Fixtures and Results >  SEASON-2017

 Previous match
Slaviya
0 : 1
BATE
Reserves. Matchday 6
05.05.2017 13:00
Next match

BATE — Slaviya

Pld W D L Pld  
26 14 6 6 45-23  
Date Tournament Pitch Score BATE Slaviya
28.05.2021 R h 5:1 Chupin A. 41', Vasilevich I. 46', Hitseleu Z. 61', Vasilevich I. 70', Chalei H. 75' Dygun A. 29'
10.07.2020 R h 1:0 Pigas V. 8'
27.03.2020 R a 2:4 Ivanenko E. 28', Piletski R. 81' Poloz V. 13', Borisevich I. 27', Vasilevich I. 56', Slesarchuk D. 64'
24.08.2019 R h 0:1 Tetteh D. 9'
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Polesye (Kozenki)
Attendance: 120
Referee: Krivchik V.
Linesmen: Getikov V., Titulenko A.
Referee observer: Seryozhkin E.
Line-ups
Kunets D. (GK) 44
54’ Shut A. 4
57’ Nechiporenko I. 5
65’ Krivosheev D. 11
Borisevich I. 13
46+’ Gonchar M. 15
59’ 46+’ Gvozd A. 67
77’ Pochapski N. 17
77’ Stepanenko D. 27
Kanapatski V. 20
Semenenko I. 23
75’ Luzan I. (C) 26
59’ Reutski S. 88
59’ Khamlyuk A. 45
22 Charnykh A. (GK)
4 Shkurdyuk A.
9 Chychou Y.
10 Mukhamedov V. 57’
11 Sen I.
13 Kisel I. (C)
15 Alshanik A. 67’
17 Yermakovich K. 67’
20 Razmislovich I. 67’
27 Malkevich U.
29 Manayenkau I.
77 Tropin D. 72’
23 Nemirko A. 72’
Subs not used
Sokol D. 84
Baida V. 3
Beshta V. 7
Yurchenko D. 9
5 Svirski A.
7 Belezyak A.
8 Patsiomkin A.
18 Gusev S.
19 Abramovich A.
coaches
Martinovich Mikhail
Chumachenko Igor
goals
(Alshanik A.) Razmislovich I. 88'
Vitebsk 4:0 Gorodeya
Isloch 3:0 Dinamo (Brest)
Slaviya 0:1 BATE
Dinamo (Minsk) 5:0 Gomel
Slutsk 0:5 Minsk
Krumkachy 2:1 Shakhtyor
Naftan 0:4 Torpedo-BelAZ
Dnepr 1:1 Neman

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
22 Charnykh A. 0
4 Shkurdyuk A. 0
9 Chychou Y. 0
10 Mukhamedov V. 0
11 Sen I. 0
13 Kisel I. 0
15 Alshanik A. 1 0
17 Yermakovich K. 67' 0
20 Razmislovich I. 67' 1 0
27 Malkevich U. 0
29 Manayenkau I. 0
77 Tropin D. 72' 0
23 Nemirko A. 72' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    19 june 2021, 20:45
    Dinamo (Minsk)

    Referee: Vasilevich A.

    Dinamo Mn
    Dinamo Mn
    (Minsk)
    0:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Dinamo Mn — BATE

    2 : 1

  • Next Match

    Belarusian Cup
    Last 32

    22 june 2021, 18:30
    Ivatsevici. Klenovka-Arena

    Baranovichi
    Baranovichi
    (Baranovichi)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)
  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 14

    27 june 2021, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

    Belarusian Championship
    Matchday 15

    04 july 2021, 16:00
    Central Sport Komplex (Vitebsk)

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 13 39
2 BATE 13 32
3 Rukh 13 25
4 Gomel 13 24
5 Dinamo Mn 13 23
6 Vitebsk 13 19
7 Minsk 13 19
8 Dynamo Br 13 19
9 Torpedo-BelAZ 13 18
10 Energetik-BGU 13 15
11 Isloch 13 14
12 Slutsk 13 11
13 Slaviya 13 9
14 Neman 13 8
15 Smorgon 13 6
16 Sputnik 13 4
Full table