Fixtures and Results >  SEASON-2015/16

 Previous match
Slutsk
0 : 2
BATE
Belarusian Cup. Quarterfinal
06.04.2016 16:30
Next match

BATE — Slutsk

Pld W D L Pld  
18 17 0 1 46-6  
Date Tournament Pitch Score BATE Slutsk
14.03.2021 BCh h 3:0 Umarov S. 5', Milić N. 57', Skavysh M. 84'
20.09.2020 BCh a 3:1 Skavysh M. 39', Filipenka R. 43', Skavysh M. 73' Semionov Y. 24'
16.05.2020 BCh h 3:0 Milić N. 4', Stasevich I. 24', Niakhaichyk P. 70'
05.10.2019 BCh a 3:0 Skavysh M. 10', Willumsson W.-T. 67', Milić N. 85'
24.05.2019 BCh h 3:0 Skavysh M. 54', Dubajić B. 67', Dubajić B. 79'
02.09.2018 BCh a 1:0 Drahun Stan. 67'
28.04.2018 BCh h 3:1 Sihnevich M. 7', Sihnevich M. 34', Skavysh M. 92+' Shykauka Y. 12'
23.09.2017 BCh h 6:0 Hardzeichuk M. 13', Hardzeichuk M. 32', Ivanić M. 49', Stasevich I. 56', Sihnevich M. 64', Hardzeichuk M. 81'
14.05.2017 BCh a 0:1 Sebai S. 52'
10.09.2016 BCh a 2:0 Kendysh Y. 13', Valadzko A. 69'
08.05.2016 BCh h 3:0 Valadzko M. 62', Hardzeichuk M. 76', Ivanić M. 88'
06.04.2016 BC a 2:0 Mazaleuski D. 11', Ivanić M. 54'
19.03.2016 BC h 1:0 Valadzko M. 93+'
08.11.2015 BCh h 4:1 Rios A. 20', Nikolić N. 31', Rios A. 55', Karnitski A. 81' Bobko I. 46'
05.07.2015 BCh a 1:0 Radzivonau V. 46+'
11.10.2014 BC h 2:1 Tubić N. 86', Sihnevich M. 108' Saito Y. 61'
18.07.2014 BCh a 3:1 Valadzko M. 8', Radzivonau V. 23', Krivets S. 94+' Saito Y. 21'
10.05.2014 BCh h 3:0 Hardzeichuk M. 7', Radzivonau V. 85', Sihnevich M. 93+'
Slutsk 0 : 2  BATE
91+’
90’
87’
84’
77’
75’
73’
73’
72’
71’
68’
67’
63’
62’
61’
59’
55’
54’
53’
51’
49’
46’
45’
42’
39’
36’
29’
20’
19’
16’
15’
11’
10’
5’
Slutsk. Gorodskoi Stadium
Attendance: 1520
Referee: Lavski M.
Linesmen: Tesliuk S., Emelianchikov D.
4th official: Pyreev N.N.
Referee observer: Matiushev V.
Line-ups
Rudenok K. (GK) 1
46’ Voronkov I. 2
46’ Kugan A. 20
55’ Milko V. 4
55’ Kurlovich V. 7
67’ Shchegrikovich D. 5
67’ Perepechko A. 8
Yatskevich A. 12
Zaleski An. 13
Bamba F. 14
Aliseiko D. 16
Glebko S. 17
72’ Tsvetinski S. (C) 18
Bobko I. 23
16 Chernik S. (GK)
4 Dubra K.
7 Karnitski A.
10 Ivanić M. 61’
49 Jyhera A. 61’
15 Zhaunerchyk M.
18 Mazaleuski D.
22 Stasevich I. (C) 75’
62 Hardzeichuk M. 75’
23 Aliakhnovich E.
33 Paliakou D. 5’
5 Yablonski Y. 5’
42 Valadzko M.
77 Kendysh Y. 63’
Subs not used
Lesko A. 27
Levitski S. 6
Zaleski Al. 22
Krizo G. 55
34 Saroka A.
3 Haiduchyk V.
14 Pikk A.
20 Radzivonau V.
coaches
Grigorov Vyacheslav
Yermakovich Aliaksandr
goals
(Ivanić M.) Mazaleuski D. 11'
(Mazaleuski D.) Ivanić M. 54'
BATE 1:0 Slutsk
Slutsk 0:2 BATE

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
16 Chernik S. 8.3
4 Dubra K. 8.3
7 Karnitski A. 7.5
10 Ivanić M. 61' 1 1 9.1
49 Jyhera A. 61' 7.1
15 Zhaunerchyk M. 7.8
18 Mazaleuski D. 1 1 9.2
22 Stasevich I. 75' 8.3
62 Hardzeichuk M. 75' 7.1
23 Aliakhnovich E. 8.3
33 Paliakou D. 5' 6.5
5 Yablonski Y. 5' 7.6
42 Valadzko M. 7.8
77 Kendysh Y. 7.8

The number of users who rated players — 31



  • LAST MATCH

    Belarusian Cup
    Quarterfinal

    07 april 2021, 17:00
    Иск.поле ФК Витебск(Витебск)

    Referee: Vasilevich A.

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    2:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     
  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    11 april 2021, 14:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Referee: Shimusik V.

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Дублеры

    Minsk — BATE

    0 : 0

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    17 april 2021, 18:00

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Energetik-BGU
    Energetik-BGU
    (Minsk)

    Belarusian Cup
    Semifinal

    21 april 2021, 20:45

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    25 april 2021, 15:45

    Isloch
    Isloch
    (Minsk District)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 3 9
2 Dynamo Br 3 7
3 BATE 3 7
4 Dinamo Mn 3 7
5 Rukh 4 6
6 Torpedo-BelAZ 3 6
7 Isloch 4 6
8 Gomel 3 4
9 Energetik-BGU 4 4
10 Minsk 3 4
11 Sputnik 4 3
12 Neman 3 2
13 Vitebsk 3 2
14 Slaviya 3 1
15 Slutsk 3 1
16 Smorgon 3 1
Full table