Fixtures and Results >  SEASON-2012

 Previous match
BATE Borisov
2 : 0
Minsk
Reserves. Matchday 31
10.11.2012 14:00
Next match

BATE Borisov — Minsk

Pld W D L Pld  
27 19 2 6 46-20  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Minsk
31.08.2019 R a 1:0 Matiash D. 32'
25.04.2019 R h 1:0 Miakish M. 58'
19.07.2018 R h 2:1 Sen I. 2', Alshanik A. 61' Gruzhevski D. 15'
05.04.2018 R a 1:0 Mukhamedov V. 45'
05.08.2017 R a 0:1 Chekhov P. 42'
08.04.2017 R h 2:0 Yermakovich K. 11', Alshanik A. 74'
12.08.2016 R h 5:1 Alshanik A. 13', Jyhera A. 23', Bely M. 32', Sihnevich M. 48', Alshanik A. 60' Bakhar V. 27'
15.04.2016 R a 1:3 Jyhera A. 36' Shevchenko E. 18', Shevchenko E. 43', Kazakov K. 80'
24.09.2015 R a 0:3 Bessmertny D. 12', Vasiliev A. 80', Vasiliev A. 92+'
29.05.2015 R h 2:0 Marozau Y. 7', Klimovich V. 71'
15.06.2014 R a 2:0 Klimovich V. 49', Antsileuski D. 67'
04.04.2014 R h 2:0 Bohush P. 49', Klimovich V. 70'
13.07.2013 R a 1:4 Piatrenka A. 66' Marozau R. 4', Dudo N. 21', Lovgach P. 37', Shumilov I. 82'
28.04.2013 R h 3:0 Karp U. 18', Karp U. 53', Kaborda V. 74'
10.11.2012 R h 2:0 Kalinin Y. 13', Kurlovich V. 86'
22.05.2012 R h 0:1 34'
23.03.2012 R a 1:0 Shykauka Y. 32'
13.10.2011 R a 2:0 Alex 22', Kalinin Y. 56'
11.08.2011 R a 1:0 Glebko S. 4'
14.05.2011 R h 1:0 Patotski O. 35'
25.09.2010 R h 0:1 Lizura M. 32'
12.06.2010 R h 3:1 Aleksiyan K. 54', Baha D. 76', Baha D. 86' Zenko N. 20'
13.04.2010 R a 5:1 Kurlovich V. 22', Goharyan H. 29', Goharyan H. 35', Rzhevski V. 53', Goharyan H. 62' Лукашевич М. 90'
15.08.2009 R h 2:1 Tihanouski S. 15', Valadzko A. 40' Tiénchen V. 33'
12.04.2009 R a 1:1 Radevich V. 1' Khmelyuk I. 25'
08.11.2007 R h 1:1 Tihanouski S. 26' Zenko N. 50'
09.07.2007 R a 4:0 Vishniakou A. 18', Sivakou M. 44', Niakhaichyk P. 58', Tihanouski S. 90'
BATE Borisov 2 : 0  Minsk
Stadion BGOUOR (Borisov)
Attendance: 50
Linesmen: Khomchenko Y., Pakulin K.
Referee observer: Чикун О.
Line-ups
Saroka A. (GK) 12
Zhurauliou I. 5
Marozau Y. 23
Marozau R. 22
Tsikhanovich A. 19
Kurlovich V. (C) 11
73’ Anufryieu A. 17
73’ Yablonski Y. 18
89’ Glebko S. 21
89’ Piatrenka A. 7
68’ Maicon C. 10
68’ Yanachkin Y. 8
90’ Kalinin Y. 13
90’ Anufryieu I. 2
59’ Zdaniuk Y. 14
59’ Karp U. 9
22 Алисевич А. (GK) (C)
3
4
5 Малышев А. 80’
15 Zinovich D. 80’
2 Kaborda V. 75’
21 75’
7 Белявский Е. 85’
23 Dudo N. 85’
8 Гуренко А. 30’
8 Мурашко В.
11 Muradov O. 85’
19 85’
17 57’
12 Mbengono K. 57’
20 Михалевич В. 68’
18 Шелег И. 68’
Subs not used
Makhnach A. 1
Gaitsiukevich M. 20
77 Okhremchuk P.
coaches
Lisouski Aliaksandr
Smirnov Michael
goals
13' Kalinin Y. (Glebko S.)
86' Kurlovich V. (Kalinin Y.)
Dinamo Minsk 1:0 Gomel
Belshina 1:1 Slaviya Mozyr
Brest 1:2 Naftan Novopolotsk
Neman Grodno 1:6 Shakhtyor Soligorsk

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
12 Saroka A. 0
5 Zhurauliou I. 0
23 Marozau Y. 0
22 Marozau R. 0
19 Tsikhanovich A. 0
11 Kurlovich V. 1 0
17 Anufryieu A. 73' 0
18 Yablonski Y. 73' 0
21 Glebko S. 89' 1 0
7 Piatrenka A. 89' 0
10 Maicon C. 68' 0
8 Yanachkin Y. 68' 0
13 Kalinin Y. 90' 1 1 1 0
2 Anufryieu I. 90' 0
14 Zdaniuk Y. 59' 0
9 Karp U. 59' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 28

    10 november 2019, 17:30
    Central Sport Komplex (Vitebsk)

    Referee: Chistov S.

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Vitebsk — BATE

    0 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 29

    24 november 2019, 14:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Dinamo Mn
    Dinamo Mn
    (Minsk)


    Дублеры

    23-11-2019, 14:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 30

    01 december 2019, 14:00
    Torpedo (Zhodino)

    Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 28 69
2 BATE 28 64
3 Shakhtyor 28 62
4 Dinamo Mn 28 50
5 Isloch 28 46
6 Torpedo-BelAZ 28 45
7 Gorodeya 28 44
8 Neman 28 35
9 Minsk 28 32
10 Vitebsk 28 31
11 Slaviya 28 31
12 Energetik-BGU 28 29
13 Slutsk 28 28
14 Dnyapro 28 27
15 Gomel 28 23
16 Torpedo Mn 28 6
Full table