Tournaments > Reserves > Matches


April, 2003
17   Thu a Matchday 2 Belshina Bobruisk — BATE Borisov 1:1
25   Fri h Matchday 3 BATE Borisov — Gomel 2:0
May, 2003
03   Sat a Matchday 4 Zvezda-VA-BGU — BATE Borisov 0:1
11   Sun h Matchday 5 BATE Borisov — Torpedo Zhodino 0:2
15   Thu h Matchday 1 BATE Borisov — Molodechno-2000 4:0
19   Mon a Matchday 6 Shakhtyor Soligorsk — BATE Borisov 3:3
27   Tue a Matchday 7 Naftan Novopolotsk — BATE Borisov 1:0
31   Sat a Matchday 8 Locomotiv Minsk — BATE Borisov 2:2
June, 2003
13   Fri h Matchday 9 BATE Borisov — Neman Grodno 6:2
17   Tue a Matchday 10 Slaviya Mozyr — BATE Borisov 0:4
25   Wed h Matchday 11 BATE Borisov — Torpedo-SKA Minsk 2:1
July, 2003
01   Tue a Matchday 12 Dnepr-Transmash Mogilev — BATE Borisov 0:6
07   Mon h Matchday 13 BATE Borisov — Dinamo Brest 4:0
11   Fri a Matchday 14 Darida Minsk — BATE Borisov 1:2
18   Fri h Matchday 15 BATE Borisov — Dinamo Minsk 1:1
August, 2003
02   Sat a Matchday 16 Molodechno-2000 — BATE Borisov 2:7
15   Fri h Matchday 17 BATE Borisov — Belshina Bobruisk 1:1
22   Fri a Matchday 18 Gomel — BATE Borisov 0:3
30   Sat h Matchday 19 BATE Borisov — Zvezda-VA-BGU 1:0
September, 2003
13   Sat a Matchday 20 Torpedo Zhodino — BATE Borisov 4:1
19   Fri h Matchday 21 BATE Borisov — Shakhtyor Soligorsk 1:0
27   Sat h Matchday 22 BATE Borisov — Naftan Novopolotsk 5:1
October, 2003
03   Fri h Matchday 23 BATE Borisov — Locomotiv Minsk 2:4
10   Fri a Matchday 24 Neman Grodno — BATE Borisov 0:2
17   Fri h Matchday 25 BATE Borisov — Slaviya Mozyr 2:0
21   Tue a Matchday 26 Torpedo-SKA Minsk — BATE Borisov 1:0
25   Sat h Matchday 27 BATE Borisov — Dnepr-Transmash Mogilev 0:0
31   Fri a Matchday 28 Dinamo Brest — BATE Borisov 4:2
November, 2003
04   Tue h Matchday 29 BATE Borisov — Darida Minsk 2:0
08   Sat a Matchday 30 Dinamo Minsk — BATE Borisov 5:1
Go to all seasons

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 30 59
2 BATE 30 58
3 Torpedo-BelAZ 30 56
4 Dinamo Br 30 54
5 Neman 30 53
6 Dinamo Mn 30 52
7 Isloch 30 45
8 Rukh 30 44
9 Slaviya 30 39
10 Energetik-BGU 30 38
11 Minsk 30 38
12 Vitebsk 30 36
13 Gorodeya 30 31
14 Slutsk 29 27
15 Belshina 30 21
16 Smolevichi 29 14
Full table