Tournaments > Belarusian Championship (D2) > Match Matrix


  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. FC BATE 1:0
0:2
1:0
2:1
7:1
1:1
0:1
2:0
3:0
5:1
5:0
2:0
4:0
2:1
4:1
3:0
1:1
5:0
3:0
2:0
2:2
1:0
2:1
6:0
4:1
3:0
1:0
7:0
3:1
10:0
25 3 2 92-15 78
2. Gomel 0:1
2:0
0:1
2:0
3:1
1:0
1:0
1:0
0:0
3:0
2:0
2:0
2:1
1:0
2:0
2:0
3:1
4:0
3:0
3:1
8:1
6:0
5:0
3:1
7:0
2:1
6:0
3:0
25 1 2 77-9 76
3. Lida 0:1
1:2
1:0
0:2
3:0
1:1
2:0
1:0
0:0
0:1
1:1
1:0
2:1
2:1
4:1
3:3
0:1
3:2
6:1
2:0
5:1
2:1
4:0
4:0
2:1
1:0
2:0
1:0
1:1
4:2
20 5 5 59-24 65
4. Bereza 1:7
1:1
1:3
0:1
0:3
1:1
0:2
0:0
1:1
1:0
1:0
1:2
1:0
1:1
3:2
0:1
1:0
2:1
0:1
2:1
1:0
3:2
0:0
3:2
0:1
1:0
3:1
3:0
1:0
3:0
15 6 9 36-34 51
5. Torpedo Zhodino 1:0
0:2
0:1
0:1
0:2
0:1
2:0
0:0
1:1
2:1
2:1
0:0
0:0
1:1
0:1
0:3
2:1
5:1
0:2
1:1
3:3
1:0
3:0
3:0
3:1
2:0
1:1
1:0
1:0
13 8 8 35-25 47
6. Vedrich-97 Rechitsa 0:3
1:5
0:0
0:3
0:0
1:0
1:1
0:1
1:1
3:1
3:0
0:1
2:1
1:2
1:1
2:3
3:0
2:0
4:1
2:3
2:0
0:0
1:1
3:0
3:1
2:0
0:1
3:1
3:1
13 7 9 44-32 46
7. Kommunalnik Svetlogorsk 0:5
0:2
0:2
0:2
1:1
0:1
0:1
2:1
1:2
1:2
1:3
0:3
1:3
1:1
2:1
0:0
1:1
1:0
2:0
3:1
2:1
2:1
2:1
5:3
2:2
2:0
1:0
3:0
6:1
13 5 11 42-41 44
8. Pinsk-900 0:4
1:2
1:2
0:1
1:2
1:2
0:1
1:1
0:0
0:0
1:0
1:2
3:1
1:1
5:3
1:2
7:1
2:1
1:0
1:1
2:0
1:1
2:2
1:2
3:2
3:2
1:0
1:0
0:0
1:0
12 8 10 43-36 44
9. Dinamo-Uni 1:4
0:3
0:2
0:2
1:4
3:3
2:3
1:0
1:1
1:0
2:1
1:1
1:2
0:0
3:5
2:1
4:1
1:1
2:0
1:2
2:1
1:3
0:0
3:0
2:0
1:0
0:0
1:2
4:0
4:0
12 7 11 45-42 43
10. Kardan Flyers Grodno 1:1
0:5
1:3
1:0
2:3
0:1
1:2
3:0
1:2
3:2
0:3
1:1
0:1
1:7
1:2
1:4
1:1
0:1
2:2
2:2
2:1
1:1
2:0
0:1
2:1
1:1
1:0
1:0
4:1
9 7 13 36-49 34
11. Veino 0:3
0:2
0:4
0:3
1:6
0:2
1:0
1:2
1:5
2:0
0:2
1:4
0:2
0:1
1:1
0:2
2:1
1:0
2:2
0:1
1:2
4:2
0:2
2:0
1:0
1:1
0:1
2:1
8 3 17 24-52 27
12. Beloozersk 2:2
0:1
1:3
1:8
1:5
1:2
0:1
2:3
1:1
3:3
3:2
0:2
1:3
1:2
0:2
1:1
1:2
3:1
2:2
1:2
1:0
2:1
0:0
1:1
3:2
0:1
0:0
2:3
2:1
1:1
6 9 15 37-58 27
13. Dnepr Rogachev 1:2
0:6
0:6
0:5
0:4
0:4
0:0
2:3
0:1
0:3
0:0
1:1
1:2
1:2
2:2
2:1
0:0
0:3
1:1
0:2
2:4
2:0
0:0
1:1
1:2
1:6
3:0
4:1
1:0
4:1
6 8 16 30-63 26
14. Orsha 1:4
0:3
1:3
0:7
1:2
0:1
1:0
0:1
0:3
1:3
0:3
1:3
3:5
2:2
2:3
2:3
0:2
0:1
1:0
1:2
0:2
0:1
2:3
1:0
2:1
6:1
1:0
1:1
3:0
1:1
7 3 20 34-61 24
15. Lokomotiv Vitebsk 0:1
0:7
1:2
0:2
0:1
1:3
0:3
0:2
1:1
0:2
1:0
0:2
0:1
0:1
0:1
0:0
2:1
1:1
0:1
1:1
1:0
0:0
3:2
0:3
1:4
0:1
1:1
1:1
2:0
5 7 17 17-45 22
16. Stroitel Starye Dorogi 1:3
0:10
0:6
0:3
1:1
2:4
0:1
0:3
0:1
0:1
1:3
1:3
0:3
1:6
0:0
0:1
0:4
0:4
0:1
1:4
1:2
1:2
1:1
0:1
1:4
0:3
1:1
1:1
0:2
0 5 24 14-79 5

Enlarge

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 W D L Pld Pts
1. FC BATE 1:0
0:2
1:0
2:1
7:1
1:1
0:1
2:0
3:0
5:1
5:0
2:0
4:0
2:1
4:1
3:0
1:1
5:0
3:0
2:0
2:2
1:0
2:1
6:0
4:1
3:0
1:0
7:0
3:1
10:0
25 3 2 92-15 78
2. Gomel 0:1
2:0
0:1
2:0
3:1
1:0
1:0
1:0
0:0
3:0
2:0
2:0
2:1
1:0
2:0
2:0
3:1
4:0
3:0
3:1
8:1
6:0
5:0
3:1
7:0
2:1
6:0
3:0
25 1 2 77-9 76
3. Lida 0:1
1:2
1:0
0:2
3:0
1:1
2:0
1:0
0:0
0:1
1:1
1:0
2:1
2:1
4:1
3:3
0:1
3:2
6:1
2:0
5:1
2:1
4:0
4:0
2:1
1:0
2:0
1:0
1:1
4:2
20 5 5 59-24 65
4. Bereza 1:7
1:1
1:3
0:1
0:3
1:1
0:2
0:0
1:1
1:0
1:0
1:2
1:0
1:1
3:2
0:1
1:0
2:1
0:1
2:1
1:0
3:2
0:0
3:2
0:1
1:0
3:1
3:0
1:0
3:0
15 6 9 36-34 51
5. Torpedo Zhodino 1:0
0:2
0:1
0:1
0:2
0:1
2:0
0:0
1:1
2:1
2:1
0:0
0:0
1:1
0:1
0:3
2:1
5:1
0:2
1:1
3:3
1:0
3:0
3:0
3:1
2:0
1:1
1:0
1:0
13 8 8 35-25 47
6. Vedrich-97 Rechitsa 0:3
1:5
0:0
0:3
0:0
1:0
1:1
0:1
1:1
3:1
3:0
0:1
2:1
1:2
1:1
2:3
3:0
2:0
4:1
2:3
2:0
0:0
1:1
3:0
3:1
2:0
0:1
3:1
3:1
13 7 9 44-32 46
7. Kommunalnik Svetlogorsk 0:5
0:2
0:2
0:2
1:1
0:1
0:1
2:1
1:2
1:2
1:3
0:3
1:3
1:1
2:1
0:0
1:1
1:0
2:0
3:1
2:1
2:1
2:1
5:3
2:2
2:0
1:0
3:0
6:1
13 5 11 42-41 44
8. Pinsk-900 0:4
1:2
1:2
0:1
1:2
1:2
0:1
1:1
0:0
0:0
1:0
1:2
3:1
1:1
5:3
1:2
7:1
2:1
1:0
1:1
2:0
1:1
2:2
1:2
3:2
3:2
1:0
1:0
0:0
1:0
12 8 10 43-36 44
9. Dinamo-Uni 1:4
0:3
0:2
0:2
1:4
3:3
2:3
1:0
1:1
1:0
2:1
1:1
1:2
0:0
3:5
2:1
4:1
1:1
2:0
1:2
2:1
1:3
0:0
3:0
2:0
1:0
0:0
1:2
4:0
4:0
12 7 11 45-42 43
10. Kardan Flyers Grodno 1:1
0:5
1:3
1:0
2:3
0:1
1:2
3:0
1:2
3:2
0:3
1:1
0:1
1:7
1:2
1:4
1:1
0:1
2:2
2:2
2:1
1:1
2:0
0:1
2:1
1:1
1:0
1:0
4:1
9 7 13 36-49 34
11. Veino 0:3
0:2
0:4
0:3
1:6
0:2
1:0
1:2
1:5
2:0
0:2
1:4
0:2
0:1
1:1
0:2
2:1
1:0
2:2
0:1
1:2
4:2
0:2
2:0
1:0
1:1
0:1
2:1
8 3 17 24-52 27
12. Beloozersk 2:2
0:1
1:3
1:8
1:5
1:2
0:1
2:3
1:1
3:3
3:2
0:2
1:3
1:2
0:2
1:1
1:2
3:1
2:2
1:2
1:0
2:1
0:0
1:1
3:2
0:1
0:0
2:3
2:1
1:1
6 9 15 37-58 27
13. Dnepr Rogachev 1:2
0:6
0:6
0:5
0:4
0:4
0:0
2:3
0:1
0:3
0:0
1:1
1:2
1:2
2:2
2:1
0:0
0:3
1:1
0:2
2:4
2:0
0:0
1:1
1:2
1:6
3:0
4:1
1:0
4:1
6 8 16 30-63 26
14. Orsha 1:4
0:3
1:3
0:7
1:2
0:1
1:0
0:1
0:3
1:3
0:3
1:3
3:5
2:2
2:3
2:3
0:2
0:1
1:0
1:2
0:2
0:1
2:3
1:0
2:1
6:1
1:0
1:1
3:0
1:1
7 3 20 34-61 24
15. Lokomotiv Vitebsk 0:1
0:7
1:2
0:2
0:1
1:3
0:3
0:2
1:1
0:2
1:0
0:2
0:1
0:1
0:1
0:0
2:1
1:1
0:1
1:1
1:0
0:0
3:2
0:3
1:4
0:1
1:1
1:1
2:0
5 7 17 17-45 22
16. Stroitel Starye Dorogi 1:3
0:10
0:6
0:3
1:1
2:4
0:1
0:3
0:1
0:1
1:3
1:3
0:3
1:6
0:0
0:1
0:4
0:4
0:1
1:4
1:2
1:2
1:1
0:1
1:4
0:3
1:1
1:1
0:2
0 5 24 14-79 5
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    BATE — Gomel

    4 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table