Tournaments > Belarusian Championship (D2) > Team stats


1. 3-0 4 13.3%
2. 1-0 4 13.3%
3. 2-1 3 10%
4. 2-0 3 10%
5. 5-0 2 6.7%
6. 1-1 2 6.7%
7. 4-1 2 6.7%
8. 5-1 1 3.3%
9. 6-0 1 3.3%
10. 0-2 1 3.3%
11. 7-0 1 3.3%
12. 10-0 1 3.3%
13. 3-1 1 3.3%
14. 4-0 1 3.3%
15. 0-1 1 3.3%
16. 7-1 1 3.3%
17. 2-2 1 3.3%
19.04.1997 A BCh (D2) Matchday 1 Kommunalnik Svetlogorsk — FC BATE 0:5
03.05.1997 A BCh (D2) Matchday 3 Pinsk-900 — FC BATE 0:4
11.05.1997 H BCh (D2) Matchday 4 FC BATE — Dinamo-Uni 4:1
24.05.1997 H BCh (D2) Matchday 6 FC BATE — Orsha 4:1
14.06.1997 A BCh (D2) Matchday 9 Bereza — FC BATE 1:7
13.07.1997 H BCh (D2) Matchday 13 FC BATE — Veino 3:0
26.07.1997 H BCh (D2) Matchday 15 FC BATE — Vedrich-97 Rechitsa 3:0
30.08.1997 A BCh (D2) Matchday 19 Dinamo-Uni — FC BATE 0:3
14.09.1997 A BCh (D2) Matchday 21 Orsha — FC BATE 0:3
21.09.1997 H BCh (D2) Matchday 22 FC BATE — Lokomotiv Vitebsk 7:0
26.09.1997 A BCh (D2) Matchday 23 Kardan Flyers Grodno — FC BATE 0:5
22.10.1997 H BCh (D2) Matchday 26 FC BATE — Stroitel Starye Dorogi 10:0
25.10.1997 H BCh (D2) Matchday 27 FC BATE — Dnepr Rogachev 6:0
15.11.1997 A BCh (D2) Matchday 30 Vedrich-97 Rechitsa — FC BATE 1:5

No content found

24.08.1997 H BCh (D2) Matchday 18 FC BATE — Pinsk-900 2:1

No content found

Goals scored

Goals conceded

Goalscorer Date Rival Minute Assists
1 Ryndiuk N. 19.04.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 25
2 Sergel S. 19.04.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 47
3 Pavlovets V. 19.04.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 65
4 Arzamastsev A. 19.04.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 75
5 Kuznetsov S.Y. 19.04.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 87
6 Shimko V. 26.04.1997 Gomel 35
7 Sergel S. 03.05.1997 Pinsk-900 11
8 Ryndiuk N. 03.05.1997 Pinsk-900 50
9 Sergel S. 03.05.1997 Pinsk-900 75
10 Zhorov M. 03.05.1997 Pinsk-900 87
11 Ryndiuk N. 11.05.1997 Dinamo-Uni 8
12 Arzamastsev A. 11.05.1997 Dinamo-Uni 19
13 Ryndiuk N. 11.05.1997 Dinamo-Uni 27
14 Zhorov M. 11.05.1997 Dinamo-Uni 82
15 Petrukovich S. 24.05.1997 Orsha 2
16 Ryndiuk N. 24.05.1997 Orsha 17
17 Kuznetsov S.Y. 24.05.1997 Orsha 48
18 Ryndiuk N. 24.05.1997 Orsha 84
19 Ryndiuk N. 31.05.1997 Lokomotiv Vitebsk 75
20 Shushkevich A. 07.06.1997 Kardan Flyers Grodno 29
21 Kuznetsov S.Y. 14.06.1997 Bereza 49
22 Ryndiuk N. 14.06.1997 Bereza 53
23 Ryndiuk N. 14.06.1997 Bereza 55
24 Ryndiuk N. 14.06.1997 Bereza 68
25 Ryndiuk N. 14.06.1997 Bereza 81
26 Zhorov M. 14.06.1997 Bereza 84
27 Zhorov M. 14.06.1997 Bereza 89
28 Miroshkin S. 21.06.1997 Beloozersk 19
29 Tikhomirov Y. 21.06.1997 Beloozersk 69(p)
30 Ryndiuk N. 28.06.1997 Stroitel Starye Dorogi 43(p)
31 Ryndiuk N. 28.06.1997 Stroitel Starye Dorogi 57(p)
32 Zhorov M. 28.06.1997 Stroitel Starye Dorogi 75
33 Ryndiuk N. 03.07.1997 Dnepr Rogachev 17
34 Ryndiuk N. 03.07.1997 Dnepr Rogachev 47
35 Adamovich S. 13.07.1997 Veino 17
36 Zhorov M. 13.07.1997 Veino 49
37 Ryndiuk N. 13.07.1997 Veino 66
38 Baranov A. 19.07.1997 Lida 16
39 Shimko V. 26.07.1997 Vedrich-97 Rechitsa 18
40 Ryndiuk N. 26.07.1997 Vedrich-97 Rechitsa 66(p)
41 Tikhomirov Y. 26.07.1997 Vedrich-97 Rechitsa 85
42 Arzamastsev A. 09.08.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 4
43 Lagutko S. 09.08.1997 Kommunalnik Svetlogorsk 73
44 Ryndiuk N. 24.08.1997 Pinsk-900 41
45 Ryndiuk N. 24.08.1997 Pinsk-900 71
46 Shimko V. 30.08.1997 Dinamo-Uni 2
47 Kuznetsov S.Y. 30.08.1997 Dinamo-Uni 56
48 Shimko V. 30.08.1997 Dinamo-Uni 64
49 Shimko V. 06.09.1997 Torpedo Zhodino 40
50 Shimko V. 06.09.1997 Torpedo Zhodino 52
51 Shimko V. 14.09.1997 Orsha 76
52 Arzamastsev A. 14.09.1997 Orsha 84
53 Ryndiuk N. 14.09.1997 Orsha 89
54 Lagun L. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 6
55 Tikhomirov Y. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 20
56 Shimko V. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 37
57 Shimko V. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 64
58 Baranov A. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 75
59 Shimko V. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 79
60 Ryndiuk N. 21.09.1997 Lokomotiv Vitebsk 88
61 Baranov A. 26.09.1997 Kardan Flyers Grodno 10
62 Ryndiuk N. 26.09.1997 Kardan Flyers Grodno 33
63 Shimko V. 26.09.1997 Kardan Flyers Grodno 50
64 Shimko V. 26.09.1997 Kardan Flyers Grodno 51
65 Arzamastsev A. 26.09.1997 Kardan Flyers Grodno 75
66 Miroshkin S. 04.10.1997 Bereza 27
67 Ryndiuk N. 12.10.1997 Beloozersk 85
68 Ryndiuk N. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 3
69 Baranov A. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 25
70 Kuznetsov S.Y. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 35
71 Ryndiuk N. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 47
72 Niavinski U. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 49
73 Sergel S. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 60
74 Ryndiuk N. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 75
75 Tikhomirov Y. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 77
76 Ryndiuk N. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 78
77 Khlus M. 22.10.1997 Stroitel Starye Dorogi 80
78 Baranov A. 25.10.1997 Dnepr Rogachev 1
79 Shimko V. 25.10.1997 Dnepr Rogachev 29
80 Niavinski U. 25.10.1997 Dnepr Rogachev 37
81 Sergel S. 25.10.1997 Dnepr Rogachev 60
82 Ryndiuk N. 25.10.1997 Dnepr Rogachev 64
83 Kuznetsov S.Y. 25.10.1997 Dnepr Rogachev 78
84 Shimko V. 01.11.1997 Veino 54
85 Adamovich S. 01.11.1997 Veino 78
86 Ryndiuk N. 08.11.1997 Lida 15
87 Ryndiuk N. 08.11.1997 Lida 32
88 Niavinski U. 15.11.1997 Vedrich-97 Rechitsa 10
89 Arzamastsev A. 15.11.1997 Vedrich-97 Rechitsa 15
90 Baranov A. 15.11.1997 Vedrich-97 Rechitsa 34
91 Sergel S. 15.11.1997 Vedrich-97 Rechitsa 48
92 Zhorov M. 15.11.1997 Vedrich-97 Rechitsa 63
Goalkeeper Date Rival Minute Goalscorer
1 Fedarovich A. 11.05.1997 Dinamo-Uni 49 Rovbut A.
2 Fedarovich A. 17.05.1997 Torpedo Zhodino 55 Kalenik A.
3 Fedarovich A. 24.05.1997 Orsha 70 Provalinski V.
4 Fedarovich A. 07.06.1997 Kardan Flyers Grodno 47 Davidovich A.
5 Fedarovich A. 14.06.1997 Bereza 75 Amelchenya S.
6 Fedarovich A. 21.06.1997 Beloozersk 49 Sychik V.
7 Fedarovich A. 21.06.1997 Beloozersk 77(p) Khveduk V.
8 Fedarovich A. 28.06.1997 Stroitel Starye Dorogi 80 Kostukevich A.
9 Fedarovich A. 03.07.1997 Dnepr Rogachev 85 Ivanov Vic.
10 Fedarovich A. 16.08.1997 Gomel 63(og) Ragunovich V.
11 Fedarovich A. 16.08.1997 Gomel 73 Yusipec A.
12 Fedarovich A. 24.08.1997 Pinsk-900 13 Mihalchenko V.
13 Fedarovich A. 04.10.1997 Bereza 48 Shved V.
14 Fedarovich A. 08.11.1997 Lida 84 Petrushevski S.
15 Fedarovich A. 15.11.1997 Vedrich-97 Rechitsa 82(p) Shevelyuk B.
Player Date Minute Type Referee Rival
1 Shimko V. 19.04.1997 35 Матюшев В. Kommunalnik Svetlogorsk
2 Pavlovets V. 26.04.1997 25 Ясинский Б. Gomel
3 Abramovich N. 26.04.1997 35 Ясинский Б. Gomel
4 Kuznetsov S.Y. 26.04.1997 68 Ясинский Б. Gomel
5 Khlus M. 03.05.1997 53 Metelsky N. Pinsk-900
6 Shimko V. 03.05.1997 89 Metelsky N. Pinsk-900
7 Khlus M. 11.05.1997 45 Летяго Ф. Dinamo-Uni
8 Ryndiuk N. 11.05.1997 72 Летяго Ф. Dinamo-Uni
9 Tikhomirov Y. 17.05.1997 59 Матюшев В. Torpedo Zhodino
10 Sergel S. 17.05.1997 65 Матюшев В. Torpedo Zhodino
11 Ryndiuk N. 31.05.1997 43 Макаренко С. Lokomotiv Vitebsk
12 Ryndiuk N. 14.06.1997 65 Лознюха Л. Bereza
13 Baranov A. 21.06.1997 80 Макаренко С. Beloozersk
14 Keralidi F. 21.06.1997 89 Макаренко С. Beloozersk
15 Tikhomirov Y. 21.06.1997 77 Макаренко С. Beloozersk
16 Zhorov M. 19.07.1997 53 Якубовский Г. Lida
17 Miroshkin S. 19.07.1997 61 Якубовский Г. Lida
18 Ragunovich V. 16.08.1997 44 Жук В. Gomel
19 Kukalevich S. 30.08.1997 29 Чебыкин А. Dinamo-Uni
20 Branfilov N. 30.08.1997 83 Чебыкин А. Dinamo-Uni
21 Shimko V. 14.09.1997 70 Якубовский Г. Orsha
22 Branfilov N. 21.09.1997 52 Мордясов А. Lokomotiv Vitebsk
23 Tikhomirov Y. 26.09.1997 37 Макаренко С. Kardan Flyers Grodno
24 Baranov A. 26.09.1997 88 Макаренко С. Kardan Flyers Grodno
25 Pavlovets V. 08.11.1997 24 Суховаров В. Lida
26 Pavlovets V. 08.11.1997 34 Суховаров В. Lida
27 Ryndiuk N. 15.11.1997 15 Мордясов А. Vedrich-97 Rechitsa
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    02 november 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table