Fixtures and Results >  SEASON-2002

 Previous match
Torpedo-MAZ Minsk
0 : 0
BATE Borisov
Belarusian Championship. Matchday 5
14.05.2002
Next match

BATE Borisov — Torpedo-MAZ Minsk

Pld W D L Pld  
21 17 2 2 48-11  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Torpedo-MAZ Minsk
22.09.2019 BCh a 3:0
03.08.2019 BC h 8:1 Mukhamedov V. 10', Moukam H. 15', Moukam H. 36', Dubajić B. 41', Miakish M. 65', Tuominen J. 67', Tuominen J. 76', Moukam H. 85' Kazakov K. 19'
12.05.2019 BCh h 1:0 Dubajić B. 47+'
26.09.2018 BCh a 3:0 Rios A. 44', Stasevich I. 55', Biarozkin Y. 81'
13.05.2018 BCh h 2:0 Sihnevich M. 85', Yablonski Y. 89'
07.11.2004 BCh h 3:1 Loshankov Y. 27', Strakhanovich O. 62', Shchegrikovich D. 65' Kozak S. 33'
19.07.2004 BCh a 3:0 Kobets A. 12', Strakhanovich O. 74', Loshankov Y. 78'
22.10.2003 BCh a 2:0 Strakhanovich O. 20', Shmigero P. 49'
26.06.2003 BCh h 2:0 Beganski P. 49', Rubnenko D. 90'
15.09.2002 BC h 3:0 Beganski P. 8', Kantsavy A. 81', Likhtarovich D. 85'
31.08.2002 BCh h 0:2 Kirilchik P. 34', Bezborodov V. 63'
14.05.2002 BCh a 0:0
30.10.2001 BCh a 4:1 Goncharik A. 22', Goncharik A. 37', Kantsavy A. 58', Goncharik A. 69' Svudakov N. 78'
14.10.2001 BC a 2:1 Lisovskiy A. 64', Kantsavy A. 86' Denisyuk D. 34'
22.05.2001 BCh h 5:2 Kutuzov V. 63', Kutuzov V. 65', Lagun L. 72', Kutuzov V. 73', Kutuzov V. 85' Yushka E. 15', Yushka E. 34'
04.11.2000 BCh a 1:0 Kutuzov V. 45'
22.07.2000 BCh h 0:0
23.07.1999 BCh a 3:1 Ryndiuk N. 4', Kutuzov V. 24', Yermakovich A. 36' Zhuravski S. 12'
11.04.1999 BCh h 2:1 Kutuzov V. 37', Lisovskiy A. 86' Golmack Vlad. 56'
13.09.1998 BCh a 1:0 Baranov A. 88'
03.06.1998 BCh h 0:1 Kononov O. 35'
Torpedo-MAZ Minsk 0 : 0  BATE Borisov
Torpedo (Minsk)
Attendance: 4000
Referee: Кунцевич Ю.
Linesmen: Белоус А., Сташенко Ю.
Referee observer: Сережкин Е.
Line-ups
Shantalosov V. (GK) (C)
Bestalanny N.
Naumov A.
Pinin D.
68’ Yatchuk Alex.
68’ Demidchik S.
Dovnar A.
36’ 80’ Galuhin I.
80’ Kabelski D.
85’ Pletnev A.
89’ 85’ Gerasimets S.
Pankovets A.
Bezborodov V.
Cherenkov A.
Fedarovich A. (GK) (C)
Baha A.
Mardas G.
Molosh D.
Loshankov Y. 39’
Likhtarovich D.
Yermakovich A. 80’ 77’
Tarasenko V. 80’
Chumachenko I. 76’
Shmigero P. 76’
Skrypchanka V. 64’
Kantsavy A. 46’
Strakhanovich O. 46’
Beganski P. 20’
Subs not used
Zhevnov Y.
Mironchik S.
Goncharik A.
Kobets A.
coaches
Frantsev Sergei
Puntus Yuri
goals
Torpedo Zhodino 2:0 Molodechno-2000
Neman Grodno 1:0 Belshina Bobruisk
Dinamo Minsk 6:3 Zvezda-VA-BGU
Dinamo Brest 5:0 Locomotiv-96
Slaviya Mozyr 0:2 Gomel
Torpedo-MAZ Minsk 0:0 BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk 3:0 Dnepr-Transmash Mogilev

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Baha A. 0
Mardas G. 0
Molosh D. 0
Loshankov Y. 0
Likhtarovich D. 0
Yermakovich A. 80' 0
Tarasenko V. 80' 0
Chumachenko I. 76' 0
Shmigero P. 76' 0
Skrypchanka V. 0
Kantsavy A. 46' 0
Strakhanovich O. 46' 0
Beganski P. 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 3

    04 april 2020, 17:30
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:0 Rukh
    Rukh
    (Brest)
     

    Дублеры

    BATE — Rukh

    1 : 4

  • Next Match

    Belarusian Cup
    Semifinal

    08 april 2020, 17:30
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Sevostyanik V.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    12 april 2020, 15:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    18 april 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    25 april 2020, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Energetik-BGU 3 9
2 Slutsk 3 6
3 Minsk 3 6
4 Isloch 3 6
5 Slaviya 3 6
6 Torpedo-BelAZ 3 6
7 Vitebsk 3 6
8 Neman 3 4
9 Shakhtyor 3 4
10 Dinamo Br 3 4
11 BATE 3 3
12 Rukh 3 3
13 Dinamo Mn 3 3
14 Gorodeya 3 3
15 Smolevichi 3 1
16 Belshina 3 0
Full table