Tournaments > Reserves > Table (overall)


Pld W D L Pld Pts 1st 2nd 3rd
1. Dinamo Minsk 33 23 5 5 63 - 26 74 3 : 2 0 : 2 1 : 3
2. Shakhtyor Soligorsk 33 19 5 9 69 - 42 62 1 : 3 0 : 2 4 : 2
3. Naftan Novopolotsk 33 16 7 10 66 - 46 55 2 : 1 1 : 0 1 : 5
4. Dnepr Mogilev 33 15 9 9 44 - 28 54 2 : 0 0 : 2 1 : 2
5. BATE Borisov 33 16 3 14 62 - 46 51 *** *** ***
6. Dinamo Brest 33 15 5 13 57 - 40 50 1 : 2 0 : 2 2 : 0
7. Partizan Minsk 33 13 5 15 51 - 63 44 0 : 1 1 : 2 0 : 0
8. Neman Grodno 33 12 7 14 52 - 66 43 5 : 0 2 : 2 0 : 0
9. Minsk 33 12 4 17 51 - 56 40 5 : 1 3 : 1 0 : 1
10. Belshina Bobruisk 33 8 8 17 40 - 63 32 4 : 2 4 : 0 2 : 3
11. Vitebsk 33 7 9 17 35 - 63 30 3 : 0 5 : 0 1 : 2
12. Torpedo Zhodino 33 6 5 22 20 - 71 23 2 : 1 4 : 2 2 : 0

Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table