Fixtures and Results >  SEASON-1996


Smena-01
0 : 1
FC BATE
Belarusian Championship (D3). Matchday 1
28.04.1996
Next match

FC BATE — Smena-01

Pld W D L Pld  
2 2 0 0 5-0  
Date Tournament Pitch Score FC BATE Smena-01
11.08.1996 BCh (D3) h 4:0 Miroshkin S. 1', Khlus M. 56', Tikhomirov Y. 60', Petrukovich S. 88'
28.04.1996 BCh (D3) a 1:0 Zubkovski A. 78'
Smena-01 0 : 1  FC BATE
Volkovysk (Urozhai)
Attendance: 1500
Referee: Aleinikov A.
Line-ups
Yevdokimov A. (GK)
68’ Dudar I.
68’ Lazar Y.
38’ Gorbun S.
38’ Khrenovski V.
Lukashevich V.
Zuiko V.
Sazon A.
Bushik S.
Petrov V.
46’ Ageichik A.
46’ Butkevich A.
Meleshko R.
Tsybul S.
Gurinchik N. (GK)
Ragunovich V.
Petrukovich S.
Zakharchenko A.
Tikhomirov Y.
Yarosh M. 63’
Andrievski V. 63’
Khlus M. (C)
Baranov A. 85’
Branfilov N. 85’
Zubkovski A.
Ryndiuk N.
Denisevich I. 76’
Volkovets N. 76’
Subs not used
coaches
Puntus Yuri
goals
(Volkovets N.) Zubkovski A. 78'

No content found

No content found

No content found

Neman-2 Grodno 0:2 Avtoprovod Shchuchin
Berest Brest 1:2 AFVIS-RSHVSM Minsk
Veras Nesvizh 0:0 Granit Mikashevichi
Beloozersk 1:0 Vertikal Kalinkovichi
Neman Mosty 2:2 Niva Zhitkovichi
Polesie Luninets 1:0 Dinamo-2 Brest
Smena-01 0:1 FC BATE

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Gurinchik N. 0
Ragunovich V. 0
Petrukovich S. 0
Zakharchenko A. 0
Tikhomirov Y. 0
Yarosh M. 63' 0
Andrievski V. 63' 0
Khlus M. 0
Baranov A. 85' 0
Branfilov N. 85' 0
Zubkovski A. 1 0
Ryndiuk N. 0
Denisevich I. 76' 0
Volkovets N. 76' 1 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 30

    01 december 2019, 14:00
    Torpedo (Zhodino)

    Referee: Sevostyanik V.

    Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Torpedo-BelAZ — BATE

    0 : 2

  • Next Match

  • UPCOMING FIXTURES

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 30 75
2 BATE 30 70
3 Shakhtyor 30 65
4 Dinamo Mn 30 50
5 Isloch 30 47
6 Torpedo-BelAZ 30 45
7 Gorodeya 30 44
8 Slaviya 30 37
9 Minsk 30 36
10 Neman 30 36
11 Slutsk 30 34
12 Energetik-BGU 30 33
13 Vitebsk 30 31
14 Dnyapro 30 30
15 Gomel 30 29
16 Torpedo Mn 30 6
Full table