Tournaments > Reserves > Matches


April, 2011
01   Fri h Matchday 1 BATE Borisov — Neman Grodno 0:2
05   Tue h Matchday 2 BATE Borisov — Naftan Novopolotsk 4:2
09   Sat a Matchday 3 Dnepr Mogilev — BATE Borisov 0:3
14   Thu h Matchday 4 BATE Borisov — Dinamo Minsk 2:0
18   Mon a Matchday 5 Dinamo Brest — BATE Borisov 2:2
22   Fri h Matchday 6 BATE Borisov — Torpedo-BelAZ Zhodino 0:0
29   Fri a Matchday 7 Shakhtyor Soligorsk — BATE Borisov 0:1
May, 2011
10   Tue a Matchday 9 Belshina Bobruisk — BATE Borisov 2:3
14   Sat h Matchday 10 BATE Borisov — Minsk 1:0
20   Fri a Matchday 11 Gomel — BATE Borisov 0:0
24   Tue a Matchday 12 Neman Grodno — BATE Borisov 0:0
June, 2011
11   Sat a Matchday 13 Naftan Novopolotsk — BATE Borisov 0:7
18   Sat h Matchday 14 BATE Borisov — Dnepr Mogilev 2:1
23   Thu a Matchday 15 Dinamo Minsk — BATE Borisov 2:0
28   Tue h Matchday 18 BATE Borisov — Shakhtyor Soligorsk 2:0
July, 2011
02   Sat h Matchday 16 BATE Borisov — Dinamo Brest 4:0
07   Thu a Matchday 17 Torpedo-BelAZ Zhodino — BATE Borisov 1:3
16   Sat h Matchday 8 BATE Borisov — Vitebsk 0:0
28   Thu a Matchday 19 Vitebsk — BATE Borisov 0:3
August, 2011
06   Sat h Matchday 20 BATE Borisov — Belshina Bobruisk 2:1
11   Thu a Matchday 21 Minsk — BATE Borisov 0:1
19   Fri h Matchday 22 BATE Borisov — Gomel 1:0
27   Sat h Matchday 23 BATE Borisov — Dinamo Minsk 3:1
September, 2011
08   Thu a Matchday 24 Shakhtyor Soligorsk — BATE Borisov 0:2
17   Sat h Matchday 25 BATE Borisov — Naftan Novopolotsk 3:1
22   Thu a Matchday 26 Belshina Bobruisk — BATE Borisov 2:2
October, 2011
01   Sat h Matchday 27 BATE Borisov — Gomel 3:0
13   Thu a Matchday 28 Minsk — BATE Borisov 0:2
22   Sat h Matchday 29 BATE Borisov — Torpedo-BelAZ Zhodino 0:0
26   Wed h Matchday 30 BATE Borisov — Vitebsk 1:0
November, 2011
05   Sat a Matchday 31 Neman Grodno — BATE Borisov 1:1
18   Fri h Matchday 32 BATE Borisov — Dnepr Mogilev 1:0
26   Sat a Matchday 33 Dinamo Brest — BATE Borisov 2:0
Go to all seasons

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 30 59
2 BATE 30 58
3 Torpedo-BelAZ 30 56
4 Dinamo Br 30 54
5 Neman 30 53
6 Dinamo Mn 30 52
7 Isloch 30 45
8 Rukh 30 44
9 Slaviya 30 39
10 Energetik-BGU 30 38
11 Minsk 30 38
12 Vitebsk 30 36
13 Gorodeya 30 31
14 Slutsk 29 27
15 Belshina 30 21
16 Smolevichi 29 14
Full table