Fixtures and Results >  SEASON-2013

 Previous match
FC BATE
1 : 3
FC Slaviya
Reserves. Matchday 13
20.06.2013 16:00
Next match

FC BATE — FC Slaviya

Pld W D L Pld  
22 12 6 4 37-17  
Date Tournament Pitch Score FC BATE FC Slaviya
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
FC BATE 1 : 3  FC Slaviya
Stadion BGOUOR (Borisov)
Attendance: 50
Referee: Липницкий Д.
Linesmen: Rusak V., Карась В.
Referee observer: Zhuk V.
Line-ups
Saroka A. (GK) 34
Zhurauliou I. 5
Douhel A. 8
54’ Gaidukevich V. 9
54’ Paulavets A. 4
Piatrenka A. 10
46’ Bohush P. 11
46’ Miatlitski M. 20
Marozau R. (C) 14
Zdaniuk Y. 17
59’ Yablonski Y. 18
59’ Yaskovich D. 27
Baiduk D. 23
Klimovich V. 24
1 Zolotukhin S. (GK)
4 Shut A.
6 Shlyaga I.
8 Galyak A. 77’
13 77’
12 Los M.
15 Godwin S. 67’
18 Aleshkevich P. 67’
19 Gonchar K. (C)
20 Kobets A. 93+’
14 93+’
22 Yarkov Y.
23 Любаев И.
24 Радченко О. 66’
11 Grinevich A. 66’ 90’
Subs not used
Makhnach A. 41
Marozau Y. 2
Yanachkin Y. 15
Bury A. 25
27 Aleinikov G.
17 Germanenko R.
coaches
Lisouski Aliaksandr
Shevchik Vyacheslav
goals
48' Klimovich V. (Zdaniuk Y.)
Kobets A. 25'
Kobets A. 42'
Любаев И. 52'
FC BATE 1:3 FC Slaviya
FC Neman 3:0 FC Belshina
FC Dnepr 0:2 FC Torpedo BelAZ
FC Naftan 1:1 FC Gomel
FC Minsk 0:3 FC Dinamo Minsk
FC Shakhtyor 5:4 FC Dinamo Brest

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
34 Saroka A. 3 0
5 Zhurauliou I. 0
8 Douhel A. 0
9 Gaidukevich V. 54' 0
4 Paulavets A. 54' 0
10 Piatrenka A. 0
11 Bohush P. 46' 0
20 Miatlitski M. 46' 0
14 Marozau R. 0
17 Zdaniuk Y. 1 0
18 Yablonski Y. 59' 0
27 Yaskovich D. 59' 0
23 Baiduk D. 0
24 Klimovich V. 1 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    20 april 2019, 15:00
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Shcherbakov D.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slaviya — BATE

    1 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    26 april 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    06 may 2019, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 7

    12 may 2019, 19:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dinamo Mn 4 10
2 3 9
3 BATE 4 9
4 Shakhtyor 3 9
5 Torpedo-BelAZ 4 7
6 Gomel 3 6
7 Isloch 3 6
8 Neman 4 6
9 Minsk 4 4
10 Torpedo Mn 4 4
11 Vitebsk 4 3
12 Slaviya 4 3
13 Dnyapro 4 1
14 Gorodeya 4 1
15 Energetik-BGU 3 1
16 Slutsk 3 1
Full table