Fixtures and Results >  SEASON-2002

 Previous match
Slaviya Mozyr
3 : 1
BATE Borisov
Reserves. Matchday 7
30.05.2002
Next match

BATE Borisov — Slaviya Mozyr

Pld W D L Pld  
23 12 6 5 37-18  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Slaviya Mozyr
24.08.2019 R h 0:1 Tetteh D. 9'
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Slaviya Mozyr 3 : 1  BATE Borisov
Polesye (Kozenki)
Attendance: 300
Referee: Ярец Г.
Linesmen: Ковалевский Б., Рябичко А.
Referee observer: Сережкин Е.
Line-ups
Adamets N. (GK)
Novak Ye.
46’ Тушинский В.
46’ Klimenko A.
Bychik S. (C)
73’ Савинский В.
73’ Zazimko Alex.
46’ Tarabanov A.
46’ Дулуб Д.
Karpovich M.
55’ Torop M.
55’ Irha S.
84’ Addo M.
84’ Барановский Д.
58’ Trotyuk V.
58’ Kletsov D.
0’ 65’ Korotkevich S.
65’ Трофимов И.
Chasnouski P. (GK)
Khaletskiy A. 70’
Sauko N. 70’
Vasilevski A. 46’
Klimovich D. 46’
Garkusha R.
Divakov A.
Sysov D. 23’ 0’
Afanasyev M. 23’
Zhukouski Vit. (C)
Goncharik A. 75’ 0’
Kryukov N. 75’
Holovanou S.
Razmyslovich Al.
Grigorov V. 46’
Komarovski D. 46’
Subs not used
coaches
Kriushenko Igor
goals
15' Addo M.
45' Trotyuk V.
82' Klimenko A.
Goncharik A. 63'
Torpedo-MAZ Minsk 6:0 Zvezda-VA-BGU
Shakhtyor Soligorsk 3:0 Molodechno-2000
Dinamo Minsk 2:1 Torpedo Zhodino
Dinamo Brest 0:4 Dnepr-Transmash Mogilev
Neman Grodno 1:2 Locomotiv-96
Slaviya Mozyr 3:1 BATE Borisov
Gomel 2:0 Belshina Bobruisk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Chasnouski P. 0
Khaletskiy A. 70' 0
Sauko N. 70' 0
Vasilevski A. 46' 0
Klimovich D. 46' 0
Garkusha R. 0
Divakov A. 0
Sysov D. 23' 0
Afanasyev M. 23' 0
Zhukouski Vit. 0
Goncharik A. 75' 0
Kryukov N. 75' 0
Holovanou S. 0
Razmyslovich Al. 0
Grigorov V. 46' 0
Komarovski D. 46' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    02 november 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table