Fixtures and Results >  SEASON-2011/12

 Previous match
BATE Borisov
1 : 1
Sturm
UEFA Champions League. Play-Off
16.08.2011 21:45
Next match

BATE Borisov — Sturm

Pld W D L Pld  
2 1 1 0 3-1  
Date Tournament Pitch Score BATE Borisov Sturm
24.08.2011 UCL a 2:0 Valadzko A. 36', Simić M. 70'
16.08.2011 UCL h 1:1 Simić M. 59' Weber M. 12'
BATE Borisov 1 : 1  Sturm
Dinamo (Minsk)
Attendance: 15550
Referee: Moen S.
Linesmen: Nebben D.-R., Haglund K.-T., Berntsen E., Sandmoen B.
4th official: Edvartsen S.-E.
Referee observer: Skapoullis C.
Delegate: Kirchner M.
Line-ups
Hutar A. (GK) 30
Yurevich A. (C) 5
46’ Patotski O. 6
46’ Hardzeichuk M. 11
Kantsavy A. 7
Niakhaichyk P. 13
82’ Bardachou M. 18
82’ Valadzko A. 8
14’ 69’ Radzivonau V. 20
74’ 69’ Rudzik F. 77
Filipenka R. 21
Simić M. 22
Aliakhnovich E. 23
Baha D. 25
1 Gratzei C. (GK)
2 Popkhadze G.
6 Weber M. (C)
8 Hölzl A. 88’
17 Ehrenreich M. 88’
9 Bukva H.
11 Szabics I. 72’
10 Muratović S. 72’
12 Dudić M.
13 Burgstaller T.
18 Standfest J.
24 Kienast R.
28 Säumel J. 52’
Subs not used
Chasnouski P. 35
Radzkou A. 14
Skavysh M. 15
Valadzko M. 29
22 Čavlina S.
4 Pürcher D.
5 Feldhofer F.
7 Haas M.
29 Foda S.
coaches
Hancharenka Viktar
Foda Franco
goals
59' Simić M. (Baha D.)
(Szabics I.) Weber M. 12'
BATE Borisov 1:1 Sturm
Sturm 0:2 BATE Borisov

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
30 Hutar A. 1 0
5 Yurevich A. 0
6 Patotski O. 46' 0
11 Hardzeichuk M. 46' 0
7 Kantsavy A. 0
13 Niakhaichyk P. 0
18 Bardachou M. 82' 0
8 Valadzko A. 82' 0
20 Radzivonau V. 69' 0
77 Rudzik F. 69' 0
21 Filipenka R. 0
22 Simić M. 1 0
23 Aliakhnovich E. 0
25 Baha D. 1 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 30

    01 december 2019, 14:00
    Torpedo (Zhodino)

    Referee: Sevostyanik V.

    Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Torpedo-BelAZ — BATE

    0 : 2

  • Next Match

  • UPCOMING FIXTURES

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 30 75
2 BATE 30 70
3 Shakhtyor 30 65
4 Dinamo Mn 30 50
5 Isloch 30 47
6 Torpedo-BelAZ 30 45
7 Gorodeya 30 44
8 Slaviya 30 37
9 Minsk 30 36
10 Neman 30 36
11 Slutsk 30 34
12 Energetik-BGU 30 33
13 Vitebsk 30 31
14 Dnyapro 30 30
15 Gomel 30 29
16 Torpedo Mn 30 6
Full table