Fixtures and Results >  SEASON-2020

First team

Reserves
March, 2020
19     Thu     17:00 a BCh Matchday 1 Energetik-BGU — BATE 3:1
28     Sat     15:00 a BCh Matchday 2 Slaviya — BATE 2:1
April, 2020
04     Sat     17:30 h BCh Matchday 3 BATE — Rukh 1:0
12     Sun     15:00 a BCh Matchday 4 Minsk — BATE 0:3
18     Sat     20:00 h BCh Matchday 5 BATE — Torpedo-BelAZ 0:0
25     Sat     17:00 a BCh Matchday 6 Gorodeya — BATE 0:2
May, 2020
03     Sun     18:00 h BCh Matchday 7 BATE — Neman 3:1
10     Sun     18:00 a BCh Matchday 8 Smolevichi — BATE 3:5
16     Sat     19:00 h BCh Matchday 9 BATE — Slutsk 3:0
20     Wed     19:00 a BCh Matchday 10 Dinamo Br — BATE 1:3
31     Sun     18:00 h BCh Matchday 11 BATE — Isloch 1:0
June, 2020
07     Sun     16:00 a BCh Matchday 12 Vitebsk — BATE 2:2
14     Sun     20:00 h BCh Matchday 13 BATE — Shakhtyor 2:2
21     Sun     16:00 a BCh Matchday 14 Belshina — BATE 0:2
27     Sat     20:30 h BCh Matchday 15 BATE — Dinamo Mn 0:2
July, 2020
04     Sat     16:00 h BCh Matchday 16 BATE — Energetik-BGU 0:1
11     Sat     18:30 h BCh Matchday 17 BATE — Slaviya 1:1
18     Sat     20:30 a BCh Matchday 18 Rukh — BATE 0:3
26     Sun     18:00 h BCh Matchday 19 BATE — Minsk 6:0
August, 2020
02     Sun     16:00 a BCh Matchday 20 Torpedo-BelAZ — BATE 3:2
08     Sat     20:00 h BCh Matchday 21 BATE — Gorodeya 1:0
23     Sun     20:00 a BCh Matchday 22 Neman — BATE 0:2
September, 2020
12     Sat     16:00 h BCh Matchday 23 BATE — Smolevichi 5:2
20     Sun     15:00 a BCh Matchday 24 Slutsk — BATE 1:3
26     Sat     20:00 h BCh Matchday 25 BATE — Dinamo Br 2:4
October, 2020
18     Sun     15:45 a BCh Matchday 26 Isloch — BATE 2:2
24     Sat     16:30 h BCh Matchday 27 BATE — Vitebsk 3:1
November, 2020
07     Sat     19:00 a BCh Matchday 28 Shakhtyor — BATE 1:1
22     Sun     14:00 h BCh Matchday 29 BATE — Belshina 5:0
28     Sat     14:00 a BCh Matchday 30 Dinamo Mn — BATE 0:0

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 30 59
2 BATE 30 58
3 Torpedo-BelAZ 30 56
4 Dinamo Br 30 54
5 Neman 30 53
6 Dinamo Mn 30 52
7 Isloch 30 45
8 Rukh 30 44
9 Slaviya 30 39
10 Energetik-BGU 30 38
11 Minsk 30 38
12 Vitebsk 30 36
13 Gorodeya 30 31
14 Slutsk 29 27
15 Belshina 30 21
16 Smolevichi 29 14
Full table