Fixtures and Results >  SEASON-2019

 Previous match
Energetik-BGU
2 : 3
BATE
Reserves. Matchday 2
05.04.2019 14:00
Next match

BATE — Energetik-BGU

Pld W D L Pld  
13 9 3 1 31-10  
Date Tournament Pitch Score BATE Energetik-BGU
16.04.2021 R h 6:1 Tarusau A. 9', Hitseleu Z. 13', Shumanski A. 37', Tarusau A. 56', Piletski R. 76', Hayavy M. 89' Sovpel V. 20'
03.07.2020 R h 2:1 Supranovich M. 55', Hitseleu Z. 76' Yakhshiboyev J. 35'
18.03.2020 R a 1:1 Rusenchyk U. 9' Tkatsevich M. 38'
10.08.2019 R h 2:0 Patapenka A. 42', Patapenka A. 57'
05.04.2019 R a 3:2 Matiash D. 9', Matiash D. 81', Yermakovich K. 87' Musakhanyan A. 45', Musakhanyan A. 50'
10.09.2005 R a 4:0 Vishniakou A. 16', Zenkovich I. 49', Zenkovich I. 65', Kolotsey A. 73'
17.05.2005 R h 1:1 Gorbach A. 31' Sinchura A. 64'
16.09.2004 R a 1:2 Zhaunerchyk M. 60' Platonau P. 21', Platonau D. 74'
18.05.2004 R h 3:0 Yakubovski K. 36', Zenkovich I. 67', Бомбешко А. 88'
30.08.2003 R h 1:0 Lebedev A. 86'
03.05.2003 R a 1:0 Lebedev A. 88'
29.10.2002 R h 5:1 Klimovich D. 5', Kobets A. 53', Куприенко Д. 56', Kryukov N. 63', Kobets A. 85' Maly N. 41'
01.07.2002 R a 1:1 Kryukov N. 63' Ероховец Ю. 83'
Energetik-BGU 2 : 3  BATE
Stadion RTSOR BGU (Минск)
Attendance: 100
Referee: Krasnikov S.
Linesmen: Pobol V., Moroshan I.
Referee observer: Arkhipov M.
Line-ups
Sadovski D. (GK) (C) 1
46’ Vojna E. 2
46’ Savchenko A. 4
Fazylov A. 3
Maslovski V. 5
46’ Khodjabov G. 7
46’ Kisel I. 6
47’ 63’ Obrenović N. 8
63’84’ Shashalevich D. 13
84’ Emirkuliev E. 11
46’ Shkurin I. 10
46’ Davidovski V. 15
Musakhanyan A. 12
75’ Dias V. 16
75’ Tkatsevich M. 9
Bazylyuk A. 17
Svirepa A. 18
1 Dzerhachou V. (GK)
2 Pashevich P. 59’
14 Huletski Y. 59’
3 Kovel M.
4 Supranovich M.
5 Pigas V.
6 Miakish M.
7 Abramovich A. (C) 59’
15 Rusenchyk U. 59’
8 Bacharou B.
9 Matiash D. 90’
16 Monich I. 90’
10 Patapenka A. 46’
17 Yermakovich K. 46’
11 Kirylenka K. 79’
18 Kaloshkin I. 79’
Subs not used
Syrovatski D. 22
12 Shyryn R.
13 Selivonchyk D.
coaches
Rodnenok Pavel
Alsheuski Kiryl
goals
45' Musakhanyan A.
50' Musakhanyan A.
(Bacharou B.) Matiash D. 9'
(Rusenchyk U.) Matiash D. 81'
(Huletski Y.) Yermakovich K. 87'
Minsk 1:3 Dinamo Mn
Gorodeya 2:0 Vitebsk
Energetik-BGU 2:3 BATE
Torpedo Mn 5:2 Isloch
Neman 2:0 Shakhtyor
Slutsk 2:0 Gomel
Slaviya 0:0 Torpedo-BelAZ
Dynamo Br 3:1 Dnyapro

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
1 Dzerhachou V. 2 0
2 Pashevich P. 59' 0
14 Huletski Y. 59' 1 0
3 Kovel M. 0
4 Supranovich M. 0
5 Pigas V. 0
6 Miakish M. 0
7 Abramovich A. 59' 0
15 Rusenchyk U. 59' 1 0
8 Bacharou B. 1 0
9 Matiash D. 90' 2 0
16 Monich I. 90' 0
10 Patapenka A. 46' 0
17 Yermakovich K. 46' 1 0
11 Kirylenka K. 79' 0
18 Kaloshkin I. 79' 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 12

    12 june 2021, 18:45
    Borisov-Arena

    Referee: Kurgkheli A.

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    3:0 Neman
    Neman
    (Grodno)
     

    Дублеры

    BATE — Neman

    2 : 0

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 13

    19 june 2021, 20:45
    Dinamo (Minsk)

    Referee: Vasilevich A.

    Dinamo Mn
    Dinamo Mn
    (Minsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)


    Дублеры

    18-06-2021, 17:00

    Staiki Training Complex (Staiki)

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Cup
    Last 32

    22 june 2021, 18:30
    Ivatsevici. Klenovka-Arena

    Baranovichi
    Baranovichi
    (Baranovichi)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 14

    27 june 2021, 20:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Torpedo-BelAZ
    Torpedo-BelAZ
    (Zhodino)

    Belarusian Championship
    Matchday 15

    04 july 2021, 16:00
    Central Sport Komplex (Vitebsk)

    Vitebsk
    Vitebsk
    (Vitebsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Shakhtyor 12 36
2 BATE 12 29
3 Rukh 12 24
4 Dinamo Mn 12 23
5 Gomel 12 21
6 Minsk 13 19
7 Vitebsk 12 18
8 Dynamo Br 12 18
9 Energetik-BGU 13 15
10 Torpedo-BelAZ 12 15
11 Isloch 12 14
12 Slutsk 12 11
13 Slaviya 13 9
14 Neman 13 8
15 Smorgon 12 5
16 Sputnik 12 4
Full table