Tournaments > Reserves > Team stats


1. 2-0 6 20%
2. 1-1 4 13.3%
3. 1-0 3 10%
4. 0-1 2 6.7%
5. 2-1 2 6.7%
6. 0-0 2 6.7%
7. 3-2 2 6.7%
8. 6-0 1 3.3%
9. 4-1 1 3.3%
10. 5-1 1 3.3%
11. 3-0 1 3.3%
12. 4-0 1 3.3%
13. 5-0 1 3.3%
14. 7-0 1 3.3%
15. 4-2 1 3.3%
16. 4-3 1 3.3%
21.06.2019 A R Matchday 12 Isloch — BATE 0:5
29.06.2019 H R Matchday 13 BATE — Vitebsk 7:0
13.09.2019 H R Matchday 21 BATE — Gorodeya 4:0
20.09.2019 A R Matchday 22 Torpedo Mn — BATE 0:3
04.10.2019 A R Matchday 24 Slutsk — BATE 0:6
18.10.2019 H R Matchday 25 BATE — Gomel 4:1
02.11.2019 H R Matchday 27 BATE — Isloch 5:1

No content found

05.04.2019 A R Matchday 2 Energetik-BGU — BATE 2:3

No content found

Goals scored

Goals conceded

Goalscorer Date Rival Minute Assists
1 Matiash D. 29.03.2019 Dnyapro 26 Abramovich A.
2 Bacharou B. 29.03.2019 Dnyapro 47 Kirylenka K.
3 Patapenka A. 29.03.2019 Dnyapro 52 Matiash D.
4 Patapenka A. 29.03.2019 Dnyapro 54 Abramovich A.
5 Matiash D. 05.04.2019 Energetik-BGU 9 Bacharou B.
6 Matiash D. 05.04.2019 Energetik-BGU 81 Rusenchyk U.
7 Yermakovich K. 05.04.2019 Energetik-BGU 87 Huletski Y.
8 Kirylenka K. 13.04.2019 Dynamo Br 34 Miakish M.
9 Abramovich A. 13.04.2019 Dynamo Br 36
10 Patapenka A. 13.04.2019 Dynamo Br 63 Kirylenka K.
11 Kirylenka K. 19.04.2019 Slaviya 55 Matiash D.
12 Miakish M. 25.04.2019 Minsk 58
13 Abramovich A. 05.05.2019 Gorodeya 26 Supranovich M.
14 Patapenka A. 05.05.2019 Gorodeya 48 Kirylenka K.
15 Bessmertny D. 05.05.2019 Gorodeya 57 Kirylenka K.
16 Matiash D. 05.05.2019 Gorodeya 84 Kirylenka K.
17 Rusenchyk U. 11.05.2019 Torpedo Mn 88
18 Matiash D. 11.05.2019 Torpedo Mn 89 Pigas V.
19 Rusenchyk U. 23.05.2019 Slutsk 14 Bacharou B.
20 Abramovich A. 23.05.2019 Slutsk 73
21 Rusenchyk U. 31.05.2019 Gomel 19 Patapenka A.
22 Pashevich P. 31.05.2019 Gomel 81 Kirylenka K.
23 Rusenchyk U. 21.06.2019 Isloch 14 Natkho A.
24 Natkho A. 21.06.2019 Isloch 35 Miakish M.
25 Patapenka A. 21.06.2019 Isloch 46 Rusenchyk U.
26 Kirylenka K. 21.06.2019 Isloch 49 Pashevich P.
27 Matiash D. 21.06.2019 Isloch 64 Kirylenka K.
28 Patapenka A. 29.06.2019 Vitebsk 9 Natkho A.
29 Bessmertny D. 29.06.2019 Vitebsk 20 Natkho A.
30 Matiash D. 29.06.2019 Vitebsk 29 Mukhamedov V.
31 Natkho A. 29.06.2019 Vitebsk 40 Patapenka A.
32 Kirylenka K. 29.06.2019 Vitebsk 75 Huletski Y.
33 Abramovich A. 29.06.2019 Vitebsk 82 Pigas V.
34 Miakish M. 29.06.2019 Vitebsk 84 Kirylenka K.
35 Matiash D. 04.07.2019 Dinamo Mn 75
36 Natkho A. 12.07.2019 Torpedo-BelAZ 49(p) Patapenka A.
37 Laptin D. 12.07.2019 Torpedo-BelAZ 89 Rusenchyk U.
38 Patapenka A. 10.08.2019 Energetik-BGU 42 Matiash D.
39 Patapenka A. 10.08.2019 Energetik-BGU 57 Rusenchyk U.
40 Matiash D. 31.08.2019 Minsk 32 Patapenka A.
41 Matiash D. 13.09.2019 Gorodeya 33
42 Miakish M. 13.09.2019 Gorodeya 57 Malkevich U.
43 Patapenka A. 13.09.2019 Gorodeya 60 Abramovich A.
44 Patapenka A. 13.09.2019 Gorodeya 87 Pigas V.
45 Patapenka A. 24.09.2019 Dynamo Br 11 Malkevich U.
46 Matiash D. 24.09.2019 Dynamo Br 14
47 Vasilevich I. 27.09.2019 Neman 52 Abramovich A.
48 Vasilevich I. 04.10.2019 Slutsk 4 Patapenka A.
49 Vasilevich I. 04.10.2019 Slutsk 52 Hayavy M.
50 Hlinski V. 04.10.2019 Slutsk 54 Abramovich A.
51 Matiash D. 04.10.2019 Slutsk 81 Piletski R.
52 Lisouski R. 04.10.2019 Slutsk 89 Piletski R.
53 Bessmertny D. 04.10.2019 Slutsk 91+ Matiash D.
54 Matiash D. 18.10.2019 Gomel 18 Malkevich U.
55 Matiash D. 18.10.2019 Gomel 62 Tuominen J.
56 Tuominen J. 18.10.2019 Gomel 68 Malkevich U.
57 Hayavy M. 18.10.2019 Gomel 90(p)
58 Vasilevich I. 26.10.2019 Shakhtyor 82 Rusenchyk U.
59 Hlinski V. 29.10.2019 Dnyapro 15
60 Patapenka A. 29.10.2019 Dnyapro 49 Malkevich U.
61 Vasilevich I. 02.11.2019 Isloch 4 Patapenka A.
62 Rusenchyk U. 02.11.2019 Isloch 6 Malkevich U.
63 Rusenchyk U. 02.11.2019 Isloch 31 Nemirko A.
64 Tuominen J. 02.11.2019 Isloch 40 Nemirko A.
65 Matiash D. 02.11.2019 Isloch 74(p)
66 Rusenchyk U. 09.11.2019 Vitebsk 60 Malkevich U.
67 Supranovich M. 30.11.2019 Torpedo-BelAZ 19 Malkevich U.
68 Vasilevich I. 30.11.2019 Torpedo-BelAZ 40 Supranovich M.
Goalkeeper Date Rival Minute Goalscorer
1 Svirski A. 29.03.2019 Dnyapro 60(og) Supranovich M.
2 Svirski A. 29.03.2019 Dnyapro 66 Gusev K.
3 Dzerhachou V. 29.03.2019 Dnyapro 76 Gusev K.
4 Dzerhachou V. 05.04.2019 Energetik-BGU 45 Musakhanyan A.
5 Dzerhachou V. 05.04.2019 Energetik-BGU 50 Musakhanyan A.
6 Chychkan A. 13.04.2019 Dynamo Br 61 Antilevski A.
7 Chychkan A. 13.04.2019 Dynamo Br 78 Nikiforenko O.
8 Svirski A. 19.04.2019 Slaviya 51(og) Bacharou B.
9 Dzerhachou V. 05.05.2019 Gorodeya 29(p) Zavadski V.
10 Dzerhachou V. 05.05.2019 Gorodeya 79 Evtukh I.
11 Dzerhachou V. 16.05.2019 Neman 89 Tryukhan A.
12 Dzerhachou V. 04.07.2019 Dinamo Mn 77(p) Antilevski D.
13 Svirski A. 12.07.2019 Torpedo-BelAZ 81 Makarevich N.
14 Svirski A. 24.08.2019 Slaviya 9 Tetteh D.
15 Svirski A. 24.09.2019 Dynamo Br 51(p) Nikiforenko O.
16 Kudravets A. 27.09.2019 Neman 92+(p) Sakuta E.
17 Dzerhachou V. 18.10.2019 Gomel 88 Lutsevich T.
18 Svirski A. 26.10.2019 Shakhtyor 65 Kozel E.
19 Dzerhachou V. 02.11.2019 Isloch 88(p) Korzun Al.
Player Date Minute Type Referee Rival
1 Kirylenka K. 13.04.2019 59 Onikhimovski V. Dynamo Br
2 Kirylenka K. 19.04.2019 59 Golomzik V. Slaviya
3 Kirylenka K. 25.04.2019 39 Kolochinski A. Minsk
4 Natkho A. 16.05.2019 24 Tkhagalegov M. Neman
5 Patapenka A. 16.05.2019 86 Tkhagalegov M. Neman
6 Matiash D. 31.05.2019 88 Tarasyuk D. Gomel
7 Lisouski R. 21.06.2019 67 Kovalev E. Isloch
8 Supranovich M. 29.06.2019 55 Gritsuk P. Vitebsk
9 Mukhamedov V. 29.06.2019 90 Gritsuk P. Vitebsk
10 Natkho A. 29.06.2019 2 Gritsuk P. Vitebsk
11 Pigas V. 04.07.2019 21 Lobatsevich S.S. Dinamo Mn
12 Natkho A. 04.07.2019 50 Lobatsevich S.S. Dinamo Mn
13 Kovel M. 04.07.2019 51 Lobatsevich S.S. Dinamo Mn
14 Kirylenka K. 12.07.2019 92+ Onikhimovski V. Torpedo-BelAZ
15 Nemirko A. 31.08.2019 45 Yakovenko P. Minsk
16 Miakish M. 24.09.2019 39 Markov D. Dynamo Br
17 Matiash D. 24.09.2019 65 Markov D. Dynamo Br
18 Bessmertny D. 27.09.2019 18 Rudenkov Pav. Neman
19 Patapenka A. 27.09.2019 43 Rudenkov Pav. Neman
20 Malkevich U. 27.09.2019 92+ Rudenkov Pav. Neman
21 Malkevich U. 04.10.2019 91+ Vasko N. Slutsk
22 Hlinski V. 18.10.2019 22 Kachalyuk M. Gomel
23 Miakish M. 26.10.2019 43 Markov D. Shakhtyor
24 Pashevich P. 26.10.2019 62 Markov D. Shakhtyor
25 Malkevich U. 26.10.2019 85 Markov D. Shakhtyor
26 Nemirko A. 29.10.2019 65 Yakovenko P. Dnyapro
27 Pigas V. 29.10.2019 75 Yakovenko P. Dnyapro
28 Patapenka A. 02.11.2019 41 Kovalevski D. Isloch
29 Nemirko A. 09.11.2019 34 Sokolovski E. Vitebsk
30 Malkevich U. 09.11.2019 55 Sokolovski E. Vitebsk
31 Nemirko A. 23.11.2019 22 Krasnikov S. Dinamo Mn
32 Miakish M. 23.11.2019 42 Krasnikov S. Dinamo Mn
33 Huletski Y. 23.11.2019 63 Krasnikov S. Dinamo Mn
34 Pigas V. 23.11.2019 65 Krasnikov S. Dinamo Mn
Go to all seasons
  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    02 august 2020, 16:00
    Torpedo (Zhodino)

    Referee: Stetsurin S.

    Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
    3:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Torpedo-BelAZ — BATE

    1 : 2

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    08 august 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

    Дублеры

    7-08-2020, 13:30

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 22

    23 august 2020, 20:00
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Cup
    Last 32

    29 august 2020, 17:00
    Polesye (Luninets)

    Granit
    Granit
    (Mikashevichi)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 20 40
2 BATE 20 37
3 Neman 19 37
4 Torpedo-BelAZ 20 33
5 Dinamo Mn 20 30
6 Energetik-BGU 20 30
7 Dinamo Br 18 29
8 Vitebsk 20 29
9 Isloch 20 29
10 Rukh 20 29
11 Slaviya 19 23
12 Slutsk 19 21
13 Gorodeya 20 20
14 Minsk 18 18
15 Smolevichi 19 14
16 Belshina 20 13
Full table