Fixtures and Results >  SEASON-2016

 Previous match
Gorodeya
1 : 1
BATE
Belarusian Championship. Matchday 15
02.07.2016 19:00
Next match

BATE — Gorodeya

Pld W D L Pld  
9 4 3 2 22-9  
Date Tournament Pitch Score BATE Gorodeya
06.05.2019 BCh a 0:1 Lebedev D. 49'
17.11.2018 BC h 0:0
20.10.2018 BCh h 3:2 Moukam H. 40', Sihnevich M. 61', Skavysh M. 86' Lebedev D. 71', Dubajić B. 74'
02.06.2018 BCh a 1:2 Stasevich I. 11' Dubajić B. 53', Usenia S. 94+'
26.11.2017 BCh a 3:3 Ivanić M. 18', Radzivonau V. 78', Radzivonau V. 95+' Dubajić B. 24', Pavlyuchek K. 33', Dubajić B. 46'
01.07.2017 BCh h 2:0 Tuominen J. 62', Rios A. 25'
27.11.2016 BCh h 5:0 Radzivonau V. 9', Hardzeichuk M. 37', Ivanić M. 40', Valadzko A. 57', Kendysh Y. 82'
02.07.2016 BCh a 1:1 Dubra K. 59' Pavlyuchek K. 62'
22.07.2011 BC a 7:0 Rudzik F. 8', Radzivonau V. 12', Radzivonau V. 22', Radzivonau V. 24', Skavysh M. 57', Aleksiyan K. 65', Skavysh M. 80'
Gorodeya 1 : 1  BATE
93+’
92+’
89’
84’
83’
82’
78’
69’
66’
65’
62’
60’
59’
59’
55’
47’
48+’
47+’
44’
40’
39’
38’
37’
36’
34’
29’
27’
27’
22’
22’
19’
17’
16’
15’
13’
12’
12’
11’
6’
2’
1’
Gorodeya. Stadium Gorodeya
Attendance: 2100
Referee: Tsinkevich S.
Linesmen: Gerasimuk A., Maslyanko O.
4th official: Shcherbakov D.
Referee observer: Chikun O.
Line-ups
Chasnouski P. (GK) 30
65’ Шестиловский С. 4
90’ Tupchiy A. 5
90’ Yakubovich D. 31
10’ 83’ Saroka A. 7
83’ Petrov A. 35
Usenia S. 8
Milovanović N. 9
45’ Lebedev D. (C) 10
59’ 45’ Воловик Ю. 21
Koliadko M. 11
Pavlyuchek K. 16
Yaroslavskiy V. 18
Parkhachev D. 85
34 Saroka A. (GK)
8 Valadzko A.
14 Pikk A.
15 Zhaunerchyk M.
19 Milunović N. 22’
4 Dubra K. 22’
20 Radzivonau V. (C)
22 Stasevich I.
33 Paliakou D.
42 Valadzko M. 60’ 12’
17 Rios A. 60’
62 Hardzeichuk M. 78’
13 Sihnevich M. 78’
77 Kendysh Y.
Subs not used
Skinderis S. 1
Shidlovski Ye. 14
Martynets A. 20
Kovb D. 99
48 Shcharbitski D.
5 Yablonski Y.
7 Karnitski A.
18 Mazaleuski D.
coaches
Yaromko Sergey
Yermakovich Aliaksandr
goals
62' Pavlyuchek K. (Tupchiy A.)
(Stasevich I.) Dubra K. 59'
Krumkachy 0:1 Minsk
Gorodeya 1:1 BATE
Naftan 2:0 Neman
Vitebsk 1:0 Dinamo Br
Slutsk 2:2 Isloch
Dinamo Mn 1:0 Slaviya
Granit 0:4 Belshina
Shakhtyor 3:0 Torpedo-BelAZ

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
34 Saroka A. 1 4
8 Valadzko A. 4.1
14 Pikk A. 5.6
15 Zhaunerchyk M. 4.3
19 Milunović N. 22' 5
4 Dubra K. 22' 1 5.9
20 Radzivonau V. 4.5
22 Stasevich I. 1 5.2
33 Paliakou D. 4
42 Valadzko M. 60' 3.8
17 Rios A. 60' 4.1
62 Hardzeichuk M. 78' 3.8
13 Sihnevich M. 78' 3.6
77 Kendysh Y. 4.4

The number of users who rated players — 18



  • LAST MATCH

    UEFA Europe League
    3rd Qualifying Round

    15 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    Referee: Blom K.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    0:0 FK Sarajevo
    FK Sarajevo
    (Sarajevo)
     
  • Next Match

    UEFA Europe League
    Play-Off

    22 august 2019, 17:00
    Nur-Sultan. Astana-Arena

    Referee: Boiko S.

    Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 19

    25 august 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)


    UEFA Europe League
    Play-Off

    29 august 2019, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Astana
    Astana
    (Nur-Sultan)

    Belarusian Championship
    Matchday 20

    01 september 2019, 19:45

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 17 42
2 BATE 16 40
3 Shakhtyor 16 37
4 Isloch 18 33
5 Dinamo Mn 17 31
6 Torpedo-BelAZ 18 28
7 Gorodeya 17 26
8 Slaviya 16 22
9 Neman 18 22
10 Vitebsk 17 20
11 Slutsk 18 20
12 Minsk 18 17
13 Energetik-BGU 18 15
14 Gomel 18 14
15 Dnyapro 17 10
16 Torpedo Mn 17 6
Full table