Fixtures and Results >  SEASON-2005

 Previous match
Slaviya Mozyr
0 : 1
BATE Borisov
Reserves. Matchday 7
27.05.2005
Next match

BATE Borisov — Slaviya Mozyr

Pld W D L Pld  
22 12 6 4 37-17  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Slaviya Mozyr
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Slaviya Mozyr 0 : 1  BATE Borisov
Spartak (Mozyr)
Attendance: 300
Referee: Смирных В.
Linesmen: Ковалевский Б., Малютин В.
Referee observer: Гарай Л.
Line-ups
79’ Astapchik S. (GK)
79’ Ромашов А. (GK)
Козел Ю.
0’ Zazimko Alex.
Kondrya S.
83’ Дулуб Д. (C)
83’ Иовенко Т.
Vtyurin I.
Zaitsau A.
71’ Kulbey Alex.
71’ Кривошеев А.
46’ Korotkevich S.
0’ 46’ Luzhankov Alex.
52’ Voronkov An.
52’ Fedorenko I.
62’ Самусевич А.
62’ Матюшенко А.
Pankratau B. (GK)
Гертель А.
Krasko R. 66’
Minenkov Ye. 66’
Yermolenko K.
Garkusha R.
Sivakou M. (C) 58’ 0’
Устьян А. 58’
Shmigero P. 86’
Леоненко А. 86’
Rubnenko D. 46’
Лещинский И. 46’
Niakhaichyk P. 78’
Usenia S. 78’
Zenkovich I.
Gorbach A. 55’
Kolotsey A. 55’
Subs not used
coaches
Hancharenka Viktar
goals
Zenkovich I. 28'
Naftan Novopolotsk 1:2 Dinamo Minsk
Locomotiv Minsk 2:0 MTZ-RIPO Minsk
Slaviya Mozyr 0:1 BATE Borisov
Zvezda-VA-BGU 1:3 Torpedo Zhodino
Dinamo Brest 3:3 Shakhtyor Soligorsk
Neman Grodno 1:2 Dnepr-Transmash Mogilev
Darida Minsk 4:3 Gomel

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Pankratau B. 0
Гертель А. 0
Krasko R. 66' 0
Minenkov Ye. 66' 0
Yermolenko K. 0
Garkusha R. 0
Sivakou M. 58' 0
Устьян А. 58' 0
Shmigero P. 86' 0
Леоненко А. 86' 0
Rubnenko D. 46' 0
Лещинский И. 46' 0
Niakhaichyk P. 78' 0
Usenia S. 78' 0
Zenkovich I. 0
Gorbach A. 55' 0
Kolotsey A. 55' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 9

    24 may 2019, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Stetsurin S.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    3:0 Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
     

    Дублеры

    BATE — Slutsk

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 10

    01 june 2019, 19:00
    Tsentralnyi (Gomel)

    Gomel
    Gomel
    (Gomel)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 11

    16 june 2019, 17:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    22 june 2019, 17:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    30 june 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 9 23
2 BATE 9 21
3 Shakhtyor 9 21
4 Isloch 9 18
5 Torpedo-BelAZ 9 17
6 Dinamo Mn 9 16
7 Slaviya 9 13
8 Neman 9 13
9 Vitebsk 9 13
10 Gorodeya 9 11
11 Gomel 9 7
12 Slutsk 9 6
13 Dnyapro 9 7
14 Energetik-BGU 9 6
15 Minsk 9 5
16 Torpedo Mn 9 4
Full table