Fixtures and Results >  SEASON-2012

 Previous match
Slaviya Mozyr
1 : 1
BATE Borisov
Reserves. Matchday 32
16.11.2012 12:00
Next match

BATE Borisov — Slaviya Mozyr

Pld W D L Pld  
23 12 6 5 37-18  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Slaviya Mozyr
24.08.2019 R h 0:1 Tetteh D. 9'
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Slaviya Mozyr 1 : 1  BATE Borisov
Polesye (Kozenki)
Attendance: 50
Referee: Лавский М.
Linesmen: Гуща С., Григорьев Иг.
Referee observer: Матюшев В.
Line-ups
Savinskiy A. (GK) 28
Любаев И. 3
Golik V. 4
Martinovich M. 8
65’ Yarkov Y. 12
65’ Kashevich S. 7
73’ Chaika A. 14
73’ Shlyaga I. 6
54’ Радченко О. 15
54’77’ Grinevich A. 11
77’ 9
61’ Piskun S. (C) 18
61’ Galyak A. 17
Germanenko R. 19
Klimenko A. 20
Mamatiuk A. 22
12 Saroka A. (GK)
5 Zhurauliou I.
23 Marozau Y.
22 Marozau R. (C) 45’
19 Tsikhanovich A.
7 Douhel A. 90’
17 Anufryieu A.
9 Miatlitski M.
10 Maicon C.
13 Kalinin Y. 88’ 88’
11 Karp U. 88’
8 Badoyan Z. 46’
14 Zdaniuk Y. 46’77’
18 Piatrenka A. 77’
Subs not used
Kozhedub M. 1
13
1 Makhnach A.
2 Zhbankou D.
20 Yanachkin Y.
coaches
Shevchik Vyacheslav
Lisouski Aliaksandr
goals
91+' Martinovich M.
(Zhurauliou I.) Maicon C. 2'
Torpedo-BelAZ 0:0 Dinamo Minsk
Gomel 0:1 Neman Grodno
Minsk 1:2 Brest
Shakhtyor Soligorsk 1:1 Belshina

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
12 Saroka A. 1 0
5 Zhurauliou I. 1 0
23 Marozau Y. 0
22 Marozau R. 0
19 Tsikhanovich A. 0
7 Douhel A. 0
17 Anufryieu A. 0
9 Miatlitski M. 0
10 Maicon C. 1 0
13 Kalinin Y. 88' 0
11 Karp U. 88' 0
8 Badoyan Z. 46' 0
14 Zdaniuk Y. 46' 77' 0
18 Piatrenka A. 77' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 21

    14 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Shcherbakov D.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    2:1 Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
     

    Дублеры

    BATE — Gorodeya

    4 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 22

    22 september 2019

    Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 18

    25 september 2019, 20:45
    Brestski Sports Complex (Brest)

    Dinamo Br
    Dinamo Br
    (Brest)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 23

    28 september 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Neman
    Neman
    (Grodno)

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 20 51
2 BATE 19 46
3 Shakhtyor 19 46
4 Dinamo Mn 20 40
5 Torpedo-BelAZ 21 35
6 Isloch 21 34
7 Gorodeya 20 30
8 Slutsk 21 26
9 Slaviya 19 23
10 Neman 21 23
11 Vitebsk 19 21
12 Minsk 21 20
13 Energetik-BGU 21 16
14 Dnyapro 20 16
15 Gomel 20 15
16 Torpedo Mn 20 6
Full table