Tournaments > Reserves > Table (overall)


Pld W D L Pld Pts 1st 2nd 3rd
1. Neman 22 15 4 3 49 - 18 49 0 : 1 *** ***
2. BATE 19 14 3 2 44 - 14 45 *** *** ***
3. Dinamo Mn 21 13 5 3 47 - 16 44 1 : 1 *** ***
4. Minsk 22 14 2 6 60 - 23 44 1 : 0 1 : 0 ***
5. Dynamo Br 21 12 3 6 52 - 29 39 3 : 2 *** ***
6. Shakhtyor 21 11 5 5 46 - 22 38 0 : 0 *** ***
7. Energetik-BGU 22 11 4 7 42 - 39 37 3 : 2 2 : 0 ***
8. Slutsk 22 8 4 10 36 - 43 28 2 : 0 *** ***
9. Slaviya 20 8 4 8 32 - 32 28 1 : 1 0 : 1 ***
10. Isloch 22 7 4 11 35 - 46 25 5 : 0 *** ***
11. Gomel 22 6 6 10 32 - 38 24 2 : 0 *** ***
12. Dnyapro 21 6 4 11 36 - 42 22 4 : 3 *** ***
13. Torpedo-BelAZ 22 5 2 15 21 - 53 17 2 : 1 *** ***
14. Torpedo Mn 21 5 1 15 27 - 53 16 2 : 0 *** ***
15. Gorodeya 21 5 0 16 21 - 77 15 4 : 2 4 : 0 ***
16. Vitebsk 21 3 3 15 29 - 64 12 7 : 0 *** ***

Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 22

    22 september 2019, 11:04

    Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    25 september 2019, 20:45
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Referee: Kulbakov A.

    Dinamo Br
    Dinamo Br
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Дублеры

    24-09-2019, 14:00

    Brest. Training centre "Krasny dvor"

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 23

    28 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Neman
    Neman
    (Grodno)

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 21 54
2 BATE 20 49
3 Shakhtyor 20 49
4 Dinamo Mn 21 43
5 Torpedo-BelAZ 22 38
6 Isloch 22 37
7 Gorodeya 21 30
8 Neman 22 26
9 Slutsk 22 26
10 Slaviya 20 23
11 Minsk 22 23
12 Vitebsk 21 21
13 Gomel 22 18
14 Energetik-BGU 22 16
15 Dnyapro 21 16
16 Torpedo Mn 21 6
Full table