Fixtures and Results >  SEASON-1999

 Previous match
Molodechno
0 : 3
BATE Borisov
Belarusian Championship. Matchday 2
17.04.1999
Next match

BATE Borisov — Molodechno

Pld W D L Pld  
10 9 0 1 31-11  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Molodechno
03.08.2003 BCh a 4:1 Beganski P. 12', Likhtarovich D. 18', Shchegrikovich D. 62', Beganski P. 79' Vrublevski V. 49'
16.05.2003 BCh h 3:2 Chumachenko I. 11', Beganski P. 56', Chumachenko I. 85' Olhovick M. 49', Olhovick M. 88'
20.10.2002 BCh h 4:0 Chumachenko I. 3', Chumachenko I. 23', Goncharik A. 44', Goncharik A. 68'
18.06.2002 BCh a 3:1 Baha A. 1', Baha A. 4', Baha A. 53' Sidorenko S. 89'
26.10.2001 BCh a 1:2 Kantsavy A. 87' Kabelski D. 9', Sidorenko S. 59'
01.07.2001 BCh h 6:3 Kutuzov V. 4', Beganski P. 15', Kutuzov V. 26', Beganski P. 35', Kantsavy A. 53', Kutuzov V. 85' Mihalev Vit. 28', Mihalev Vit. 44', Mihalev Vit. 71'
31.07.1999 BCh h 2:1 Ryndiuk N. 47', Arzamastsev A. 56' Yevseenko P. 85'
17.04.1999 BCh a 3:0 Baranov A. 17', Akulich D. 53', Goncharik A. 71'
25.07.1998 BCh h 3:0 Niavinski U. 51', Niavinski U. 57', Lagun L. 70'
12.04.1998 BCh a 2:1 Niavinski U. 51', Tikhomirov Y. 82' Maly N. 86'
Molodechno 0 : 3  BATE Borisov
Gorodskoi Stadion (Molodechno)
Attendance: 4300
Referee: Чикун О.
Linesmen: Жук С., Калиновский В.
Referee observer: Савицкий Ю.
Line-ups
Vasilevski A. (GK)
6’ Lebedev Alex.
Voitovich S.
Kabelski S. (C)
Kabelski D.
Zhukovski V.
62’ Sribnenko I.
62’ Murashko Vlad.
83’ Shamshorik T.
83’ Katorgin A.
Novash Alex.
62’ Danilenko Alex.
62’ Yevseenko P.
32’ Tsybylko A.
Khomutovski V. (GK)
Hancharenka V. 13’
Skrypchanka V. (C)
Lisovskiy A.
Loshankov Y. 46’
Rogozhkin V. 46’
Arzamastsev A.
Yermakovich A.
Kutuzov V.
Baranov A.
Niavinski U. 46’
Akulich D. 46’
Doroshkevich Y. 62’
Goncharik A. 62’ 71’
Subs not used
Fedarovich A.
Miroshkin S.
Tikhomirov Y.
Divakov A.
coaches
Lasarchik Boris
Puntus Yuri
goals
(Skrypchanka V.) Baranov A. 17'
(Hancharenka V.) Akulich D. 53'
(Skrypchanka V.) Goncharik A. 71'
Molodechno 0:3 BATE Borisov
Torpedo-MAZ Minsk 4:1 Shakhtyor Soligorsk
Svisloch-Krovlya Osipovichi 0:1 Belshina Bobruisk
Lida 3:1 Torpedo-Kadino
Locomotiv-96 1:1 Dnepr-Transmash Mogilev
Gomel 3:1 Dinamo Brest
Naftan-Devon 0:3 Slaviya Mozyr
Dinamo Minsk 1:1 Neman-Belkard Grodno

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Khomutovski V. 0
Hancharenka V. 0
Skrypchanka V. 0
Lisovskiy A. 0
Loshankov Y. 46' 0
Rogozhkin V. 46' 0
Arzamastsev A. 0
Yermakovich A. 0
Kutuzov V. 0
Baranov A. 0
Niavinski U. 46' 0
Akulich D. 46' 0
Doroshkevich Y. 62' 0
Goncharik A. 62' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    3:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Sevostyanik V.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    Дублеры

    BATE — Slaviya

    0 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 18 45
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Dinamo Mn 18 34
5 Isloch 19 33
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Neman 19 23
9 Slutsk 19 23
10 Slaviya 16 22
11 Vitebsk 18 21
12 Minsk 19 17
13 Energetik-BGU 19 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 18 13
16 Torpedo Mn 18 6
Full table