Fixtures and Results >  SEASON-2003

 Previous match
Torpedo-SKA Minsk
0 : 2
BATE Borisov
Belarusian Championship. Matchday 26
22.10.2003
Next match

BATE Borisov — Torpedo-SKA Minsk

Pld W D L Pld  
19 15 2 2 37-10  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Torpedo-SKA Minsk
12.05.2019 BCh h 1:0 Dubajić B. 47+'
26.09.2018 BCh a 3:0 Rios A. 44', Stasevich I. 55', Biarozkin Y. 81'
13.05.2018 BCh h 2:0 Sihnevich M. 85', Yablonski Y. 89'
07.11.2004 BCh h 3:1 Loshankov Y. 27', Strakhanovich O. 62', Shchegrikovich D. 65' Kozak S. 33'
19.07.2004 BCh a 3:0 Kobets A. 12', Strakhanovich O. 74', Loshankov Y. 78'
22.10.2003 BCh a 2:0 Strakhanovich O. 20', Shmigero P. 49'
26.06.2003 BCh h 2:0 Beganski P. 49', Rubnenko D. 90'
15.09.2002 BC h 3:0 Beganski P. 8', Kantsavy A. 81', Likhtarovich D. 85'
31.08.2002 BCh h 0:2 Kirilchik P. 34', Bezborodov V. 63'
14.05.2002 BCh a 0:0
30.10.2001 BCh a 4:1 Goncharik A. 22', Goncharik A. 37', Kantsavy A. 58', Goncharik A. 69' Svudakov N. 78'
14.10.2001 BC a 2:1 Lisovskiy A. 64', Kantsavy A. 86' Denisyuk D. 34'
22.05.2001 BCh h 5:2 Kutuzov V. 63', Kutuzov V. 65', Lagun L. 72', Kutuzov V. 73', Kutuzov V. 85' Yushka E. 15', Yushka E. 34'
04.11.2000 BCh a 1:0 Kutuzov V. 45'
22.07.2000 BCh h 0:0
23.07.1999 BCh a 3:1 Ryndiuk N. 4', Kutuzov V. 24', Yermakovich A. 36' Zhuravski S. 12'
11.04.1999 BCh h 2:1 Kutuzov V. 37', Lisovskiy A. 86' Golmack Vlad. 56'
13.09.1998 BCh a 1:0 Baranov A. 88'
03.06.1998 BCh h 0:1 Kononov O. 35'
Torpedo-SKA Minsk 0 : 2  BATE Borisov
Torpedo (Minsk)
Attendance: 2500
Referee: Шмолик С.
Linesmen: Колб О., Dupanov Y.
Referee observer: Shukan V.
Line-ups
56’ Tuchinski E. (GK)
58’ Bochkov Vit.
58’ Razin A.
Sobol Alex.
Naumov A. (C)
Bylina A.
Chakei D.
63’ 70’ Ostrikov Vlad.
70’ Mihalev Vit.
83’ Dovnar A.
Makar D.
46’ Kozak S.
46’ Makritski Vit.
Zhevnov Y. (GK)
Klimovich D.
Mardas G. (C)
Tarasenko V.
Molosh D.
Shmigero P. 66’
Likhtarovich D.
Shkabara O. 62’ 49’
Komarovski D. 62’
Strakhanovich O. 54’
Beganski P. 70’
Afanasyev M. 70’
Rubnenko D. 46’
Loshankov Y. 46’
Subs not used
Fedarovich A.
Lebedev A.
Shchegrikovich D.
Kobets A.
coaches
Bashmakov Alexandr
Puntus Yuri
goals
(Beganski P.) Strakhanovich O. 20'
(Beganski P.) Shmigero P. 49'
Torpedo-SKA Minsk 0:2 BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk 2:0 Torpedo Zhodino
Locomotiv Minsk 0:2 Gomel
Dnepr-Transmash Mogilev 1:0 Darida Minsk
Dinamo Minsk 3:0 Dinamo Brest
Slaviya Mozyr 2:0 Molodechno-2000
Neman Grodno 2:0 Belshina Bobruisk
Naftan Novopolotsk 2:3 Zvezda-VA-BGU

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Zhevnov Y. 0
Klimovich D. 0
Mardas G. 0
Tarasenko V. 0
Molosh D. 0
Shmigero P. 0
Likhtarovich D. 0
Shkabara O. 62' 0
Komarovski D. 62' 0
Strakhanovich O. 0
Beganski P. 70' 0
Afanasyev M. 70' 0
Rubnenko D. 46' 0
Loshankov Y. 46' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019, 18:45
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Referee: Lobatsevich S.V.

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    0:1 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Neman — BATE

    1 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    24 may 2019, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)


    Дублеры

    23-05-2019, 13:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    01 june 2019, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    Gomel
    Gomel
    (Gomel)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    16 june 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    22 june 2019
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 8 20
2 Shakhtyor 8 18
3 BATE 8 18
4 Isloch 8 18
5 Torpedo-BelAZ 8 17
6 Neman 8 13
7 Vitebsk 9 13
8 Dinamo Mn 8 13
9 Slaviya 8 10
10 Gorodeya 8 8
11 Gomel 8 6
12 Slutsk 8 6
13 Dnyapro 8 6
14 Energetik-BGU 9 6
15 Minsk 8 5
16 Torpedo Mn 8 4
Full table