Tournaments > Reserves > Table (overall)


Pld W D L Pld Pts 1st 2nd 3rd
1. Dinamo Mn 11 9 2 0 32 - 6 29 *** *** ***
2. Isloch 11 8 1 2 27 - 12 25 1 : 2 *** ***
3. Neman 9 7 1 1 21 - 11 22 1 : 2 *** ***
4. Minsk 9 6 2 1 21 - 13 20 0 : 3 *** ***
5. Torpedo-BelAZ 10 6 2 2 20 - 11 20 0 : 2 *** ***
6. Shakhtyor 11 5 3 3 21 - 14 18 *** *** ***
7. Smolevichi 10 6 0 4 16 - 19 18 0 : 2 *** ***
8. Rukh 11 6 0 5 23 - 15 18 1 : 4 *** ***
9. Energetik-BGU 11 4 2 5 18 - 16 14 1 : 1 *** ***
10. Slutsk 11 3 3 5 19 - 26 12 3 : 0 *** ***
11. Vitebsk 11 3 3 5 20 - 33 12 *** *** ***
12. Belshina 11 2 4 5 19 - 21 10 *** *** ***
13. BATE 11 3 1 7 17 - 22 10 *** *** ***
14. Slaviya 11 2 2 7 8 - 18 8 2 : 4 *** ***
15. Dinamo Br 11 1 1 9 13 - 31 4 6 : 2 *** ***
16. Gorodeya 11 0 1 10 8 - 35 1 2 : 0 *** ***

Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    31 may 2020, 18:00
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:0 Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
     

    Дублеры

    BATE — Isloch

    1 : 2

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    07 june 2020, 16:00
    Central Sport Komplex (Vitebsk)

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Дублеры

    6-06-2020, 13:30

    Иск.поле ФК Витебск(Витебск)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    14 june 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 14

    21 june 2020, 16:00
    Spartak (Bobruisk)

    Belshina
    Belshina
    (Bobruisk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 15

    27 june 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Dinamo Mn
    Dinamo Mn
    (Minsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 BATE 11 25
2 Energetik-BGU 11 22
3 Torpedo-BelAZ 11 21
4 Shakhtyor 11 21
5 Slutsk 11 17
6 Dinamo Br 11 16
7 Isloch 11 15
8 Slaviya 11 15
9 Rukh 11 14
10 Neman 10 14
11 Vitebsk 11 14
12 Minsk 9 13
13 Dinamo Mn 11 13
14 Gorodeya 11 12
15 Smolevichi 10 4
16 Belshina 11 3
Full table