Fixtures and Results >  SEASON-2002

 Previous match
BATE Borisov
0 : 2
Torpedo-MAZ Minsk
Belarusian Championship. Matchday 18
31.08.2002
Next match

BATE Borisov — Torpedo-MAZ Minsk

Pld W D L Pld  
20 16 2 2 45-11  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Torpedo-MAZ Minsk
03.08.2019 BC h 8:1 Mukhamedov V. 10', Moukam H. 15', Moukam H. 36', Dubajić B. 41', Miakish M. 65', Tuominen J. 67', Tuominen J. 76', Moukam H. 85' Kazakov K. 19'
12.05.2019 BCh h 1:0 Dubajić B. 47+'
26.09.2018 BCh a 3:0 Rios A. 44', Stasevich I. 55', Biarozkin Y. 81'
13.05.2018 BCh h 2:0 Sihnevich M. 85', Yablonski Y. 89'
07.11.2004 BCh h 3:1 Loshankov Y. 27', Strakhanovich O. 62', Shchegrikovich D. 65' Kozak S. 33'
19.07.2004 BCh a 3:0 Kobets A. 12', Strakhanovich O. 74', Loshankov Y. 78'
22.10.2003 BCh a 2:0 Strakhanovich O. 20', Shmigero P. 49'
26.06.2003 BCh h 2:0 Beganski P. 49', Rubnenko D. 90'
15.09.2002 BC h 3:0 Beganski P. 8', Kantsavy A. 81', Likhtarovich D. 85'
31.08.2002 BCh h 0:2 Kirilchik P. 34', Bezborodov V. 63'
14.05.2002 BCh a 0:0
30.10.2001 BCh a 4:1 Goncharik A. 22', Goncharik A. 37', Kantsavy A. 58', Goncharik A. 69' Svudakov N. 78'
14.10.2001 BC a 2:1 Lisovskiy A. 64', Kantsavy A. 86' Denisyuk D. 34'
22.05.2001 BCh h 5:2 Kutuzov V. 63', Kutuzov V. 65', Lagun L. 72', Kutuzov V. 73', Kutuzov V. 85' Yushka E. 15', Yushka E. 34'
04.11.2000 BCh a 1:0 Kutuzov V. 45'
22.07.2000 BCh h 0:0
23.07.1999 BCh a 3:1 Ryndiuk N. 4', Kutuzov V. 24', Yermakovich A. 36' Zhuravski S. 12'
11.04.1999 BCh h 2:1 Kutuzov V. 37', Lisovskiy A. 86' Golmack Vlad. 56'
13.09.1998 BCh a 1:0 Baranov A. 88'
03.06.1998 BCh h 0:1 Kononov O. 35'
BATE Borisov 0 : 2  Torpedo-MAZ Minsk
Borisov. Gorodskoi stadion
Attendance: 3000
Referee: Суховаров В.
Linesmen: Ковалевский Б., Быков В.
Referee observer: Shukan V.
Line-ups
Fedarovich A. (GK) (C)
21’ Rogozhkin V.
21’ Baha A.
Mardas G.
Niavinski U.
Shmigero P.
Loshankov Y.
60’ Yermakovich A.
60’ Kantsavy A.
Strakhanovich O.
Skrypchanka V.
Chumachenko I.
69’ Beganski P.
69’ Goncharik A.
Shantalosov V. (GK) (C)
Kirilchik P.
Naumov A.
Pinin D.
Pankovets A. 49’
Migas D.
Voitovich Yu.
Bestalanny N. 72’
Kabelski D. 72’
Demidchik S. 69’
Vyazhevich Alex. 69’
Bezborodov V.
Cherenkov A. 88’
Mihalev Vit. 88’
Subs not used
Zhevnov Y.
Hancharenka V.
Kobets A.
Tarasenko V.
coaches
Puntus Yuri
Barouski Siarhei
goals
(Migas D.) Kirilchik P. 34'
(Demidchik S.) Bezborodov V. 63'
BATE Borisov 0:2 Torpedo-MAZ Minsk
Belshina Bobruisk 1:5 Neman Grodno
Dnepr-Transmash Mogilev 1:1 Shakhtyor Soligorsk
Locomotiv-96 1:3 Dinamo Brest
Gomel 3:2 Slaviya Mozyr
Molodechno-2000 0:2 Torpedo Zhodino
Zvezda-VA-BGU 1:2 Dinamo Minsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Rogozhkin V. 21' 0
Baha A. 21' 0
Mardas G. 0
Niavinski U. 0
Shmigero P. 0
Loshankov Y. 0
Yermakovich A. 60' 0
Kantsavy A. 60' 0
Strakhanovich O. 0
Skrypchanka V. 0
Chumachenko I. 0
Beganski P. 69' 0
Goncharik A. 69' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    3rd Qualifying Round

    15 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    Referee: Blom K.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:0 FK Sarajevo
    FK Sarajevo
    (Sarajevo)
     
  • Next Match

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    24 august 2019, 18:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    31 august 2019, 17:00

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 15 34
4 Isloch 18 33
5 Dinamo Mn 16 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 16 23
8 Slaviya 16 22
9 Neman 18 22
10 Slutsk 17 20
11 Minsk 18 17
12 Vitebsk 16 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 17 10
16 Torpedo Mn 16 6
Full table