Fixtures and Results >  SEASON-2017/18

 Previous match
Isloch (Minsk region)
1 : 2
BATE
Belarusian Cup. Quarterfinal
14.03.2018 18:30
Next match

BATE — Isloch (Minsk region)

Pld W D L Pld  
11 7 2 2 22-11  
Date Tournament Pitch Score BATE Isloch (Minsk region)
14.03.2019 BC a 0:1 Komarovski D. 32'
09.03.2019 BC h 1:1 Willumsson W.-T. 34' Makas A. 36'
07.10.2018 BCh a 1:2 Rios A. 58' Komarovski D. 10', Komarovski D. 53'
28.05.2018 BCh h 1:1 Stasevich I. 22' Ziulev I. 56'
18.03.2018 BC h 2:1 Ivanić M. 62', Ivanić M. 65' Osipenko D. 28'
14.03.2018 BC a 2:1 Sihnevich M. 32', Sihnevich M. 39' Холодинский А. 74'
18.09.2017 BCh a 2:0 Sihnevich M. 44', Sihnevich M. 60'
10.05.2017 BCh h 2:0 Rocheu M. 1', Hardzeichuk M. 67'
02.10.2016 BCh h 4:1 Gvilia V. 32', Hardzeichuk M. 28', Stasevich I. 87', Radzivonau V. 94+' Komarovski D. 24'
21.09.2016 BC h 4:2 Jyhera A. 11', Gvilia V. 24', Jyhera A. 50', Radzivonau V. 82' Yasyukevich V. 25', Blizniuk H. 74'
07.07.2016 BCh a 3:1 Valadzko A. 13', Radzivonau V. 45', Radzivonau V. 50' Makar D. 2'
Isloch (Minsk region) 1 : 2  BATE
94+’
91+’
88’
83’
79’
79’
78’
77’
74’
73’
72’
69’
68’
65’
61’
60’
57’
56’
50’
49’
46’
46’
45’
43’
38’
35’
32’
27’
25’
22’
17’
13’
10’
7’
6’
2’
Minsk. FC Minsk Stadium
Attendance: 580
Referee: Dmitriev D.
Linesmen: Karas V., Filippovich A.
4th official: Chistov S.
Referee observer: Zhuk V.
Line-ups
Turanok S. (GK) 24
60’ Shagoiko A. 2
Bychenok A. 7
Bubnov An. 8
46’ Талейко М. 9
46’ Руденок А. 19
Blizniuk H. 10
78’ Холодинский А. (C) 11
78’ Pobudey V. 21
82’ Слабашевич А. 13
Osipenko D. 77
Patotski O. 91
57’ Bukatkin N. 98
57’ Yasyukevich V. 20
48 Shcharbitski D. (GK)
4 Filipović A.
5 Yablonski Y. 48’
6 Vasiljević N.
10 Ivanić M. 74’
15 Skavysh M. 74’
13 Sihnevich M. 65’
25 Baha D. 65’
19 Milunović N.
22 Stasevich I. (C)
23 Volkau Z.
27 Simović S.
42 Valadzko M. 79’ 76’
7 Biarozkin Y. 79’
Subs not used
Khatkevich Y. 1
Nekrashevich D. 5
Tarakanov A. 26
Komarovski D. 31
30 Charnykh A.
21 Drahun Stan.
44 Malkevich U.
45 Mukhamedov V.
coaches
Zhukovski Vitali
Dulub Oleg
goals
74' Холодинский А. (Patotski O.)
(Filipović A.) Sihnevich M. 32'
Sihnevich M. 39'
BATE 2:1 Isloch (Minsk region)

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
48 Shcharbitski D. 1 7.5
4 Filipović A. 1 6.8
5 Yablonski Y. 4.4
6 Vasiljević N. 6.3
10 Ivanić M. 74' 6.5
15 Skavysh M. 74' 6.5
13 Sihnevich M. 65' 2 9.2
25 Baha D. 65' 4.8
19 Milunović N. 7.9
22 Stasevich I. 8.5
23 Volkau Z. 7.8
27 Simović S. 6.5
42 Valadzko M. 79' 8.3
7 Biarozkin Y. 79' 7.4

The number of users who rated players — 13



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 4

    20 april 2019, 15:00
    Yunost (Mozyr)

    Referee: Shcherbakov D.

    Slaviya
    Slaviya
    (Mozyr)
    1:2 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slaviya — BATE

    1 : 1

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 5

    26 april 2019, 20:45
    Borisov-Arena

    Referee: Sevostyanik V.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Minsk
    Minsk
    (Minsk)


    Дублеры

    25-04-2019, 12:00

    Sport Complex Olympiyskiy (Minsk)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 6

    06 may 2019, 17:00
    Gorodeya. Stadium Gorodeya

    Gorodeya
    Gorodeya
    (Gorodeya)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 7

    12 may 2019, 19:30
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo Mn
    Torpedo Mn
    (Minsk)

    Belarusian Championship
    Matchday 8

    17 may 2019
    Central Sport Complex Neman (Grodno)

    Neman
    Neman
    (Grodno)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 4 12
2 4 10
3 Dinamo Mn 4 10
4 BATE 4 9
5 Isloch 4 9
6 Torpedo-BelAZ 4 7
7 Neman 4 6
8 Gomel 4 6
9 Minsk 4 4
10 Torpedo Mn 4 4
11 Vitebsk 4 3
12 Slaviya 4 3
13 Energetik-BGU 4 2
14 Dnyapro 4 1
15 Gorodeya 4 1
16 Slutsk 4 1
Full table