Fixtures and Results >  SEASON-2003

 Previous match
Slaviya Mozyr
0 : 4
BATE Borisov
Reserves. Matchday 10
17.06.2003
Next match

BATE Borisov — Slaviya Mozyr

Pld W D L Pld  
24 12 6 6 39-22  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Slaviya Mozyr
27.03.2020 R a 2:4 Ivanenko E. 28', Piletski R. 81' Poloz V. 13', Borisevich I. 27', Vasilevich I. 56', Slesarchuk D. 64'
24.08.2019 R h 0:1 Tetteh D. 9'
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Slaviya Mozyr 0 : 4  BATE Borisov
Spartak (Mozyr)
Attendance: 700
Referee: Вербицкий В.
Linesmen: Колб О., Богорад О.
Referee observer: Вяткин В.
Line-ups
Adamets N. (GK)
46’ Аянади З.
46’ Zazimko Alex.
Тушинский В. (C)
46’ Karpovich M.
46’ Tarabanov A.
Kuklevski V.
Козел Ю.
Тарун Е.
68’ Koksharov A.
68’ Доброволянский В.
46’ Addo M.
46’ Irha S.
0’ 58’ Trotyuk V.
58’ Гузов В.
58’ Hormash Ye.
0’ 58’ Кучава И.
Fedarovich A. (GK)
Khaletskiy A. (C)
Толкачев Д. 46’
Afanasyev M. 46’
Tarasenko V.
Radzkou A. 0’
Сыроквашко Ю. 82’
Грода А. 82’
Lebedev A.
Shorokh A. 0’
Shchegrikovich D.
Gorbach A.
Komarovski D. 87’
Sivakou M. 87’
Subs not used
coaches
Kriushenko Igor
goals
Lebedev A. 24'
Tarasenko V. 34'
Afanasyev M. 81'
Afanasyev M. 90'
Dinamo Minsk 1:3 Torpedo Zhodino
Naftan Novopolotsk 1:0 Gomel
Locomotiv Minsk 1:0 Belshina Bobruisk
Shakhtyor Soligorsk 1:0 Zvezda-VA-BGU
Slaviya Mozyr 0:4 BATE Borisov
Dnepr-Transmash Mogilev 1:0 Dinamo Brest
Torpedo-SKA Minsk 1:3 Darida Minsk
Neman Grodno 3:1 Molodechno-2000

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Khaletskiy A. 0
Толкачев Д. 46' 0
Afanasyev M. 46' 0
Tarasenko V. 0
Radzkou A. 0
Сыроквашко Ю. 82' 0
Грода А. 82' 0
Lebedev A. 0
Shorokh A. 0
Shchegrikovich D. 0
Gorbach A. 0
Komarovski D. 87' 0
Sivakou M. 87' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 3

    04 april 2020, 17:30
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    1:0 Rukh
    Rukh
    (Brest)
     

    Дублеры

    BATE — Rukh

    1 : 4

  • Next Match

    Belarusian Cup
    Semifinal

    08 april 2020, 17:30
    Yunost (Mozyr)

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    12 april 2020, 15:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    18 april 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    25 april 2020, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Minsk 2 6
2 Energetik-BGU 2 6
3 Isloch 2 6
4 Slaviya 3 6
5 Torpedo-BelAZ 3 6
6 Neman 3 4
7 Shakhtyor 3 4
8 Dinamo Br 3 4
9 Slutsk 2 3
10 Rukh 3 3
11 Dinamo Mn 3 3
12 Vitebsk 2 3
13 BATE 3 3
14 Gorodeya 3 3
15 Smolevichi 2 1
16 Belshina 3 0
Full table