Fixtures and Results >  SEASON-2006

 Previous match
MTZ-RIPO Minsk
0 : 0
BATE Borisov
Belarusian Championship. Matchday 4
05.05.2006
Next match

BATE Borisov — MTZ-RIPO Minsk

Pld W D L Pld  
22 9 6 7 38-24  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov MTZ-RIPO Minsk
19.09.2010 BCh a 1:1 Skavysh M. 21' Mendy P. 57'
27.06.2010 BCh a 1:1 Radzivonau V. 5' Ledesma Rafa. 42'
28.04.2010 BCh h 6:0 Bressan R. 6', Bressan R. 35', Bardachou M. 51', Radzivonau V. 60', Kantsavy A. 71', Goharyan H. 84'
17.03.2010 BC a 0:1 Makas A. 15'
13.03.2010 BC h 7:0 Kantsavy A. 5', Niakhaichyk P. 12', Kantsavy A. 16', Aliakhnovich E. 37', Bressan R. 77', Bressan R. 83', Alumona A. 86'
25.10.2009 BCh h 2:2 Goharyan H. 5', Skavysh M. 71' Lukša V. 40', Ceolin Nicolas 63'
27.06.2009 BCh a 2:0 Skavysh M. 11', Skavysh M. 44'
17.10.2008 BCh a 0:0
28.06.2008 BCh h 4:3 Krivets S. 15', Radzivonau V. 35', Blizniuk H. 42', Blizniuk H. 53' Strakhanovich O. 14', Strakhanovich O. 39', Yeremchuk M. 43'
30.04.2008 BC a 1:2 Blizniuk H. 81' Kamara A. 29', Hleb V. 44'
16.04.2008 BC h 2:4 Niakhaichyk P. 11', Likhtarovich D. 31' Yeremchuk M. 24', Kantsavy A. 37', Hleb V. 69', Yeremchuk M. 94+'
21.10.2007 BCh a 0:0
20.06.2007 BCh h 0:3 Afanasyev M. 22', Hleb V. 70', Mamich B. 74'
05.04.2007 BC h 1:0 Blizniuk H. 70'
01.04.2007 BC a 2:1 Radzivonau V. 20', Radzivonau V. 59' Osipovich N. 39'
20.08.2006 BCh h 1:3 Lebedev A. 72' Kantsavy A. 47', Hleb V. 51', Strakhanovich O. 78'
05.05.2006 BCh a 0:0
29.08.2005 BCh h 0:1 Hleb V. 51'
22.05.2005 BC n 1:2 Lebedev A. 28' Fedorov D. 43', Kantsavy A. 73'
14.05.2005 BCh a 1:0 Kobets A. 50'
26.08.2004 BCh h 3:0 Shkabara O. 1', Rubnenko D. 24', Baha A. 76'
02.05.2004 BCh a 3:0 Strakhanovich O. 22', Tarasenko V. 34', Rubnenko D. 85'
MTZ-RIPO Minsk 0 : 0  BATE Borisov
Traktor (Minsk)
Attendance: 4500
Referee: Шмолик С.
Linesmen: Колб О., Горох А.
Referee observer: Тиханович Э.
Line-ups
Sulima A. (GK) (C)
Taraschik Vit.
Stashcheniuk A.
Fedorchenko A.
72’ Bylina A.
72’ Shchegrikovich D.
92+’ Afanasyev M.
88’ Soro T.
84’ Mhitaryan G.
84’ Koshel S.
Strakhanovich O.
62’ Bardachou M.
62’ Mamich B.
78’ Kantsavy A.
Pankratau B. (GK)
Khaletskiy A. 72’
Radzkou A.
Kazantsev V.
Molosh D.
Stasevich I. 84’
Platonau P. 84’ 86’
Likhtarovich D. (C)
Zhaunerchyk M.
Platonau D. 10’
Blizniuk H. 41’
Lebedev A. 41’
Radzivonau V. 46’
Kobets A. 46’
Subs not used
Fedarovich A.
Baha A.
Krivets S.
Klimovich D.
coaches
Puntus Yuri
Kriushenko Igor
goals
Naftan Novopolotsk 0:3 Locomotiv Minsk
Torpedo Zhodino 1:1 Dinamo Brest
Belshina Bobruisk 1:3 Gomel
MTZ-RIPO Minsk 0:0 BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk 1:3 Darida Minsk
Dnepr Mogilev 0:2 Locomotiv Vitebsk
Neman Grodno 0:1 Dinamo Minsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Pankratau B. 0
Khaletskiy A. 0
Radzkou A. 0
Kazantsev V. 0
Molosh D. 0
Stasevich I. 84' 0
Platonau P. 84' 0
Likhtarovich D. 0
Zhaunerchyk M. 0
Platonau D. 0
Blizniuk H. 41' 0
Lebedev A. 41' 0
Radzivonau V. 46' 0
Kobets A. 46' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    20 april 2019, 15:00
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Shcherbakov D.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slaviya — BATE

    1 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    26 april 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    06 may 2019, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 7

    12 may 2019, 19:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 3 9
2 3 9
3 BATE 4 9
4 Dinamo Mn 3 7
5 Gomel 3 6
6 Isloch 3 6
7 Neman 4 6
8 Torpedo-BelAZ 3 4
9 Torpedo Mn 3 4
10 Minsk 4 4
11 Vitebsk 4 3
12 Slaviya 4 3
13 Gorodeya 3 1
14 Dnyapro 4 1
15 Energetik-BGU 3 1
16 Slutsk 3 1
Full table