Fixtures and Results >  SEASON-2019

 Previous match
Slaviya
1 : 1
BATE
Reserves. Matchday 4
19.04.2019 12:00
Next match

BATE — Slaviya

Pld W D L Pld  
23 12 6 5 37-18  
Date Tournament Pitch Score BATE Slaviya
24.08.2019 R h 0:1 Tetteh D. 9'
19.04.2019 R a 1:1 Kirylenka K. 55' Bacharou B. 51'
08.09.2017 R h 4:0 Rušević A. 9', Malkevich U. 42', Mukhamedov V. 73', Shkurdyuk A. 88'
05.05.2017 R a 1:0 Razmislovich I. 88'
22.10.2016 R h 0:2 Lemeshevski B. 26', Pavlovets M. 30'
09.06.2016 R a 2:1 Antsileuski D. 77', Patsiomkin A. 81' Krivosheev D. 43'
09.07.2015 R a 1:1 Antsileuski D. 50' Minenkov Ye. 25'
09.04.2015 R h 1:1 Jyhera A. 15' Herman D. 67'
20.06.2013 R h 1:3 Klimovich V. 48' Kobets A. 25', Kobets A. 42', Любаев И. 52'
08.04.2013 R a 3:0 Chaika A. 31', Miatlitski M. 34', Karp U. 86'
16.11.2012 R a 1:1 Maicon C. 2' Martinovich M. 91+'
24.08.2012 R a 0:0
17.05.2012 R h 0:1 Klimenko A. 57'
16.09.2005 R h 4:0 Lebedev A. 23', Shmigero P. 40', Baranov A. 64', Ахрамович А. 73'
27.05.2005 R a 1:0 Zenkovich I. 28'
24.10.2004 R h 2:0 Lebedev A. 5', Vishniakou A. 72'
04.07.2004 R a 3:0 Gorbach A. 9', Gorbach A. 63', Gorbach A. 75'
17.10.2003 R h 2:0 Gorbach A. 20', Gorbach A. 49'
17.06.2003 R a 4:0 Lebedev A. 24', Tarasenko V. 34', Afanasyev M. 81', Afanasyev M. 90'
21.09.2002 R h 2:1 Vishniakou A. 23', Kobets A. 90' Hormash Ye. 16'
30.05.2002 R a 1:3 Goncharik A. 63' Addo M. 15', Trotyuk V. 45', Klimenko A. 82'
09.10.2001 R h 1:1 Taran V. 6' Trotyuk V. 12'
13.06.2001 R a 2:1 Taran V. 23', Sribnenko I. 58' Klimenko A. 9'
Spartak (Mozyr)
Attendance: 150
Referee: Golomzik V.
Linesmen: Popok M., Tereschenko D.
Referee observer: Вербицкий Г.
Line-ups
Ivanenko E. (GK) 22
40’ 61’ Kovalevskiy D. 5
61’ Dulub N. 27
Poloz V. (C) 13
61’ Anufryieu A. 14
61’ Slesarchuk D. 7
Yarkov Y. 17
69’ Zhuk V. 18
69’ Shulyak V. 6
Senko V. 23
84’ Gvozd A. 29
84’ 84’ Borisevich I. 11
Kiselev N. 31
92+’ Petrenko A. 34
92+’ Torchik V. 4
71’ Krivosheev D. 98
1 Svirski A. (GK)
2 Bacharou B. 70’
14 Pashevich P. 70’
3 Kovel M. (C) 70’
16 Huletski Y. 70’
4 Supranovich M.
5 Bessmertny D. 62’
15 Pigas V. 62’
6 Miakish M.
7 Natkho A.
8 Rusenchyk U. 61’
17 Abramovich A. 61’
9 Matiash D.
10 Patapenka A. 83’
18 Kaloshkin I. 83’
11 Kirylenka K. 59’
Subs not used
Kunets D. 30
Pochapski N. 77
12 Shyryn R.
13 Selivonchyk D.
coaches
Sukhoveev Maksim
Alsheuski Kiryl
goals
51' Bacharou B.
(Matiash D.) Kirylenka K. 55'
Slaviya 1:1 BATE
Minsk 4:0 Dnyapro
Neman 6:0 Vitebsk
Torpedo Mn 0:3 Dinamo Mn
Gorodeya 0:2 Torpedo-BelAZ
Gomel 2:5 Shakhtyor
Slutsk 1:2 Isloch
Energetik-BGU 0:2 Dynamo Br

Only registered users can rank the players

Player Substitutions G P PG PNS GC ПП ОП О
1 Svirski A. 0
2 Bacharou B. 70' 0
14 Pashevich P. 70' 0
3 Kovel M. 70' 0
16 Huletski Y. 70' 0
4 Supranovich M. 0
5 Bessmertny D. 62' 0
15 Pigas V. 62' 0
6 Miakish M. 0
7 Natkho A. 0
8 Rusenchyk U. 61' 0
17 Abramovich A. 61' 0
9 Matiash D. 1 0
10 Patapenka A. 83' 0
18 Kaloshkin I. 83' 0
11 Kirylenka K. 1 0

The number of users who rated players — 0



  • LAST MATCH

    Belarusian Championship
    Matchday 24

    05 october 2019, 15:00
    Slutsk. Gorodskoi Stadium

    Referee: Vasilevich A.

    Slutsk
    Slutsk
    (Slutsk)
    0:3 BATE
    BATE
    (Borisov)
     

    Дублеры

    Slutsk — BATE

    0 : 6

  • Next Match

    Belarusian Championship
    Matchday 25

    19 october 2019, 16:00
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Gomel
    Gomel
    (Gomel)


    Дублеры

    18-10-2019, 15:00

    Borisov. Gorodskoi stadion

  • UPCOMING FIXTURES

    Belarusian Championship
    Matchday 26

    27 october 2019, 19:00
    Stroitel (Soligorsk)

    Shakhtyor
    Shakhtyor
    (Soligorsk)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 16

    30 october 2019, 19:30
    Spartak (Mogilev)

    Dnyapro
    Dnyapro
    (Mogilev)
    VS BATE
    BATE
    (Borisov)

    Belarusian Championship
    Matchday 27

    02 november 2019
    Borisov-Arena

    BATE
    BATE
    (Borisov)
    VS Isloch
    Isloch
    (Minsk District)

Belarusian Champ.

Team Pld Pts
1 Dynamo Br 24 61
2 BATE 23 56
3 Shakhtyor 23 54
4 Dinamo Mn 23 45
5 Torpedo-BelAZ 24 41
6 Isloch 24 38
7 Gorodeya 24 34
8 Vitebsk 24 27
9 Slaviya 23 26
10 Minsk 24 26
11 Slutsk 24 26
12 Neman 24 26
13 Energetik-BGU 24 22
14 Dnyapro 23 20
15 Gomel 24 19
16 Torpedo Mn 23 6
Full table