Fixtures and Results >  SEASON-2007

 Previous match
BATE Borisov
1 : 1
Minsk
Reserves. Matchday 26
08.11.2007
Next match

BATE Borisov — Minsk

Pld W D L Pld  
26 18 2 6 45-20  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Minsk
25.04.2019 R h 1:0 Miakish M. 58'
19.07.2018 R h 2:1 Sen I. 2', Alshanik A. 61' Gruzhevski D. 15'
05.04.2018 R a 1:0 Mukhamedov V. 45'
05.08.2017 R a 0:1 Chekhov P. 42'
08.04.2017 R h 2:0 Yermakovich K. 11', Alshanik A. 74'
12.08.2016 R h 5:1 Alshanik A. 13', Jyhera A. 23', Bely M. 32', Sihnevich M. 48', Alshanik A. 60' Bakhar V. 27'
15.04.2016 R a 1:3 Jyhera A. 36' Shevchenko E. 18', Shevchenko E. 43', Kazakov K. 80'
24.09.2015 R a 0:3 Bessmertny D. 12', Vasiliev A. 80', Vasiliev A. 92+'
29.05.2015 R h 2:0 Marozau Y. 7', Klimovich V. 71'
15.06.2014 R a 2:0 Klimovich V. 49', Antsileuski D. 67'
04.04.2014 R h 2:0 Bohush P. 49', Klimovich V. 70'
13.07.2013 R a 1:4 Piatrenka A. 66' Marozau R. 4', Dudo N. 21', Lovgach P. 37', Shumilov I. 82'
28.04.2013 R h 3:0 Karp U. 18', Karp U. 53', Kaborda V. 74'
10.11.2012 R h 2:0 Kalinin Y. 13', Kurlovich V. 86'
22.05.2012 R h 0:1 34'
23.03.2012 R a 1:0 Shykauka Y. 32'
13.10.2011 R a 2:0 Alex 22', Kalinin Y. 56'
11.08.2011 R a 1:0 Glebko S. 4'
14.05.2011 R h 1:0 Patotski O. 35'
25.09.2010 R h 0:1 Lizura M. 32'
12.06.2010 R h 3:1 Aleksiyan K. 54', Baha D. 76', Baha D. 86' Zenko N. 20'
13.04.2010 R a 5:1 Kurlovich V. 22', Goharyan H. 29', Goharyan H. 35', Rzhevski V. 53', Goharyan H. 62' Лукашевич М. 90'
15.08.2009 R h 2:1 Tihanouski S. 15', Valadzko A. 40' Tiénchen V. 33'
12.04.2009 R a 1:1 Radevich V. 1' Khmelyuk I. 25'
08.11.2007 R h 1:1 Tihanouski S. 26' Zenko N. 50'
09.07.2007 R a 4:0 Vishniakou A. 18', Sivakou M. 44', Niakhaichyk P. 58', Tihanouski S. 90'
BATE Borisov 1 : 1  Minsk
KFP FC Minsk (Minsk)
Attendance: 100
Referee: Седнев А.
Referee observer: Дупанов Ю.
Line-ups
Hutar A. (GK)
Vasilyonok I.
0’ Ryzhko Y. (C)
Есипенок А.
86’ Соколов К.
0’ 86’ Статуев К.
0’ Platonau P.
Baha D.
0’ 73’ Tihanouski S.
73’ Костюков К.
46’ Vishniakou A.
46’ Samokhval K.
Skavysh M.
Bubnou S.
Yurkevich Vlad. (GK) (C)
Fedoseev Alex. 60’ 0’
Светличный Е. 60’
Kondratiev S. 67’
Синякович Р. 67’
Лесовой И.
Метлицкий Д.
Khachaturian A. 55’
Khmelyuk I. 55’
Dobrovolski A. 57’ 0’
Евдасев А. 57’
Новиков В. 67’
Rakhmanov А. 67’
Верхов Д. 55’
Козел А. 55’
Koliadko M.
Zenko N.
Subs not used
coaches
Voitsekhovich Anatoliy
goals
26' Tihanouski S.
Zenko N. 50'
BATE Borisov 1:1 Minsk
Torpedo Zhodino 1:0 MTZ-RIPO Minsk
Darida Minsk 3:2 Naftan Novopolotsk
Dinamo Brest 3:2 Shakhtyor Soligorsk
Neman Grodno 2:1 Gomel
Smorgon 0:1 Dnepr Mogilev
Vitebsk 1:2 Dinamo Minsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Hutar A. 0
Vasilyonok I. 0
Ryzhko Y. 0
Есипенок А. 0
Соколов К. 86' 0
Статуев К. 86' 0
Platonau P. 0
Baha D. 0
Tihanouski S. 73' 0
Костюков К. 73' 0
Vishniakou A. 46' 0
Samokhval K. 46' 0
Skavysh M. 0
Bubnou S. 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    3rd Qualifying Round

    15 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    Referee: Blom K.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:0 FK Sarajevo
    FK Sarajevo
    (Sarajevo)
     
  • Next Match

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 18 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Slaviya 16 22
9 Neman 18 22
10 Vitebsk 17 20
11 Slutsk 18 20
12 Minsk 18 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 17 10
16 Torpedo Mn 17 6
Full table