Fixtures and Results >  SEASON-2016

 Previous match
Slaviya
1 : 2
BATE
Reserves. Matchday 11
09.06.2016 13:00
Next match

BATE — Slaviya

Pld W D L Pld  
24 12 6 6 39-22  
Date Tournament Pitch Score BATE Slaviya
27.03.2020 R a 2:4 Ivanenko E. 28', Piletski R. 81' Poloz V. 13', Borisevich I. 27', Vasilevich I. 56', Slesarchuk D. 64'
24.08.2019 R h 0:1 Tetteh D. 9'
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Polesye (Kozenki)
Attendance: 150
Referee: Gritsuk P.
Linesmen: Getikov V., Titulenko A.
Referee observer: Dupanov Y.
Line-ups
Ivanenko E. (GK) 22
66’ Luzan I. 6
88’ Beshta V. 7
88’ Khamlyuk A. 4
72’ Krivosheev D. 9
72’ Юрченко Д. 13
42’ 87’ Pavlovets M. 16
52’ Reutski S. 17
62’ Kolybenko S. 18
53’ Shevchenko G. (C) 19
56’ 64’ Gonchar M. 21
64’ Sadovski B. 11
86’ 91+’ Borisevich I. 90
91+’ Stepanenko D. 14
Pochapski N. 99
48 Shcharbitski D. (GK)
2 Buyak I. (C)
3 Filipovich N.
4 Sihnevich M. 73’ 45’
8 Patsiomkin A. 73’
6 Khanevich A.
9 Chychou Y.
10 Jyhera A.
11 Antsileuski D.
13 Alshanik A.
23 Aliakhnovich E.
49 Bely M. 31’
28 Atbashyan P. 31’
Subs not used
Gonchar A. 33
Tishkevich V. 30
Kiselev N. 31
77 Dergai Y.
5 Valovich A.
18 Abramovich A.
coaches
Slesarchuk Igor
Chumachenko Igor
goals
43' Krivosheev D.
(Jyhera A.) Antsileuski D. 77'
Patsiomkin A. 81'
Granit 1:3 Krumkachy
Naftan 2:3 Vitebsk
Gorodeya 0:1 Neman
Slutsk 1:1 Dinamo Br
Slaviya 1:2 BATE
Dinamo Mn 0:1 Minsk
Shakhtyor 6:1 Belshina
Torpedo-BelAZ 5:1 Isloch

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
48 Shcharbitski D. 1 0
2 Buyak I. 0
3 Filipovich N. 0
4 Sihnevich M. 73' 0
8 Patsiomkin A. 73' 1 0
6 Khanevich A. 0
9 Chychou Y. 0
10 Jyhera A. 1 0
11 Antsileuski D. 1 0
13 Alshanik A. 0
23 Aliakhnovich E. 0
49 Bely M. 31' 0
28 Atbashyan P. 31' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 2

    28 march 2020, 15:00
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Stetsurin S.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    2:1 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slaviya — BATE

    4 : 2

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 3

    04 april 2020, 17:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Rukh
    Rukh
    (Brest)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Cup
    Semifinal

    08 april 2020, 17:30
    Yunost (Mozyr)

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    12 april 2020, 15:00
    Minsk. FC Minsk Stadium

    Minsk
    Minsk
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    18 april 2020, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Minsk 2 6
2 Energetik-BGU 2 6
3 Isloch 2 6
4 Torpedo-BelAZ 2 6
5 Dinamo Br 2 4
6 Slutsk 2 3
7 Neman 2 3
8 Shakhtyor 2 3
9 Rukh 2 3
10 Slaviya 2 3
11 Vitebsk 2 3
12 Smolevichi 2 1
13 Dinamo Mn 2 0
14 BATE 2 0
15 Belshina 2 0
16 Gorodeya 2 0
Full table