Fixtures and Results >  SEASON-2006/07

 Previous match
MTZ-RIPO Minsk
1 : 2
BATE Borisov
Belarusian Cup. Quarterfinal
01.04.2007
Next match

BATE Borisov — MTZ-RIPO Minsk

Pld W D L Pld  
22 9 6 7 38-24  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov MTZ-RIPO Minsk
19.09.2010 BCh a 1:1 Skavysh M. 21' Mendy P. 57'
27.06.2010 BCh a 1:1 Radzivonau V. 5' Ledesma Rafa. 42'
28.04.2010 BCh h 6:0 Bressan R. 6', Bressan R. 35', Bardachou M. 51', Radzivonau V. 60', Kantsavy A. 71', Goharyan H. 84'
17.03.2010 BC a 0:1 Makas A. 15'
13.03.2010 BC h 7:0 Kantsavy A. 5', Niakhaichyk P. 12', Kantsavy A. 16', Aliakhnovich E. 37', Bressan R. 77', Bressan R. 83', Alumona A. 86'
25.10.2009 BCh h 2:2 Goharyan H. 5', Skavysh M. 71' Lukša V. 40', Ceolin Nicolas 63'
27.06.2009 BCh a 2:0 Skavysh M. 11', Skavysh M. 44'
17.10.2008 BCh a 0:0
28.06.2008 BCh h 4:3 Krivets S. 15', Radzivonau V. 35', Blizniuk H. 42', Blizniuk H. 53' Strakhanovich O. 14', Strakhanovich O. 39', Yeremchuk M. 43'
30.04.2008 BC a 1:2 Blizniuk H. 81' Kamara A. 29', Hleb V. 44'
16.04.2008 BC h 2:4 Niakhaichyk P. 11', Likhtarovich D. 31' Yeremchuk M. 24', Kantsavy A. 37', Hleb V. 69', Yeremchuk M. 94+'
21.10.2007 BCh a 0:0
20.06.2007 BCh h 0:3 Afanasyev M. 22', Hleb V. 70', Mamich B. 74'
05.04.2007 BC h 1:0 Blizniuk H. 70'
01.04.2007 BC a 2:1 Radzivonau V. 20', Radzivonau V. 59' Osipovich N. 39'
20.08.2006 BCh h 1:3 Lebedev A. 72' Kantsavy A. 47', Hleb V. 51', Strakhanovich O. 78'
05.05.2006 BCh a 0:0
29.08.2005 BCh h 0:1 Hleb V. 51'
22.05.2005 BC n 1:2 Lebedev A. 28' Fedorov D. 43', Kantsavy A. 73'
14.05.2005 BCh a 1:0 Kobets A. 50'
26.08.2004 BCh h 3:0 Shkabara O. 1', Rubnenko D. 24', Baha A. 76'
02.05.2004 BCh a 3:0 Strakhanovich O. 22', Tarasenko V. 34', Rubnenko D. 85'
MTZ-RIPO Minsk 1 : 2  BATE Borisov
Traktor (Minsk)
Attendance: 6000
Referee: Шмолик С.
Linesmen: Калиновский В., Колб О.
Referee observer: Сережкин Е.
Line-ups
Sulima A. (GK) (C)
25’ Valkanov Y.
66’ 25’ Tarasenko V.
Osipovich N.
Fedorchenko A.
73’ Bylina A.
70’ Maltsev I.
Shchegrikovich D.
61’ 62’ Soro T.
62’ Yeremchuk M.
Afanasyev M.
69’ Sascheko D.
69’ Bardachou M.
54’ Hleb V.
Fedarovich A. (GK)
Khagush A.
Radzkou A.
Filipenka R. 83’
Kazantsev V.
Platonau P. 46’
Stasevich I. 46’
Likhtarovich D.
Yermakovich A. (C) 52’
Zhaunerchyk M. 52’
Platonau D. 71’
Krivets S. 71’
Blizniuk H.
Radzivonau V.
Subs not used
Pankratau B.
Astraukh Y.
Vishniakou A.
Sivakou M.
coaches
Malofeev Edward
Kriushenko Igor
goals
39' Osipovich N. (Maltsev I.)
(Blizniuk H.) Radzivonau V. 20'
(Zhaunerchyk M.) Radzivonau V. 59'
MTZ-RIPO Minsk 1:2 BATE Borisov
Neman 1:2 Dinamo Mn
Minsk 1:1 Torpedo-BelAZ
Shakhtyor 0:2 Dinamo Brest
Torpedo-BelAZ 0:1 Minsk
Dinamo Brest 4:1 Shakhtyor
Dinamo Mn 0:3 Neman
Minsk 0:1 BATE Borisov

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Khagush A. 0
Radzkou A. 0
Filipenka R. 0
Kazantsev V. 0
Platonau P. 46' 0
Stasevich I. 46' 0
Likhtarovich D. 0
Yermakovich A. 52' 0
Zhaunerchyk M. 52' 0
Platonau D. 71' 0
Krivets S. 71' 0
Blizniuk H. 0
Radzivonau V. 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    24 may 2019, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    3:0 Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
     

    Дублеры

    BATE — Slutsk

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    01 june 2019, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    Gomel
    Gomel
    (Gomel)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    16 june 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    22 june 2019
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    30 june 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 9 23
2 BATE 9 21
3 Shakhtyor 9 21
4 Isloch 9 18
5 Torpedo-BelAZ 9 17
6 Dinamo Mn 9 16
7 Slaviya 9 13
8 Neman 9 13
9 Vitebsk 9 13
10 Gorodeya 9 11
11 Gomel 9 7
12 Slutsk 9 6
13 Dnyapro 9 7
14 Energetik-BGU 9 6
15 Minsk 9 5
16 Torpedo Mn 9 4
Full table