Fixtures and Results >  SEASON-2021

 Previous match
BATE
2 : 0
Slutsk
Reserves. Matchday 1
13.03.2021 13:30
Next match

BATE — Slutsk

Pld W D L Pld  
15 13 0 2 47-9  
Date Tournament Pitch Score BATE Slutsk
13.03.2021 R h 2:0 Frantsuzau A. 33', Hitseleu Z. 73'
19.09.2020 R a 3:1 Shalashnikau A. 10', Prokhorenko S. 72', Svidzinski M. 86' Zuevich P. 39'
15.05.2020 R h 3:0 Pigas V. 4', Moukam H. 43', Shkaradzionak M. 91+'
04.10.2019 R a 6:0 Vasilevich I. 4', Vasilevich I. 52', Hlinski V. 54', Matiash D. 81', Lisouski R. 89', Bessmertny D. 91+'
23.05.2019 R h 2:0 Rusenchyk U. 14', Abramovich A. 73'
01.09.2018 R a 0:1 Zuevich P. 23'
27.04.2018 R h 4:1 Tropin D. 11', Tuominen J. 30', Tuominen J. 62', Sen I. 88' Gordeichik A. 92+'
22.09.2017 R h 5:1 Rušević A. 2', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 59', Abramovich A. 70', Patsiomkin A. 88' Artemiev V. 26'
13.05.2017 R a 1:0 Tropin D. 18'
09.09.2016 R a 1:0 Mukhamedov V. 34'
27.05.2016 R h 4:0 Antsileuski D. 44', Mikhnovets I. 59', Yarovikov A. 82', Patsiomkin A. 93+'
07.11.2015 R h 5:1 Bikulau A. 32', Antsileuski D. 45', Antsileuski D. 60', Yarovikov A. 69', Baiduk D. 79' Havryushko A. 89'
06.07.2015 R a 5:1 Bohush P. 7', Klimovich V. 28', Bohush P. 30', Kukharchyk I. 77', Branovets I. 34' Bashkevich A. 88'
19.07.2014 R a 1:3 Marozau Y. 20' Ganich V. 27', Ganich V. 36', Voitovich D. 66'
09.05.2014 R h 5:0 Klimovich V. 4', Sihnevich M. 19', Piatrenka A. 22', Piatrenka A. 87', Anufryieu A. 92+'
Sport Complex Olympiyskiy (Minsk)
Attendance: 50
Referee: Naumov E.
Linesmen: Tesliuk S., Gushcha S.
Referee observer: Arkhipov M.
Line-ups
Kudravets A. (GK) 1
92+’ Abaturau K. 2
92+’ Sannikau A. 14
Martsyanau R. 3
Martynov А. 4
Osipau Y. 5
84’ Blotski А. 6
84’ Chalei H. 19
Hitseleu Z. 7
43’ Tarusau A. (C)
43’ Piletski R. 13
92+’ Frantsuzau A. 9
92+’ Orlovsky V. 15
81’ Idris N. 11
81’ Melko V. 18
92+’ Sharkouski T. 21
92+’ Kotik A. 20
1 Mamai I. (GK)
9 Gromada V. 62’
13 Kukhtik N. 62’
10 Sychev V. 81’ 36’
21 Prilisch N. 81’
12 Bylinkin N.
14 Karpenya V.
15 Rum A. (C) 40’
23 John J. 55’
27 Kulchitski V. 55’
30 Kladko K. 77’
8 Prokhorenko S. 77’
71 Kren A. 78’
7 Stain D. 78’
77 Shkaradzionak M.
87 Dao B. 46’
17 Zayats A. 46’
Subs not used
Dzerhachou V. 16
35 Belkeivch А.
coaches
Mikhailau Aliaksandr
undefined
goals
33' Frantsuzau A. (Tarusau A.)
73' Hitseleu Z. (Idris N.)
Isloch 3:0 Slaviya
Energetik-BGU 0:3 Smorgon
Shakhtyor 1:2 Minsk
Rukh 2:1 Gomel
BATE 2:0 Slutsk
Sputnik 0:4 Dynamo Br
Neman 2:0 Vitebsk
Dinamo Mn 4:0 Torpedo-BelAZ

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
1 Kudravets A. 0
2 Abaturau K. 92+' 0
14 Sannikau A. 92+' 0
3 Martsyanau R. 0
4 Martynov А. 0
5 Osipau Y. 0
6 Blotski А. 84' 0
19 Chalei H. 84' 0
7 Hitseleu Z. 1 0
Tarusau A. 43' 1 0
13 Piletski R. 43' 0
9 Frantsuzau A. 92+' 1 1 0
15 Orlovsky V. 92+' 0
11 Idris N. 81' 1 0
18 Melko V. 81' 0
21 Sharkouski T. 92+' 0
20 Kotik A. 92+' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    09 may 2021, 20:30
    Stroitel (Soligorsk)

    Referee: Dolia D.

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    1:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Shakhtyor — BATE

    0 : 4

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    15 may 2021, 20:30
    Borisov-Arena

    Referee: Kulbakov A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Rukh
    Rukh
    (Brest)

    Дублеры

    14-05-2021, 13:30

    Sport Complex Olympiyskiy (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    19 may 2021, 20:45

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Sputnik
    Sputnik
    (Rechitsa)

    Belarusian Cup
    Final

    23 may 2021, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    29 may 2021, 17:00

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 8 24
2 Dinamo Mn 8 17
3 BATE 8 17
4 Gomel 8 15
5 Rukh 8 15
6 Dynamo Br 8 14
7 Isloch 8 12
8 Torpedo-BelAZ 8 11
9 Vitebsk 8 9
10 Minsk 8 9
11 Energetik-BGU 8 6
12 Neman 8 6
13 Slutsk 8 6
14 Slaviya 8 5
15 Smorgon 8 4
16 Sputnik 8 3
Full table