Fixtures and Results >  SEASON-1997

 Previous match
FC BATE
3 : 0
Veino
Belarusian Championship (D2). Matchday 13
13.07.1997
Next match

FC BATE — Veino

Pld W D L Pld  
2 2 0 0 5-0  
Date Tournament Pitch Score FC BATE Veino
01.11.1997 BCh (D2) a 2:0 Shimko V. 54', Adamovich S. 78'
13.07.1997 BCh (D2) h 3:0 Adamovich S. 17', Zhorov M. 49', Ryndiuk N. 66'
Torpedo (Zhodino)
Attendance: 1000
Referee: Макаренко С.
Linesmen: Дробаха Г., Черник А.
Line-ups
Fedarovich A. (GK)
Ragunovich V.
20’ Shimko V.
20’ Zhorov M.
46’ Arzamastsev A.
46’ Lagutko S.
Branfilov N.
Adamovich S.
Kuznetsov S.Y.
Miroshkin S. (C)
Baranov A.
Ryndiuk N.
69’ Khlus M.
69’ Shushkevich A.
Urkevich M. (GK)
Abushkevich D.
Hrapov A. 53’
Kovalev Alex. 53’
Moskalev S.
Panchin A.
Trutnev Vlad. 46’ 34’
Kozlov E. 46’
Terpilo A.
Romanov Ro.
Vasuk U. 70’ 65’
Kostysev S. 70’
Tyrkov S.
Zhigerev V.
Subs not used
Gurinchik N.
Tikhomirov Y.
coaches
Puntus Yuri
Khodenkov Vladimir
goals
17' Adamovich S.
49' Zhorov M.
66' Ryndiuk N.
Penalties not scored
85' (saved) Ryndiuk N.
Lokomotiv Vitebsk 0:1 Pinsk-900
Torpedo Zhodino 1:0 Dnepr Rogachev
Orsha 0:2 Dinamo-Uni
Bereza 1:0 Kommunalnik Svetlogorsk
Kardan Flyers Grodno 1:3 Gomel
Stroitel Starye Dorogi 1:1 Lida
Beloozersk 3:2 Vedrich-97 Rechitsa
FC BATE 3:0 Veino

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
Fedarovich A. 0
Ragunovich V. 0
Shimko V. 20' 0
Zhorov M. 20' 1 0
Arzamastsev A. 46' 0
Lagutko S. 46' 0
Branfilov N. 0
Adamovich S. 1 0
Kuznetsov S.Y. 0
Miroshkin S. 0
Baranov A. 0
Ryndiuk N. 1 1 0
Khlus M. 69' 0
Shushkevich A. 69' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Cup
    Last 16

    05 december 2020, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Kulbakov A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    : Dinamo Br
    Dinamo Br
    (Brest)
    Not yet started
  • Next Match

  • UPCOMING FIXTURES

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 30 59
2 BATE 30 58
3 Torpedo-BelAZ 30 56
4 Dinamo Br 30 54
5 Neman 30 53
6 Dinamo Mn 30 52
7 Isloch 30 45
8 Rukh 30 44
9 Slaviya 30 39
10 Energetik-BGU 30 38
11 Minsk 30 38
12 Vitebsk 30 36
13 Gorodeya 30 31
14 Slutsk 29 27
15 Belshina 30 21
16 Smolevichi 29 14
Full table