Fixtures and Results >  SEASON-2009

 Previous match
BATE Borisov
0 : 0
Gomel
Reserves. Matchday 26
07.11.2009
Next match

BATE Borisov — Gomel

Pld W D L Pld  
40 26 7 7 74-31  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Gomel
18.10.2019 R h 4:1 Matiash D. 18', Matiash D. 62', Tuominen J. 68', Hayavy M. 90' Lutsevich T. 88'
31.05.2019 R a 2:0 Rusenchyk U. 19', Pashevich P. 81'
27.10.2018 R a 4:2 Yermakovich K. 53', Yermakovich K. 65', Pasko A. 58', Monich I. 85' Klimets A. 66', Klimets A. 90'
12.06.2018 R h 2:0 Sen I. 19', Abramovich A. 13'
28.07.2017 R h 2:0 Mukhamedov V. 12', Alshanik A. 71'
31.03.2017 R a 0:0
13.08.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 13' Golenko D. 43'
24.04.2015 R h 2:0 Marozau Y. 18', Klimovich V. 43'
21.11.2014 R h 0:2 Sanets M. 37', Tesliuk A. 42'
04.10.2014 R a 4:1 Piatrenka A. 2', Piatrenka A. 26', Piatrenka A. 56', Piatrenka A. 78' Yanchenko A. 53'
21.06.2014 R h 1:1 Anufryieu A. 89' Tesliuk A. 50'
12.04.2014 R a 0:1 Shpyrna D. 46'
02.12.2013 R h 0:1 Yanchenko A. 75'
21.10.2013 R a 1:1 Jyhera A. 69' Ignatenko D. 26'
19.08.2013 R a 0:0
25.05.2013 R h 3:0 Klimovich V. 57', Yablonski Y. 87', Bohush P. 92+'
01.09.2012 R a 0:1 Yanchenko A. 64'
16.08.2012 R h 0:1 Харланов В. 63'
11.05.2012 R a 2:0 Kurlovich V. 19', Zdaniuk Y. 76'
01.10.2011 R h 3:0 Glebko S. 1', Kharko M. 26', Chudnouski E. 29'
19.08.2011 R h 1:0 Karp U. 78'
20.05.2011 R a 0:0
07.11.2009 R h 0:0
09.07.2009 R a 3:1 Goharyan H. 23', Goharyan H. 56', Rzhevski V. 74' Barsukov Ye. 8'
24.09.2008 R a 0:1 Barsukov Ye. 71'
09.06.2008 R h 3:0 Viskushenka A. 28', Viskushenka A. 29', Viskushenka A. 58'
23.09.2007 R h 3:0 Vishniakou A. 34', Bubnou S. 66', Skavysh M. 86'
21.05.2007 R a 6:3 Sivakou M. 55', Niakhaichyk P. 69', Sivakou M. 78', Skavysh M. 80', Костюков К. 83', Niakhaichyk P. 84' Borel V. 35', Клоп А. 73', Клоп А. 75'
29.09.2006 R a 3:2 Zenkovich I. 1', Baha A. 59', Zaitsau A. 66' Medvedev Den. 23', Pyrh S. 41'
09.06.2006 R h 2:1 Lebedev A. 40', Astraukh Y. 76' Сигай Д. 54'
29.10.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 41'
05.07.2005 R h 4:1 Gorbach A. 5', Shmigero P. 8', Лещинский И. 31', Zenkovich I. 58' Dashuk An. 81'
21.08.2004 R a 1:5 Павлович С. 89' Грищенко Ю. 2', Timoshenko A. 11', Чикунов Ю. 31', Zabolotski S. 33', Kuskov K. 75'
22.04.2004 R h 3:2 Zenkovich I. 19', Holovanou S. 48', Stasevich I. 54' Kuskov K. 45', Kuskov K. 59'
22.08.2003 R a 3:0 Klimovich D. 22', Kryukov N. 75', Lebedev A. 83'
25.04.2003 R h 2:0 Komarovski D. 25', Lebedev A. 80'
27.09.2002 R a 1:0 Khaletskiy A. 66'
03.06.2002 R h 1:0 Grigorov V. 80'
27.07.2001 R h 4:1 Khaletskiy A. 13', Taran V. 47', Terentiev A. 88', Taran V. 89' Gorovtsov A. 6'
10.04.2001 R a 2:1 Sribnenko I. 34', Kvyatkovski I. 45' Yusipec A. 17'
BATE Borisov 0 : 0  Gomel
Military Unit Stadium (Borisov)
Attendance: 30
Referee: Вербицкий В.
Line-ups
Hutar A. (GK) (C)
46’ Sychkou A.
46’ Samokhval K.
Rzhevski V.
0’ Chudnouski E.
Patotski O.
Градобоев Д.
0’ Tihanouski S.
Baskakov P.
80’ Мурсалов Д.
80’ Glebko S.
61’ Зуенок А.
0’ 61’ Кравчук М.
Sakovich A. (GK)
Трубило П. (C)
Stadolnik Yu.
Бурдуковский С.
Свириденко П.
Жесткин И.
Лавренчук А.
Пинчук А.
Лобцов П.
Dashuk An. 46’
Харланов В. 46’
Молчанов И.
Subs not used
coaches
Gerashchenko Vyacheslav
goals
BATE Borisov 0:0 Gomel
Dinamo Brest 0:2 Naftan Novopolotsk
Neman Grodno 1:2 Torpedo Zhodino
Dinamo Minsk 2:0 Dnepr Mogilev
Vitebsk 1:1 MTZ-RIPO Minsk
Smorgon 0:5 Minsk
Granit Mikashevichi 1:3 Shakhtyor Soligorsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Hutar A. 0
0
Sychkou A. 46' 0
Samokhval K. 46' 0
Rzhevski V. 0
Chudnouski E. 0
Patotski O. 0
Градобоев Д. 0
Tihanouski S. 0
Baskakov P. 0
Мурсалов Д. 80' 0
Glebko S. 80' 0
Зуенок А. 61' 0
Кравчук М. 61' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 30

    01 december 2019, 14:00
    Torpedo (Zhodino)

    Referee: Sevostyanik V.

    Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Torpedo-BelAZ — BATE

    0 : 2

  • Next Match

  • UPCOMING FIXTURES

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 30 75
2 BATE 30 70
3 Shakhtyor 30 65
4 Dinamo Mn 30 50
5 Isloch 30 47
6 Torpedo-BelAZ 30 45
7 Gorodeya 30 44
8 Slaviya 30 37
9 Minsk 30 36
10 Neman 30 36
11 Slutsk 30 34
12 Energetik-BGU 30 33
13 Vitebsk 30 31
14 Dnyapro 30 30
15 Gomel 30 29
16 Torpedo Mn 30 6
Full table