Fixtures and Results >  SEASON-2003

 Previous match
BATE Borisov
3 : 2
Molodechno-2000
Belarusian Championship. Matchday 1
16.05.2003
Next match

BATE Borisov — Molodechno-2000

Pld W D L Pld  
10 9 0 1 31-11  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Molodechno-2000
03.08.2003 BCh a 4:1 Beganski P. 12', Likhtarovich D. 18', Shchegrikovich D. 62', Beganski P. 79' Vrublevski V. 49'
16.05.2003 BCh h 3:2 Chumachenko I. 11', Beganski P. 56', Chumachenko I. 85' Olhovick M. 49', Olhovick M. 88'
20.10.2002 BCh h 4:0 Chumachenko I. 3', Chumachenko I. 23', Goncharik A. 44', Goncharik A. 68'
18.06.2002 BCh a 3:1 Baha A. 1', Baha A. 4', Baha A. 53' Sidorenko S. 89'
26.10.2001 BCh a 1:2 Kantsavy A. 87' Kabelski D. 9', Sidorenko S. 59'
01.07.2001 BCh h 6:3 Kutuzov V. 4', Beganski P. 15', Kutuzov V. 26', Beganski P. 35', Kantsavy A. 53', Kutuzov V. 85' Mihalev Vit. 28', Mihalev Vit. 44', Mihalev Vit. 71'
31.07.1999 BCh h 2:1 Ryndiuk N. 47', Arzamastsev A. 56' Yevseenko P. 85'
17.04.1999 BCh a 3:0 Baranov A. 17', Akulich D. 53', Goncharik A. 71'
25.07.1998 BCh h 3:0 Niavinski U. 51', Niavinski U. 57', Lagun L. 70'
12.04.1998 BCh a 2:1 Niavinski U. 51', Tikhomirov Y. 82' Maly N. 86'
BATE Borisov 3 : 2  Molodechno-2000
Borisov. Gorodskoi stadion
Attendance: 2500
Referee: Ремин А.
Linesmen: Черник А., Dupanov Y.
Referee observer: Строев С.
Line-ups
Fedarovich A. (GK) (C)
46’ Rogozhkin V.
46’ Baha A.
Sednev A.
Mardas G.
Kobets A.
22’ Yermakovich A.
12’ Likhtarovich D.
12’ Loshankov Y.
Chumachenko I.
83’ Strakhanovich O.
54’ Komarovski D.
72’ 54’ Beganski P.
Stripeikis V.
Stepanovich V. (GK)
Mayavko V.
Kosak A.
Susoi A. 11’
Sidorenko S. 73’
Leonchik A. 73’
Yakubovski K.
Alhovik Alex. 46’
Vetoshkin M. 46’ 67’
Olhovick M.
Kabelski D. (C)
Poznyak A.
Kuhlei Vlad. 62’
Makritski Vit. 62’
Subs not used
Zhevnov Y.
Shkabara O.
Rubnenko D.
Shmigero P.
coaches
Puntus Yuri
Akhshaev Vyacheslav
goals
11' Chumachenko I. (Stripeikis V.)
56' Beganski P. (Strakhanovich O.)
85' Chumachenko I. (Kobets A.)
(Poznyak A.) Olhovick M. 49'
(Yakubovski K.) Olhovick M. 88'
BATE Borisov 3:2 Molodechno-2000
Locomotiv Minsk 0:2 Dinamo Minsk
Dnepr-Transmash Mogilev 1:0 Zvezda-VA-BGU
Darida Minsk 1:0 Belshina Bobruisk
Dinamo Brest 0:0 Gomel
Torpedo-SKA Minsk 1:0 Torpedo Zhodino
Neman Grodno 1:1 Naftan Novopolotsk
Slaviya Mozyr 0:1 Shakhtyor Soligorsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Rogozhkin V. 46' 0
Baha A. 46' 0
Sednev A. 0
Mardas G. 0
Kobets A. 0
Yermakovich A. 0
Likhtarovich D. 12' 0
Loshankov Y. 12' 0
Chumachenko I. 0
Strakhanovich O. 0
Komarovski D. 54' 0
Beganski P. 54' 0
Stripeikis V. 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    3:0 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)

  • UPCOMING FIXTURES

    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 18 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Slaviya 16 22
9 Neman 18 22
10 Vitebsk 17 20
11 Slutsk 18 20
12 Minsk 18 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 17 10
16 Torpedo Mn 17 6
Full table