Fixtures and Results >  SEASON-2007

 Previous match
MTZ-RIPO Minsk
0 : 0
BATE Borisov
Belarusian Championship. Matchday 23
21.10.2007
Next match

BATE Borisov — MTZ-RIPO Minsk

Pld W D L Pld  
22 9 6 7 38-24  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov MTZ-RIPO Minsk
19.09.2010 BCh a 1:1 Skavysh M. 21' Mendy P. 57'
27.06.2010 BCh a 1:1 Radzivonau V. 5' Ledesma Rafa. 42'
28.04.2010 BCh h 6:0 Bressan R. 6', Bressan R. 35', Bardachou M. 51', Radzivonau V. 60', Kantsavy A. 71', Goharyan H. 84'
17.03.2010 BC a 0:1 Makas A. 15'
13.03.2010 BC h 7:0 Kantsavy A. 5', Niakhaichyk P. 12', Kantsavy A. 16', Aliakhnovich E. 37', Bressan R. 77', Bressan R. 83', Alumona A. 86'
25.10.2009 BCh h 2:2 Goharyan H. 5', Skavysh M. 71' Lukša V. 40', Ceolin Nicolas 63'
27.06.2009 BCh a 2:0 Skavysh M. 11', Skavysh M. 44'
17.10.2008 BCh a 0:0
28.06.2008 BCh h 4:3 Krivets S. 15', Radzivonau V. 35', Blizniuk H. 42', Blizniuk H. 53' Strakhanovich O. 14', Strakhanovich O. 39', Yeremchuk M. 43'
30.04.2008 BC a 1:2 Blizniuk H. 81' Kamara A. 29', Hleb V. 44'
16.04.2008 BC h 2:4 Niakhaichyk P. 11', Likhtarovich D. 31' Yeremchuk M. 24', Kantsavy A. 37', Hleb V. 69', Yeremchuk M. 94+'
21.10.2007 BCh a 0:0
20.06.2007 BCh h 0:3 Afanasyev M. 22', Hleb V. 70', Mamich B. 74'
05.04.2007 BC h 1:0 Blizniuk H. 70'
01.04.2007 BC a 2:1 Radzivonau V. 20', Radzivonau V. 59' Osipovich N. 39'
20.08.2006 BCh h 1:3 Lebedev A. 72' Kantsavy A. 47', Hleb V. 51', Strakhanovich O. 78'
05.05.2006 BCh a 0:0
29.08.2005 BCh h 0:1 Hleb V. 51'
22.05.2005 BC n 1:2 Lebedev A. 28' Fedorov D. 43', Kantsavy A. 73'
14.05.2005 BCh a 1:0 Kobets A. 50'
26.08.2004 BCh h 3:0 Shkabara O. 1', Rubnenko D. 24', Baha A. 76'
02.05.2004 BCh a 3:0 Strakhanovich O. 22', Tarasenko V. 34', Rubnenko D. 85'
MTZ-RIPO Minsk 0 : 0  BATE Borisov
Traktor (Minsk)
Attendance: 4500
Referee: Шмолик С.
Linesmen: Колб О., Рымченок Ю.
Referee observer: Chikun O.
Line-ups
Sulima A. (GK) (C)
Osipovich N.
Tarasenko V.
Popel O.
32’ Bardachou M.
93+’ Soro T.
93+’ Yeremchuk M.
Shchegrikovich D.
46’ Kamara A.
46’ Afanasyev M.
60’ Hleb V.
60’ Sascheko D.
Kantsavy A.
19’ 57’ Strakhanovich O.
Pankratau B. (GK)
Khagush A.
Radzkou A. 91+’
Kazantsev V. 64’
Sakharov A. 54’
Likhtarovich D.
Yermakovich A. (C)
Krivets S. 75’
Stasevich I. 75’
Blizniuk H. 66’ 64’
Platonau D. 66’
Zhaunerchyk M.
Radzivonau V.
Subs not used
Fedarovich A.
Astraukh Y.
Platonau P.
Vishniakou A.
Filipenka R.
coaches
Puntus Yuri
Kriushenko Igor
goals
MTZ-RIPO Minsk 0:0 BATE Borisov
Naftan Novopolotsk 0:0 Vitebsk
Neman Grodno 0:0 Dnepr Mogilev
Gomel 1:1 Torpedo Zhodino
Darida Minsk 1:2 Dinamo Brest
Shakhtyor Soligorsk 3:0 Smorgon
Dinamo Minsk 1:0 Minsk
Neman Grodno 0:3 Darida Minsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Pankratau B. 0
Khagush A. 0
Radzkou A. 0
Kazantsev V. 0
Sakharov A. 0
Likhtarovich D. 0
Yermakovich A. 0
Krivets S. 75' 0
Stasevich I. 75' 0
Blizniuk H. 66' 0
Platonau D. 66' 0
Zhaunerchyk M. 0
Radzivonau V. 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    BATE — Gomel

    4 : 1

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    03 november 2019, 19:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Minsk 25 29
9 Vitebsk 24 27
10 Slaviya 23 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 24 6
Full table