Tournaments > Reserves > Table (overall)


Pld W D L Pld Pts 1st 2nd 3rd
1. BATE 24 18 4 2 60 - 17 58 *** *** ***
2. Neman 25 15 7 3 52 - 21 52 0 : 1 1 : 1 ***
3. Minsk 25 16 3 6 68 - 25 51 1 : 0 1 : 0 ***
4. Dinamo Mn 24 15 5 4 51 - 17 50 1 : 1 *** ***
5. Dynamo Br 25 14 4 7 62 - 35 46 3 : 2 2 : 1 ***
6. Shakhtyor 25 13 6 6 56 - 29 45 0 : 0 *** ***
7. Energetik-BGU 25 12 5 8 45 - 44 41 3 : 2 2 : 0 ***
8. Slaviya 24 10 5 9 37 - 33 35 1 : 1 0 : 1 ***
9. Slutsk 25 9 4 12 40 - 54 31 2 : 0 6 : 0 ***
10. Isloch 25 8 4 13 40 - 49 28 5 : 0 *** ***
11. Gomel 25 6 7 12 37 - 47 25 2 : 0 4 : 1 ***
12. Dnyapro 24 6 5 13 39 - 48 23 4 : 3 *** ***
13. Gorodeya 25 6 3 16 26 - 81 21 4 : 2 4 : 0 ***
14. Torpedo-BelAZ 25 6 2 17 26 - 65 20 2 : 1 *** ***
15. Vitebsk 25 5 3 17 32 - 68 18 7 : 0 *** ***
16. Torpedo Mn 25 5 1 19 27 - 65 16 2 : 0 3 : 0 ***

Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:1 Gomel
    Gomel
    (Gomel)
     

    Дублеры

    BATE — Gomel

    4 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

    Belarusian Championship
    Matchday 28

    10 november 2019
    Central Sport Komplex (Vitebsk)

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 25 64
2 BATE 24 57
3 Shakhtyor 24 54
4 Dinamo Mn 24 45
5 Isloch 25 41
6 Torpedo-BelAZ 25 41
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 25 30
9 Minsk 25 29
10 Neman 25 29
11 Slaviya 24 26
12 Slutsk 25 26
13 Dnyapro 24 23
14 Energetik-BGU 24 22
15 Gomel 25 20
16 Torpedo Mn 24 6
Full table