Tournaments > Reserves > Table (overall)


Pld W D L Pld Pts 1st 2nd 3rd
1. BATE 23 17 4 2 56 - 16 55 *** *** ***
2. Neman 24 15 6 3 52 - 21 51 0 : 1 1 : 1 ***
3. Dinamo Mn 23 15 5 3 51 - 16 50 1 : 1 *** ***
4. Minsk 24 15 3 6 65 - 25 48 1 : 0 1 : 0 ***
5. Dynamo Br 24 13 4 7 58 - 33 43 3 : 2 2 : 1 ***
6. Shakhtyor 24 12 6 6 54 - 29 42 0 : 0 *** ***
7. Energetik-BGU 24 12 4 8 44 - 43 40 3 : 2 2 : 0 ***
8. Slaviya 23 10 4 9 37 - 33 34 1 : 1 0 : 1 ***
9. Slutsk 24 9 4 11 38 - 50 31 2 : 0 6 : 0 ***
10. Gomel 24 6 7 11 36 - 43 25 2 : 0 *** ***
11. Isloch 24 7 4 13 36 - 49 25 5 : 0 *** ***
12. Dnyapro 23 6 5 12 39 - 46 23 4 : 3 *** ***
13. Torpedo-BelAZ 24 6 2 16 26 - 61 20 2 : 1 *** ***
14. Gorodeya 24 6 2 16 25 - 80 20 4 : 2 4 : 0 ***
15. Torpedo Mn 24 5 1 18 27 - 62 16 2 : 0 3 : 0 ***
16. Vitebsk 24 4 3 17 31 - 68 15 7 : 0 *** ***

Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table