Fixtures and Results >  SEASON-2002

 Previous match
Molodechno-2000
1 : 3
BATE Borisov
Belarusian Championship. Matchday 10
18.06.2002
Next match

BATE Borisov — Molodechno-2000

Pld W D L Pld  
10 9 0 1 31-11  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Molodechno-2000
03.08.2003 BCh a 4:1 Beganski P. 12', Likhtarovich D. 18', Shchegrikovich D. 62', Beganski P. 79' Vrublevski V. 49'
16.05.2003 BCh h 3:2 Chumachenko I. 11', Beganski P. 56', Chumachenko I. 85' Olhovick M. 49', Olhovick M. 88'
20.10.2002 BCh h 4:0 Chumachenko I. 3', Chumachenko I. 23', Goncharik A. 44', Goncharik A. 68'
18.06.2002 BCh a 3:1 Baha A. 1', Baha A. 4', Baha A. 53' Sidorenko S. 89'
26.10.2001 BCh a 1:2 Kantsavy A. 87' Kabelski D. 9', Sidorenko S. 59'
01.07.2001 BCh h 6:3 Kutuzov V. 4', Beganski P. 15', Kutuzov V. 26', Beganski P. 35', Kantsavy A. 53', Kutuzov V. 85' Mihalev Vit. 28', Mihalev Vit. 44', Mihalev Vit. 71'
31.07.1999 BCh h 2:1 Ryndiuk N. 47', Arzamastsev A. 56' Yevseenko P. 85'
17.04.1999 BCh a 3:0 Baranov A. 17', Akulich D. 53', Goncharik A. 71'
25.07.1998 BCh h 3:0 Niavinski U. 51', Niavinski U. 57', Lagun L. 70'
12.04.1998 BCh a 2:1 Niavinski U. 51', Tikhomirov Y. 82' Maly N. 86'
Molodechno-2000 1 : 3  BATE Borisov
Gorodskoi Stadion (Molodechno)
Attendance: 500
Referee: Майстров Ю.
Linesmen: Макась Г., Жибуль В.
Referee observer: Шунтов Е.
Line-ups
Rubacki A. (GK)
Buchkovski V.
Muraveinikov A.
46’ Drozd S.
46’ Susoi A.
59’ Akulich D.
59’ Leonchik A.
Sarasek I.
Mihalev Vit. (C)
71’ Sidorenko S.
46’ Repetski Alex.
46’ Tartovski S.
Migas D.
Makritski Vit.
Fedarovich A. (GK) (C)
Niavinski U.
Mardas G.
Baha A.
Molosh D.
Kobets A.
Likhtarovich D. 71’
Loshankov Y. 71’
Strakhanovich O. 46’
Grigorov V. 46’
Shmigero P.
Skrypchanka V.
Kantsavy A. 67’
Goncharik A. 67’
Subs not used
Chasnouski P.
Tarasenko V.
Hancharenka V.
coaches
Liudas Rumbutis
Puntus Yuri
goals
89' Sidorenko S. (Leonchik A.)
(Kobets A.) Baha A. 1'
(Molosh D.) Baha A. 4'
(Molosh D.) Baha A. 53'
Dinamo Minsk 1:2 Dinamo Brest
Dnepr-Transmash Mogilev 3:0 Slaviya Mozyr
Shakhtyor Soligorsk 2:2 Torpedo-MAZ Minsk
Molodechno-2000 1:3 BATE Borisov
Locomotiv-96 0:4 Belshina Bobruisk
Torpedo Zhodino 0:2 Neman Grodno
Zvezda-VA-BGU 1:2 Gomel

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Niavinski U. 0
Mardas G. 0
Baha A. 0
Molosh D. 0
Kobets A. 0
Likhtarovich D. 71' 0
Loshankov Y. 71' 0
Strakhanovich O. 46' 0
Grigorov V. 46' 0
Shmigero P. 0
Skrypchanka V. 0
Kantsavy A. 67' 0
Goncharik A. 67' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table