 66 Antić N.
5 Chychkan A. 05.07.2019 Dinamo Mn 54 Trebotić D.
6 Chychkan A. 13.07.2019 Torpedo-BelAZ 77 Premudrov K.
7 Chernik S. 11.08.2019 Energetik-BGU 38 Sadovski V.
8 Chernik S. 01.09.2019 Minsk 4 Chagovets E.
9 Chernik S. 01.09.2019 Minsk 10 Bakhar V.
10 Chernik S. 01.09.2019 Minsk 19 Yarotski Y.
11 Chychkan A. 14.09.2019 Gorodeya 46 Mitasov A.
12 Chychkan A. 25.09.2019 Dynamo Br 46 Hardzeichuk M.
Player Date Minute Type Referee Rival
1 Simović S. 30.03.2019 40 Stetsurin S. Dnyapro
2 Moukam H. 06.04.2019 66 Vasilevich A. Energetik-BGU
3 Khodzhaniiazov D. 06.04.2019 87 Vasilevich A. Energetik-BGU
4 Filipenka R. 14.04.2019 46 Tsinkevich S. Dynamo Br
5 Rios A. 14.04.2019 94+ Tsinkevich S. Dynamo Br
6 Drahun Stan. 14.04.2019 90 Tsinkevich S. Dynamo Br
7 Stasevich I. 06.05.2019 23 Koronets P. Gorodeya
8 Volkau Z. 06.05.2019 74 Koronets P. Gorodeya
9 Yablonski Y. 06.05.2019 84 Koronets P. Gorodeya
10 Yablonski Y. 12.05.2019 28 Vasilevich A. Torpedo Mn
11 Filipenka R. 17.05.2019 69 Lobatsevich S.V. Neman
12 Milić N. 17.05.2019 75 Lobatsevich S.V. Neman
13 Moukam H. 01.06.2019 93+ Gorayutin S. Gomel
14 Biarozkin Y. 22.06.2019 84 Dolia D. Isloch
15 Dubajić B. 30.06.2019 55 Naumov E. Vitebsk
16 Rios A. 30.06.2019 73 Naumov E. Vitebsk
17 Drahun Stan. 30.06.2019 81 Naumov E. Vitebsk
18 Willumsson W.-T. 13.07.2019 39 Shcherbakov D. Torpedo-BelAZ
19 Kopitović B. 11.08.2019 61 Shimusik V. Energetik-BGU
20 Filipović A. 11.08.2019 92+ Shimusik V. Energetik-BGU
21 Moukam H. 01.09.2019 31 Shimusik V. Minsk
22 Stasevich I. 01.09.2019 59 Shimusik V. Minsk
23 Volkau Z. 01.09.2019 80 Shimusik V. Minsk
24 Stasevich I. 14.09.2019 67 Shcherbakov D. Gorodeya
25 Milić N. 14.09.2019 79 Shcherbakov D. Gorodeya
26 Simović S. 25.09.2019 65 Kulbakov A. Dynamo Br
27 Rios A. 25.09.2019 66 Kulbakov A. Dynamo Br
28 Filipenka R. 25.09.2019 89 Kulbakov A. Dynamo Br
29 Yablonski Y. 28.09.2019 34 Kurgkheli A. Neman
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    02 november 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table