Fixtures and Results >  SEASON-2021

 Previous match
Dynamo Br
0 : 2
BATE
Reserves. Matchday 2
19.03.2021 13:00
Next match

BATE — Dynamo Br

Pld W D L Pld  
44 23 7 14 85-61  
Date Tournament Pitch Score BATE Dynamo Br
19.03.2021 R a 2:0 Frantsuzau A. 44', Blotski А. 51'
25.09.2020 R h 0:4 Yaroshik A. 27', Marchuk R. 63', Lotysh M. 69', Yaroshik A. 72'
19.05.2020 R a 6:2 Hayavy M. 6', Pashevich P. 20', Pashevich P. 30', Tarusau A. 32', Kaloshkin I. 48', Hayavy M. 51' Dubrov D. 46+', Dubrov D. 56'
24.09.2019 R a 2:1 Patapenka A. 11', Matiash D. 14' Nikiforenko O. 51'
13.04.2019 R h 3:2 Kirylenka K. 34', Abramovich A. 36', Patapenka A. 63' Antilevski A. 61', Nikiforenko O. 78'
17.08.2018 R a 1:5 Yermakovich K. 31' Chernyavski K. 2', Nikiforenko O. 47', Kirylenka K. 58', Kirylenka K. 77', Nikiforenko O. 92+'
13.04.2018 R h 1:0 Sen I. 46+'
10.08.2017 R h 1:3 Abramovich A. 79' Etundi J. 18', Etundi J. 57', Morozov Vl. 59'
14.04.2017 R a 1:0 Yermakovich K. 62'
28.07.2016 R h 2:1 Shkurdyuk A. 42', Aliakhnovich E. 95+' Ergashev D. 4'
01.04.2016 R a 3:2 Jyhera A. 12', Bely M. 15', Bely M. 40' Pampukha P. 27', Remesh A. 71'
30.10.2015 R a 1:1 Marozau Y. 91+' Elets A. 47'
27.06.2015 R h 2:0 Antsileuski D. 30', Klimovich V. 57'
04.07.2014 R h 2:0 Piatrenka A. 21', Kats A. 60'
26.04.2014 R a 3:1 Klimovich V. 3', Piatrenka A. 47', Zhurauliou I. 75' Golovchik S. 92+'
05.07.2013 R a 2:3 Baiduk D. 38', Bohush P. 90' Petrov A. 6', Pampukha P. 35', Chapidze O. 76'
22.04.2013 R h 4:2 Karp U. 23', Yablonski Y. 25', Piatrenka A. 59', Karp U. 86' Koliadko M. 33', Honcharov A. 78'
27.10.2012 R h 1:0 Glebko S. 8'
14.06.2012 R h 3:1 Kalinin Y. 10', Tsikhanovich A. 29', Kalinin Y. 64' Demidovich A. 45'
05.04.2012 R a 2:1 Glebko S. 13', Kharko M. 58' Vabishchevich S. 53'
26.11.2011 R a 0:2 Burskiy K. 65', Golovchik S. 79'
02.07.2011 R h 4:0 Valadzko M. 50', Aleksiyan K. 55', Glebko S. 59', Kalinin Y. 75'
18.04.2011 R a 2:2 Glebko S. 10', Chudnouski E. 13' Hogoladze U. 37', Hogoladze U. 46'
24.10.2010 R h 2:0 Glebko S. 7', Valadzko M. 17'
21.08.2010 R a 0:2 Осипчук В. 35', Ничипорук А. 73'
18.05.2010 R h 1:2 Glebko S. 52' Hogoladze U. 62', Demidovich A. 85'
12.09.2009 R a 1:2 Valadzko M. 67' Matyukhevich A. 11', Demidovich V. 51'
01.05.2009 R h 0:0
24.10.2008 R h 1:0 Tihanouski S. 63'
04.07.2008 R a 1:0 Viskushenka A. 34'
01.09.2007 R h 7:0 Bubnou S. 15', Bubnou S. 30', Vishniakou A. 44', Radevich V. 51', Bubnou S. 64', Niakhaichyk P. 74', Skavysh M. 77'
11.05.2007 R a 2:2 Sivakou M. 7', Radevich V. 31' Звездин А. 63', Aliakhnovich E. 70'
28.10.2006 R h 0:1 Aliakhnovich E. 5'
15.07.2006 R a 0:2 Demeshko Alex. 66', Voinakh Alex. 83'
04.11.2005 R h 6:0 Klimovich D. 15', Zenkovich I. 33', Sivakou M. 41', Shorokh A. 56', Ахрамович А. 82', Ахрамович А. 90'
18.07.2005 R a 2:2 Shmigero P. 60', Niakhaichyk P. 77' Рассихин П. 47', Voinakh Alex. 89'
28.09.2004 R a 0:2 Trotyuk V. 29', Olhovick Alex. 88'
11.06.2004 R h 3:4 Vishniakou A. 2', Stasevich I. 24', Radzkou A. 75' Liasiuk A. 18', Liasiuk A. 47', Sheryakov A. 71', Sheryakov A. 90'
31.10.2003 R a 2:4 Gorbach A. 61', Holovanou S. 71' Liasiuk A. 28', Svincicki R. 66', Полещук Ю. 79', Svincicki R. 82'
07.07.2003 R h 4:0 Klimovich D. 5', Gorbach A. 45', Lebedev A. 75', Vishniakou A. 90'
23.08.2002 R a 2:0 Vishniakou A. 47', Komarovski D. 79'
05.05.2002 R h 1:1 Sysov D. 69' Stepanyuk S. 42'
03.08.2001 R a 1:1 Firanchuk A. 67' Liasiuk A. 32'
14.04.2001 R h 1:3 Molosh D. 90' Boiko V. 16', Boiko V. 24', Sawchuk Den. 80'
Brest. Yunost Stadium
Attendance: 60
Referee: Naronski V.
Linesmen: Getikov V., Getikov A.
Referee observer: Evnevich A.
Line-ups
Kozakevich М. (GK) 16
Trots М. 3
70’ Mashagin E. 7
70’ Gorbunov Y. 23
89’ Fisyuk A. (C) 10
Makarchik D. 13
50’ Sedko А. 15
Doroshenko V. 17
75’ Sugak V. 21
75’ Spakovski D. 80
Kozlovich M. 51
Bolbat D. 73
84’ Tatarchuk I. 78
84’ Satsuk P. 72
1 Kudravets A. (GK)
2 Abaturau K. 34’
3 Martsyanau R. 46’
13 Piletski R. 46’ 83’
4 Martynov А.
5 Osipau Y.
6 Blotski А.
7 Hitseleu Z. 46’
19 Chalei H. 46’
8 Tarusau A. (C) 75’
15 Kotik A. 75’
9 Frantsuzau A. 79’
14 Gerasimchik E. 79’
11 Idris N.
21 Sharkouski T. 72’
17 Zhulpa D. 72’
Subs not used
Sugonyaev A. 1
Diganov N. 97
16 Dzerhachou V.
18 Ageev A.
coaches
Mikhailau Aliaksandr
undefined
goals
(Hitseleu Z.) Frantsuzau A. 44'
Blotski А. 51'
Isloch 5:0 Smorgon
Slaviya 2:1 Torpedo-BelAZ
Dynamo Br 0:2 BATE
Energetik-BGU 4:3 Shakhtyor
Minsk 2:2 Rukh
Gomel 3:1 Sputnik
Slutsk 0:0 Neman
Vitebsk 1:2 Dinamo Mn

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
1 Kudravets A. 0
2 Abaturau K. 0
3 Martsyanau R. 46' 0
13 Piletski R. 46' 0
4 Martynov А. 0
5 Osipau Y. 0
6 Blotski А. 1 0
7 Hitseleu Z. 46' 1 0
19 Chalei H. 46' 0
8 Tarusau A. 75' 0
15 Kotik A. 75' 0
9 Frantsuzau A. 79' 1 0
14 Gerasimchik E. 79' 0
11 Idris N. 0
21 Sharkouski T. 72' 0
17 Zhulpa D. 72' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    09 may 2021, 20:30
    Stroitel (Soligorsk)

    Referee: Dolia D.

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    1:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Shakhtyor — BATE

    0 : 4

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    15 may 2021, 20:30
    Borisov-Arena

    Referee: Kulbakov A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Rukh
    Rukh
    (Brest)

    Дублеры

    14-05-2021, 13:30

    Sport Complex Olympiyskiy (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    19 may 2021, 20:45

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Sputnik
    Sputnik
    (Rechitsa)

    Belarusian Cup
    Final

    23 may 2021, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    29 may 2021, 17:00

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 8 24
2 Dinamo Mn 8 17
3 BATE 8 17
4 Gomel 8 15
5 Rukh 8 15
6 Dynamo Br 8 14
7 Isloch 8 12
8 Torpedo-BelAZ 8 11
9 Vitebsk 8 9
10 Minsk 8 9
11 Energetik-BGU 8 6
12 Neman 8 6
13 Slutsk 8 6
14 Slaviya 8 5
15 Smorgon 8 4
16 Sputnik 8 3
Full table